کد مطلب: 266145
وصيت نامه شهيد حيدر رئيسي شهرکي:
راه حسين راه حق است
تاریخ انتشار : 1402/03/17 06:15:25
نمایش : 145
ما در سخنراني ها و در پاي منبرها شنيده بوديم امام حسين در روز عاشورا تنها ماند و با خود مي گفتيم كه اي كاش من در آنجا بودم و امام خودم را ياري مي كردم اما بدانيد اين زمانه همان زمانه و همان لحظات است.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز؛ شهيد حيدر رئيسي فرزند اکبر اول بهمن 1342 در شهر کيان از توابع شهرستان چهارمحال و بختياري به دنيا آمد. معلم بود که از طرف بسيج در جبهه حضور يافت و بيست و سوم اسفند 1366 در شاخ شميران به شهادت رسيد. قبل از شهادت خود اين وصيتنامه را به رشته تحرير درآوردند:

بسم رب الشهداء و الصالحين
كتب عليكم القاتل و هو كره لكم و عسي ان تكرهوا شيئاء و هو خير لكم و عسي ان تحبوا شيئاء و هو شر لكم و الله يعلم و انتم لا تعلمون. سوره بقره آيه 216

نوشته شده بر شما جنگ و آن ناپسندي شماست و چه بسا ناخوش داريد چيزي را و آن خوب است براي شما و چه بسا دوست داريد چيزي را و آن بد است براي شما و خدا مي داند و شما نمي دانيد.
 
درود و سلام بر مهدي موعود آن كه با عنايت حق و دعاي مردم نائل خواهد آمد و زمين را پر از قسط و داد مي كند و با درود و سلام بر قلب ملت و پدر همه امت و شير ژيان عصر پيكار با شرق و غرب و آن بلبل ناطق حق و آن كه سجاده اش پهن و دست بر دعا برداشته و همه رزمندگان را دعا مي كند و خير همه مسلمين را مي خواهد و درود و سلام بر فقيه عاليقدر مجاهد نستوه و مرد تقوا چشم و چراغ رزمندگان و با درود بر شما امت شهيد پرور كه همواره در صحنه مبارزه هستيد و علم خونين افتاده در دشت كربلا را گرفته و ندا سر مي دهيد راه حسين راه حق است همان طور كه از آيه فوق بر مي آيد بر مسلمين جنگ و جهاد نوشته شده و اين وظيفه مردم است كه در اين جنگ شركت كنند و بدانيد تاريخ اسلام ورق مي خورد و روزگار روزگار محمد (ص) و امام حسين (ع) است و به خدا قسم كه صحنه‌ها همان صحنه‌ها است ما در سخنراني‌ها و در پاي منبرها شنيده بوديم امام حسين در روز عاشورا تنها ماند و با خود مي گفتيم كه اي كاش من در آنجا بودم و امام خودم را ياري مي كردم اما بدانيد اين زمانه همان زمانه و همان لحظات است كمك و ياري حسين از پير جماران بر مي آيد و نداي ياري و كمك بلند مي كند پس بشتابيد تا همراه اين موج پر تلاطم ير سر خصم در آئيم و نداي مظلوميت ملت خودمان را بر گوش مردم برسانيم و حق شهداي اسلام را اداء كرده باشيم.

برادران عزيز شهركي شما را سفارش مي كنم به تقوا و روح الهي و عصمت و پاكدامني كه مايه رشد و تكامل جامعه و تشكيل مهر و محبت بين امت و باعث تقويت روحيه مبارزه طلبي مي شود كه بايد در برابر هر متجاوز گر ستمگر مقاومت كرد و درس شهامت و دلداري بر انسان‌هاي آزاده اي كه هواي وصل در سر آن‌ها نيست داد و آن‌ها را به وادي عشق دعوت كرد تا در ملكوت اعلاء سير كرد و مطلوب نايافته خود دست يافته و رستگار شوند.

در ميكده رهبانم در صومعه عابد       گه معتكف ديرم گه ساكن مسجد

آري بايد همه درها را كوفت و بر سراگاههاي عبادت سر زد تا آن را جست و پيدا كرد و پيدا كردن آن و رسيدن به آن در جبهه‌هاي حق است كه با چشم و دل و با اخلاص كامل مي توان آن را ديد و سيري كرد سيري عارفانه و راه صد ساله عشق را در يك شب طي كرد و به اعلاء علين رسيد و به عرش ملكوت الهي پرواز كرد و اينجاست كه انسان به كمال مي رسد و به معبود حقيقي خود دست پيدا مي كند.

اما پدر گرامي شما هم مثل ابوذرها و حمزه‌هاي صدر اسلام چون كوه استوار و مقاوم باش اگر همه كوه‌ها لرزيد شما نلرزيد و رضايت خداوند متعال را خواستار باش و صبر كن تا خداوند بر شما رحم كند و آقا امام زمان را هر چه زودتر در فرجش تعجيل كند و اي پدر عزيزم عذر مي خواهم كه نتوانستم حق زحماتي كه برايم كشيده بودي اداء كنم و اميدوارم كه مرا ببخشي و از من راضي باشي و مادر گرانقدر بر سر مزار من گريه مكن و به ياد همه شهداي اسلام گريه كنيد تا شايد دل كسي بشكند و دعا كند كه اين جنگ به نفع اسلام تمام شود و گريه اي نكنيد كه باعث خوشحالي دشمن شود مادر گرامي از تو طلب بخشش مي كنم كه نتوانستم زحمات شما را جبران كنم و عصاي دست شما باشم از شما معذرت مي خواهم و شما را سفارش به صبر مي كنم.

«قل ان صلاتي ونسكي و محياي  و مماتي لله رب العالمين» شهيد گريه كن نمي خواهد شهيد راهرو مي خواهد شهيد مبارز مي خواهد شهيد كسي را مي خواهد كه اسلحه خونينش را برداشته مبارزه كند.

انالله و انااليه راجعون.
خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار.
حيدر رئيسي برادر كوچك شما.
والسلام عليكم و رحمه الله و بركاته.

انتهاي پيام/1030ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg