حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 296295
دانا گزارش مي دهد؛
گسترش ايدئولوژي مقاومت؛ حقيقتي به نام تغيير نظم نوين جهاني
تاریخ انتشار : 1402/08/14
نمایش : 188
گسترش ايدئولوژي مقاومت و توسعه ميدان هاي آن، حقيقتي به نام تغيير نظم نوين جهاني را که پيش از اين رهبر انقلاب وقوع آن را نويد داده بود، قريب الوقوع کرده است.

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ تحولات اخير در منطقه خاورميانه به ويژه پس از عمليات طوفان الاقصي به دست نيروهاي مقاومت فلسطيني عليه مواضع رژيم صهيونيستي، مسئله تغيير نظم نوين جهاني را بيش از پيش به واقعيت نزديک کرد.

واقعيتي که مي توان گفت رهبر معظم انقلاب پيش از اين وقوع آن را نويد داده بودند. رهبر انقلاب در نخستين بار در بهمن سال 91 از تغيير نظم جهاني سخن گفته و فرمودند: اگر حرف شما ملت ايران پيش رفت، اگر شما توانستيد پيروز شويد، به آن نقطه موعود برسيد، آن وقت مسير تاريخ عوض خواهد شد، زمينه ظهور ولي امر و ولي عصر (ارواحنا له الفداء) آماده خواهد شد، دنيا وارد يک مرحله جديدي خواهد شد.

مولفه هاي تغيير نظم نوين جهاني از منظررهبر انقلاب

رهبر معظم انقلاب پس از آن در سال 1393 و در جمع اعضاي مجلس خبرگان رهبري به بيان ويژگي هايي که نشان دهنده تغيير عميق و شگرفت در جهان است اشاره کردند و باز هم تغيير نظم نوين جهاني در آينده را نويد دادند.

بحران اخلاقي و معنوي در غرب، تعارضهاي عملي با شعارهاي غربي، پناه بردن به زور ، خشونت و سرکوب، جريان سازي در کشورها ، افزايش گرايش به مذهب و اسلام، ناتواني در مقابله با ايستادگي ملت ها؛ اين ها شاخص هايي بود که رهبر انقلاب آن را به عنوان واقعيت هاي جهان برشمرد که مي تواند مقدمه تغيير نظم نوين جهاني باشد.

در فروردين سال 1402 نيز رهبر انقلاب باز هم به مسئله تغيير در نظم نوين جهاني اشاره کردند و آن را امري قريب و الوقوع دانستند.

ايشان در سخناني در ديدار با مسئولان نظام فرمودند: «بنده مدّتي قبل گفتم که دنيا در معرض يک تحوّل سياسي مهم است... من امروز ميخواهم عرض بکنم که اين تحوّل جهاني خوشبختانه در جهت تضعيف جبهه‌ي دشمنان جمهوري اسلامي است؛ اين چيز مهمّي است.»

ايدئولوژي مقاومت و توسعه ميدان‌هاي آن

حالا، اما با انجام يک عمليات همه جانبه از سوي جريان هاي مقاومت فلسطيني در مناطق اشغالي، آرام آرام تغيير در نظم نوين جهاني در حال شکل گيري است.

به نظر مي رسد گسترش ايدئولوژي مقاومت و توسعه ميدان‌هاي آن در حال سرعت بخشيدن به اين واقعيت است که نظم جهاني در حال تغيير است.

عمليات گردان هاي القسام عليه رژيم صهيونيستي نه تنها سيستم نظامي و اطلاعاتي رژيم کودک کش اسرائيل را متزلزل کرد بلکه به تعبير رهبر انقلاب شکستي غير قابل تعميم را به وجود آورد شکستي که حالا ديگر نه ايالت متحده مي تواند آن را جبران کند نه حيثيت بر باد رفته رژيم صهيونيستي مي تواند آن را ترميم کند.

دنياي غرب در بهت شکست رژيم صهيونيستي تنها به رجز خواني بسنده کرده و با تمام توان در تلاش است تجهيزات نظامي گسترده را به سمت تل آويو سرازير کند اين، اما راه حل مسئله نيست چرا که توازن قدرت در حال دگرگوني است.

ايالات متحده آمريکا نه تاب مقاومت در عراق و افغانستان را آورد و نه توانست در جريان جنگ فرسايشي بين اوکراين و روسيه دستاوردي براي خود به ارمغان بياورد تا جايي که امروز در جامعه آمريکايي نسبت به ادامه حمايت ها از اوکراين اختلافات شديدي وجود دارد.

همچنين امروز حيات خلوت کاخ سفيد در منطقه يعني رژيم صهيونيستي دچار بحران بي سابقه شده و در آستانه نابودي قرار دارد.

قدرت هاي اقتصادي بريکس و شانگهاي

در کنار تحولات نظامي در عرصه بين الملل، اما شاهد قدرت گرفتن غول هاي اقتصادي آسيايي يعني بريکس و شانگهاي هستيم. تشکيلاتي که مي تواند با محوريت چين، روسيه و ايران به عنوان اصلي ترين بازيگران منطقه اي، دنياي غرب را با چالش هاي اقتصادي بزرگي مواجه کند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg