حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 205080
تحليلگر مسائل سياسي؛
قيام خونين 17 شهريور آغازي براي براندازي حکومت پهلوي بود
تاریخ انتشار : 1400/06/17
نمایش : 84
خداداد خدادادي گفت: قيام خونين 17 شهريور آغازي براي براندازي حکومت پهلوي بود که چند ماه بعد انقلاب اسلامي در 22 بهمن 1357 راهپيمايي هاي عظيم و گسترده به پيروزي رسيد.
به گزارش هفت چشمه، خداداد خدادادي تحليلگر مسائل سياسي در گفت وگو با خبرنگار جهانبين نيوز ضمن گراميداشت ياد و خاطره شهداي قيام خونين 17 شهريور 57 گفت:قيام 17 شهريور سرآغاز فصل خونين ديگري در تاريخ مبارزات ملت سرافراز ايران اسلامي بود و  اين واقعه موجب شد تا حوادث انقلاب و اعتراضات مردمي در سراسر ايران اسلامي بيش از پيش قوت گيرد و هر روز پايه هاي رژيم فاسد پهلوي سست تر شود.

خدادادي اظهار کرد:بي ترديد، قيام ۱۷شهريور را مي توان به عنوان يکي از نقاط عطف مبارزات ملت مسلمان ايران عليه رژيم پهلوي دانست. ابعاد عظيم کشتار و سرکوب مردم بي گناه در اين روز باعث شد تا انقلابيون و رهبران آن ها در حرکت خود مصمم تر گردند و در اين بين رهبري مدبرانه حضرت امام خميني(ره) نقشي به سزا داشت.

وي با بيان اينکه  قيام خونين 17 شهريور آغازي براي براندازي حکومت پهلوي بود که چند ماه بعد انقلاب اسلامي در 22 بهمن 1357 راهپيمايي هاي عظيم و گسترده به پيروزي رسيد اظهار کرد:ملت غيور ايران در اين حماسه  ثابت کردند که تا رسيدن به اوج هدف هاي والاي انساني و اسلامي خود همچون سدي محکم و استوار در مقابل دشمنان ايستادگي مي کنند.


خداددادي با بيان اينکه اين روز  نماد مقاومت و ايستادگي ملت غيور ايران در مقابل ستمگران و رژيم طاغوت است و  بي شک نام شهداي گرانقدر اين روز براي هميشه بر تارک تاريخ اين مرز و بوم مي درخشد بيان کرد: قيام هفدهم شهريور بهترين الگو براي جوانان است تا با يادآوري آن حافظ و ارزش هاي انقلابي، اسلامي و پاسدار خون پاک شهيدان باشند.

انتهاي پيام/570ه
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg

http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg