کد مطلب: 204666
مسير خط انتقال نفت مارون پاکسازي نشد / نفوذ آلودگي هاي نفتي به سفره هاي آب زير زميني در پي بارندگي هاي اخير
تاریخ انتشار : 1399/12/02 09:29:23
نمایش : 50
نائب رئيس شوراي اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: قسمتي از مسير اصلي خط انتقال نفت مارون اصفهان در بخش ميانکوه که بخاطر صعب‌العبور بودن آن نقطه توسط شرکت مذکور پاک سازي نشده و با بارندگي اخير آلودگي ها به سفره هاي آب زير زميني نفوذ کردند.
به گزارش هفت چشمه، فاضل حدادي نائب رئيس شوراي اسلامي شهرستان اردل و عضو شوراي اسلامي شهر سرخون در گفتگو با جهانبين نيوز؛  با اشاره به بي اعتنايي مدير خط لوله انتقال نفت ايران منطقه اصفهان نسبت به عواقب ناشي از شکستگي لوله نفت مارون در منطقه ميانکوه خاطرنشان کرد: اين همه ابراز همدردي در جلسات شهرستاني و استاني تسلي خاطر مردم رنج ديده منطقه ميانکوه نيست چرا که قسمتي از مسير اصلي خط انتقال نفت مارون اصفهان در بخش ميانکوه که بخاطر صعب‌العبور بودن آن نقطه توسط شرکت مذکور پاک سازي نشده و با بارندگي اخير آلودگي ها به سفره هاي آب زير زميني نفوذ کردند.

وي افزود: اين کوتاهي هاي مسئولين شرکت نفت محروميت مردم بخش ميانکوه را روز به روز بيشتر مي کند و بدليل پائين آمدن ميزان درآمد مردم موجبات تعطيلي شعبه بانک صادرات بخش ميانکوه را فراهم کرده.

حدادي گفت: شرکت نفت تا الان مطالبات مردم را پرداخت نکرده وبا توجه به اينکه خيلي خسارات اثبات شده ولي بلاتکليف مانده . ديگر مردم ما طاغت اين همه کم مهري و کم لطفي را ندارند و بعد از گذشت چهار دهه عواقبي جز راکد شدن اقتصاد و درآمد و مهاجرت به دنبال نداشته.

حدادي تصريح کرد: شرکت نفت به صورت تشريفاتي خسارات شيلات داران را تا حدودي پرداخت  کرد اما نسبت به پرداخت خسارت کشاورزان تا کنون اقدام نشده است.
 
وي افزود :دستگاه هاي اجراي ذي ربط نسبت به برآورد خسارت دستگاه متبوع خود در پي حادثه آتش سوزي لوله نفت مارون اقدام نموده و نسبت به دريافت آن از شرکت نفت اقدام  کند لذا بايد اين تعهد را به مردم دهند که مبلغ دريافتي را جهت حل مشکلات مردم همين منطقه صرف نمايد که پيشنهاد مي شود در منطقه بيمارستاني را احداث کند.
 
نائب رئيس شوراي اسلامي شهرستان اردل با اشاره به خسارات وارده بر شيلات و مزارع در بخش ميانکوه گفت: چه کسي خسارت سلامتي افراد اين منطقه را مي دهد خانواده اي که فرزندش از آب نفتي استفاده مي کند چگونه بايد خسارت دريافت کند ؟
 
وي افزود: با توجه به تاکيدات حجت‌الاسلام والمسلمين رئيسي رئيس قوه‌قضاييه پيگيري هاي زيادي در استان براي حل اين مشکل صورت گرفته، اما متأسفانه تا کنون هيچ اقدامات مثبتي انجام نشده ، حجت الاسلام والمسلمين رئيسي با مسولين دخيل در اين معضل در خصوص سهل انگاري هايي که در اين زمينه داشتند برخورد کنند که قطعا با توان و پيگيريهايي که حجت‌الاسلام والمسلمين رييسي دارند اين اتفاق رخ ميدهد.

حدادي در پايان گفت: لازم ميدانم از پيگيري هاي استاندار، رئيس شوراي اسلامي استان چهارمحال و بختياري ، نماينده مردم شهرستان اردل در مجلس شوراي اسلامي و فرماندار شهرستان اردل بابت پيگيري هاي مکرر در رابطه با اين موضوع تقدير و تشکر کنم.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg