حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 245735
کنعاني:
اربعين بازگشت خردمندانه به پيام عاشورا است
تاریخ انتشار : 1401/06/27 10:45:38
نمایش : 466
سخنگوي دستگاه ديپلماسي در صفحه اينستاگرامش نوشت: اربعين بازگشت خردمندانه به پيام عاشورا و مشق عشق ورزي به ارزش‌هاي والاي ديني، انساني و اخلاقي است و بار ديگر از دولت و ملت عراق به عنوان ميزبانان شايسته اين همايش بزرگ جهاني تشکر مي‌کنيم.
به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ ناصر کنعاني سخنگوي وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران صبح امروز (يکشنبه) ۲۷ شهريور ماه و در پي برگزاري مراسم راهپيمايي اربعين حسيني در صفحه اينستاگرامش نوشت: اربعين بازگشت خردمندانه به پيام عاشورا و مشق عشق ورزي به ارزش‌هاي والاي ديني، انساني و اخلاقي است.

سخنگوي دستگاه ديپلماسي با بيان اين‌که دو سال وقفه کرونايي مانع از شکل گيري مجدد حرکت عظيم و مردمي اربعين نشد، اطهار داشت: امسال هم به رغم گرماي کم سابقه، سيل ارادتمندان و عاشقان از اقصي نقاط جهان، راهي سرزمين عراق و کربلاي معلي شدند. تجمع عاشقان امام حسين (ع) پرشورتر و پر معناتر از سال‌هاي قبل برگزار شد. ميليون‌ها نفر فارغ از مليت خود و حتي فراتر از يک مذهب و دين خاص، پيمان دلدادگي خود به سيدالشهدا و آرمان‌هاي او را تجديد کردند.     

کنعاني همچنين اضافه کرد: بزرگ‌ترين اجتماع پياده‌ روي جهان، ميليون‌ها انسان را در يک مسير به سمت يک مقصد مقدس در کنار هم قرار داد.

وي افزود: اربعين امسال پيوند، دوستي و برادري دو ملت ايران و عراق را مستحکم‌تر کرد.

سخنگوي وزارت خارجه خاطرنشان کرد: ملت عزيز عراق هر ساله همه امکانات خود را در اختيار زائران ايراني و غيرايراني سيدالشهدا (ع) قرار مي‌دهند که نشان‌دهنده عمق ايمان و اخلاص ملت بزرگ عراق است.    

وي همچنين در پايان و در صفحه اينستاگرامش نوشت: اينک‌ در پايان اين کنگره عظيم ديني و معنوي، بار ديگر از دولت و ملت عراق به عنوان ميزبانان شايسته اين همايش بزرگ جهاني تشکر مي‌کنيم. 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg