کد مطلب: 215641
بانوي مددجو که راهبر شغلي امداد شد
دست‌هايي که تار و پود زندگي را بهم گره مي‌زنند
تاریخ انتشار : 1401/04/02
نمایش : 61
مددجوي با استعداد تحت حمايت کميته امداد استان چهارمحال و بختياري با تلاش و پشتکار خود، اکنون راهبر شغلي فرش است.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز؛ خانم زيور اکبري از بافندگان موفق فرش در يکي از روستاهاي کوهرنگ بوده که پس از ازدواج به استان ديگري مهاجرت مي‌کند.

وي با اشاره به شرايط زندگي‌اش و نحوه فعاليتش در زمينه فرش گفت: کار فرش را از مادرم آموختم. با استعداد و توانايي که داشتم با مشارکت يک سرمايه‌گذار کارگاه فرش راه‌اندازي کردم و در يک سال، 150 دار فرش براي زنان روستا برپا کردم، اما خب سود کمي برايم داشت.

اين مددجوي موفق ادامه داد: بعد از مدتي(سال 1387) مديرعامل شرکت فرش تحت نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان کوهرنگ شدم که سرمايه شرکت را از 6 ميليون تومان به 40 ميليون تومان افزايش پيدا کرد.

خانم اکبري افزود: بعد از ازدواجم به استان ديگري مهاجرت کردم اما متأسفانه بعد از چند سال همسرم ورشکسته شد. به علت مشکلات اقتصادي به روستاي محل زادگاهم بازگشتم. با راهنمايي يکي از آشناهايمان به کميته امداد مراجعه کردم و شرايطم را برايشان توضيح دادم.

اين بانوي مددجو اضافه کرد: شروع به پخت نان کردم و با دريافت تسهيلات از محل کميته امداد دار فرش برپا کردم. خير و برکت وارد زندگي‌ام شد. شوهرم و دو فرزندم هم کمکم مي‌کردند. بعد از مدتي راهبر شغلي فرش شدم و اکنون خدا را شکر زندگي‌ام خوب است.

خانم اکبري براي همه بانواني که درگير مشکلات اقتصادي هستند توصيه‌ کردند که با دريافت تسهيلات دار فرش برپا کنند و با دريافت آموزش از راهبران شغلي درآمدي پايدار داشته باشند.

شايان ذکر است، ايجاد زمينه اشتغال خانواده‌هاي نيازمند تحت و غير تحت حمايت امسال در دستور کار کميته امداد قرار گرفته و افراد داراي شرايط مي‌توانند با دريافت تسهيلات و آموزش‌هاي لازم زمينه اشتغال خود و خانواده‌شان را فراهم کنند.

انتهاي پيام/۱۰۲۰ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg