کد مطلب: 245934
قاليباف:
تغيير رييس کل بانک مرکزي ضرورتي اجتناب ناپذير بود
تاریخ انتشار : 1401/10/11 16:00:02
نمایش : 141
رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: اقدام رييس جمهور محترم مبني بر تغيير رييس کل بانک مرکزي ضرورتي اجتناب ناپذير بود که از اين اقدام ايشان تشکر مي کنم. البته ضروري است اين‌تغيير با اصلاحات ساختاري، سياست گذاري و مديريتي، تکميل شود تا مسئله بصورت پايدار حل شود؛ اميد زيادي داريم با روي‌ کار آمدن رييس کل جديد اين اتفاقات بيفتد، ان شاء الله.
به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ محمدباقر قاليباف رئيس مجلس شوراي اسلامي در جلسه علني صبح امروز (يکشنبه ۱۱ دي ماه) مجلس در نطق پيش از دستور ضمن گراميداشت فرارسيدن يوم الله نهم دي، گفت: اين روز نشانه بصيرت عميق و آگاهي درخشان و نافذ مردم شريف ايران اسلامي بود. مردم در اين روز تاريخي توطئه‌هاي دشمنان براي آسيب زدن به ايران عزيز را بر هم زدند.

وي تصريح کرد: حماسه‌هايي نظير نهم دي ماه براي ما و تمام مسئولان نظام نشانه‌اي است تا به خود يادآور شويم که مردم چگونه با ايثار و فداکاري از ايران، اسلام و انقلاب اسلامي دفاع مي‌کنند.

رئيس مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: ما بايد با کارآمدي و حل مسئله و تصميم گيري مدبرانه و به موقع دين خود را به مردم و انقلاب ادا کنيم.

قاليباف عنوان کرد: هفته گذشته از بيمارستان پيشرفته تخصصي که با حمايت آيت الله سيستاني در حال ساخت است، بازديد کردم و همچنين توفيق داشتم خدمت مراجع تقليد برسم و از رهنمودهاي آنها از جمله آيت الله جوادي آملي، آيت‌الله سبحاني، آيت‌الله مکارم شيرازي و آيت‌الله نوري همداني استفاده کنم که وظيفه دارم از آنها به دليل لطفي که داشتند، تشکر کنم.

وي بيان کرد: ايشان دغدغه‌هاي اين روزهاي مردم متدين را مطرح کردند و حل مسائل اقتصادي و مشکلات معيشتي مردم را مطالبه کردند. همه ما مسئولان خود را نه تنها در برابر وظايفي که قانون براي ما تعيين کرده است بلکه در برابر همه مطالبات به حق مردم، مسئول مي‌دانيم و وظيفه خود مي‌دانيم اين مسائل را در حد توان که در حدود اختيارات ما باشد با رعايت مصالح کشور برطرف کنيم.

قاليباف تاکيد کرد: همانطور که قبلاً تاکيد کردم بر اين باور هستم که نوسازي نظام حکمراني در همه حوزه‌ها مبتني بر مباني مکتب امام و انديشه سياسي رهبر انقلاب ضروري است که با بازگشتن امنيت، بايد در دستورکار کشور قرار بگيرد. اکنون در حال ايجاد اجماع در تصميم گيري هاي لازم در اين حوزه هستيم. در اين نوسازي همانطور که از ابتدا عرض کردم، اولويت، با مسائل اقتصادي است.

رئيس مجلس شوراي اسلامي بيان کرد: اقدام رئيس جمهور مبني بر تغيير رئيس کل بانک مرکزي ضروري و اجتناب ناپذير بود که بابت اين تصميم تشکر مي‌کنم. البته ضروري است اين تغيير با اصلاحات ساختاري، سياست‌گذاري و مديريتي تکميل شود تا حل مسئله به صورت پايدار صورت گيرد.

قاليباف گفت: اميد زيادي داريم با روي کار آمدن رئيس کل جديد بانک مرکزي اين اتفاقات بيفتد، البته نکات کارشناسي درباره سياست‌هاي اعلام شده از سوي رئيس جديد بانک مرکزي وجود دارد که در جلسات کاري اين نکات را به او و ساير مسئولان مربوطه اعلام خواهم کرد. در عين حال تاکيد دارم همه بايد با تمام توان کمک کنند تا رئيس جديد بانک مرکزي در مأموريت حساس خود موفق باشد.

رئيس مجلس خاطرنشان کرد: مجلس همچنان معتقد است بهترين راه براي ايجاد آرامش معيشتي براي مردم، تخصيص يارانه‌ها به انتهاي زنجيره و ارائه کالاهاي اساسي به صورت کالابرگ الکترونيک است تا هم جلوي فساد ناشي از تفاوت قيمت ارز گرفته شود هم تورم ناشي از افزايش نقدينگي و تورم انتظاري کالاهاي اساسي تحت کنترل قرار گيرد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg