کد مطلب: 205586
در صورت عدم برگزاري ديدار تدارکاتي تيم ملي فوتبال در کانادا؛
آلترناتيو آفريقايي فدراسيون فوتبال براي اکوادور/ رويارويي يوزهاي پارسي با شيرهاي ترانگا در تهران؟!
تاریخ انتشار : 1401/03/01 14:53:37
نمایش : 84
فدراسيون فوتبال ايران يک آلترناتيو در صورت عدم برگزاري بازي تدارکاتي با تيم ملي اکوادور خواهد داشت.

به گزارش هفت چشمه به نقل از خبرگزاري دانا؛ در حالي که در شرايط کنوني بازي تدارکاتي تيم ملي فوتبال کشورمان با تيم ملي فوتبال کانادا در ونکوور علي‌رغم وجود برخي فشارها قطعي شده و شاگردان دراگان اسکوچيچ قرار است بامداد دوشنبه، ۱۶ خرداد به مصاف رقيب‌شان بروند، وضعيت بازي دوم هنوز مشخص نيست.

بنا به اظهارنظر رسمي سخنگو و عضو هيأت رئيسه فدراسيون فوتبال، هنوز بازي با تيم ملي اکوادور در دومين فيفادي پنجره نخست خردادماه به علت عدم توافق و هماهنگي طرفين در تعيين و تأييد زمين برگزاري مسابقه، قطعي نشده و همين مسئله گمانه‌زني‌هايي درباره لغو اين بازي را به‌وجود آورده.

اکوادوري‌ها تمايل داشته‌اند تا بازي تدارکاتي‌شان با يوزهاي پارسي در خاک کشور آمريکا انجام شود اما به‌دليل مسائل مربوط به صدور ويزا و تحريم‌ها، پيشنهاد طرف ايراني برگزاري بازي در تورنتو بوده که هنوز به تأييد فدراسيون اکوادور نرسيده و همين امر باعث افزايش ترديدها نسبت به برگزاري اين مبارزه تدارکاتي شده.

در اين شرايط به‌گوش مي‌رسد که در صورت لغو قطعي برگزاري بازي تدارکاتي با اکوادور، فرآيند هماهنگي براي برگزاري بازي دوستانه با تيم ملي فوتبال سنگال در فدراسيون ايران براي تاريخ ۲۱ خرداد آغاز خواهد شد و ستارگان سيه‌چرده سنگالي نظير ساديو مانه و ادوارد مندي با تيم ملي‌شان سفري به تهران خواهند داشت.

البته به دليل شرايط رنکينگي و درخواست رسمي طرف ايراني از فدراسيون سنگال، اين فدراسيون ماست که مي‌بايست تمام هزينه‌هاي سفر تيم ملي سنگال به تهران اعم از هتل، ترانسفر داخلي و خارجي، پذيرايي و امثالهم را تقبل کند که اين موضوع با توجه به شرايط فعلي فدراسيون، کار را کمي سخت کرده.

در گروه B جام جهاني که تيم ملي در آن حضور يافته، هيچ تيمي از قاره آفريقا حضور ندارد و شايد انتخاب سنگال براي بازي تدارکاتي کمي عجيب به‌نظر برسد اما با توجه به قدرت اين تيم ملي که قهرمان قاره سياه هم هست، شيرهاي ترانگا رقيبي سرسخت و معيارسنج براي تيم ملي ايران محسوب خواهند شد.

 پيش از اين هم در ديدار معاون وزير امور خارجه کشور غنا با وزير امور خارجه کشورمان صحبت از بازي دوستانه تيم‌هاي ملي دو کشور به ميان آمده بود اما عدم نياز فدراسيون فوتبال به برگزاري بازي تدارکاتي با طرف غنايي به‌علت شرايط گروه در جام جهاني ۲۰۲۲، اين موضوع به سرانجام نرسيد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg