کد مطلب: 245958
مدير جهادکشاورزي اردل اعلام کرد؛
اجراي طرح جهش توليد در 6100 هکتار از اراضي ديم و آبي اردل
تاریخ انتشار : 1401/10/27
نمایش : 83
وحيد طهماسبي از اجراي طرح جهش توليد 6100 هکتار از اراضي ديم و آبي اين شهرستان خبر داد.
به گزارش هفت چشمه، وحيد طهماسبي مدير جهاد کشاورزي شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار جهانبين نيوز با بيان اين خبر گفت: در سال زراعي جاري حدود 5500 هكتار از اراضي شهرستان در طرح جهش توليد در ديمزارها با مشاركت كشاورزان در سامانه ثبت گرديد كه اين سطح براي محصولاتي از قبيل گندم ، جو ، علوفه ، حبوبات ديم و كاملينا مي باشد.

طهماسبي ادامه داد:در كشت قراردادي گندم هم كشاورزان استقبال خوبي داشتند كه حدود 600 هكتار ازا اراضي زير كشت گندم آبي اين شهرستان در سامانه ثبت گرديد.

وي اظهار کرد: با اجراي طرح  هاي ذكر شده سطح كشت مكانيزه اين شهرستان نسبت به سال گذشته 60% افزايش يافته  و همچنين با انجام كشت بصورت مكانيزه باعث جلوگيري از فشرده شدن خاك و ، حفظ رطوبت خاك در زمان خشكسالي ، محفوظ ماندن بقاياي كشت قبلي ، جلوگيري از فرسايش خاك و در نهايت  باعث افزايش عملكرد و توليد محصول باكيفيت تر مي گردد.

طهماسبي از کشاورزان ، توليدکنندگان و بهره برداران شهرستان خواست که در اراضي مساعد کشت مکانيزه با توجه به اهميت و فوايد زياد کشت هاي مکانيزه تا جاييکه برايشان مقدور است نسبت به انجام اين نوع کشت ها اقدام نمايند.

وي بيان کرد: در طرحهاي جهش توليد در ديمزارها و كشت قراردادي گندم در سال جاري  140تن بذر اصلاح شده گندم و جو و 7 تن بذر علوفه  در شهرستان توزيع گرديد كه نسبت به سال گذشته 70% افزايش داشته است.

انتهاي پيام/570ه
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg