کد مطلب: 204656
نماينده مردم در مجلس؛
مردم چهارمحال و بختياري نمي شود حرکت آب را ببينند اما حق برداشت نداشته باشند/ما با انتقال آب مخالف نيستيم ما بر عدم عدالت مخالفيم
تاریخ انتشار : 1399/11/29 12:10:08
نمایش : 52
احمد راستينه نماينده مردم شهرستان هاي شهرکرد، سامان و بن در مجلس شوراي اسلامي گفت: وقتي که چهارمحال و بختياري 11 درصد منابع آب کشور را دارد اما مردم مظلوم ان استان از از آب شرب هم بي بهره هستند ، بعد از ساليان سال يک خط انتقال اب براي اين استان تعريف شد که متاسفانه بعد از 13 سال نهايي نشده و منطقه ابگير ان به دلايل واهي هرزگاهي دستخوش مباحث اجتماعي قرار مي گيرد در حالي که انتظار ما از استان هاي همجوار اين است که مسئله آب را به عنوان يک مسئله ملي با نگاه به حقوق مردم استان هاي مبدا عنايت کنند .
به گزارش هفت چشمه به نقل از  جهانبين نيوز ؛ احمد راستينه نماينده مردم شهرستان هاي شهرکرد، سامان و بن در مجلس شوراي اسلامي اظهار کرد: امروز اميد ما به مجلس انقلابي اين است که نمايندگان انقلابي با نگاه به عدالتخواهي که آرمان بزرگ انقلاب اسلامي است رفتار کنند .

وي با اشاره به اينکه وقتي که چهارمحال و بختياري 11 درصد منابع آب کشور را دارد اما مردم مظلوم ان استان از از آب شرب هم بي بهره هستند تصريح کرد: بعد از ساليان سال يک خط انتقال اب براي اين استان تعريف شد که متاسفانه بعد از 13 سال نهايي نشده و منطقه ابگير ان به دلايل واهي هرزگاهي دستخوش مباحث اجتماعي قرار مي گيرد در حالي که انتظار ما از استان هاي همجوار اين است که مسئله آب را به عنوان يک مسئله ملي با نگاه  به حقوق مردم استان هاي مبدا  عنايت کنند .

راستينه ادامه داد: نمي شود مردم در کنار آب باشند اما تشنه ، حرکت آب را ببينند اما حق برداشت نداشته باشند .

وي خاطر نشان کرد: نمي شود طرح هايي که از سال 88 شروع شد با هدايت هاي خود مردم و شرکت هاي تعاوني تشکيل دادند مجوزها صادر شد اما سال 96 در شوراي عالي آب يک مصوبه اي مطرح کنند تحت عنوان بارگزاري هاي جديد بر زاينده رود و اين طرح هاي مردمي را متوقف کنند .

راستينه عنوان کرد: مردم سوالشان اين است که اگر ما امده ايم شرکت تعاوني تشکيل داده ايم و مجوزهاي لازم را گرفته ايم بعد هم شکايت کرديم و احکام قضايي گرفته ايم علت متوقف شدن اين طرح ها چيست ؟

وي افزود: نکته دوم با توجه به ماده 14 قانون تقسيمات کشوري صلاحيت نهادهاي دولتي و اداري محدود به حوزه استحفاظي مشخص شده بنابراين اجراي پروژه هايي که در بعضي از استان هاي آبدار متاسفانه توسط وزارت نيرو يا شرکت منطقه اي مشخصي اجرا مي شوند سوال اين است که شرکت آب منطقه اي اصفهان در استان چهارمحال و ببختياري چه کاره است؟

راستينه بيان داشت: چه کسي به شرکت آب منطقه اي اصفهان اجازه داده در استان چهارمحال و بختياري طرح اجرا کند و بعد تجمع کارگران اخراج شده مسئولين استان ما پاسخ دهند ؟

وي يادآور شد: چرا بايد بعضي مکان ها و اختيارات آب چهارمحال و بختياري به عهده آب منطقه اي اصفهان باشد چه کسي به شما اين اجازه را داده است؟ قانون تصريح دارد که بايد اداره اماکن بر اساس تقسيمات مشخص کشوري به استان هاي خودشان واگذار شود .

راستينه با بيان اينکه چطور ممکن است يک استاني در استان چهارمحال و بختياري بيايد براي آب ان تصميم بگيرد گفت: ما با انتقال آب مخالف نيستيم ما با عدالت مي گوييم  که بايد حقوق استان هاي مبدا استان چهارمحال و بختياري و خوزستان بايد  رعايت شود .

وي با تاکيد بر اينکه حق آب شرب، کشاورزي و صنعت بايد احترام شمرده شود اظهار کرد:   بر اساس آنچه قانون مشخص مي کند يک طرح غير قانوني خلاف محيط زيست بر اساس انچه که هيچ مرجعي هيچ پژوهشکده اي اين طرح بهشت آباد را تاييد نکرده است.

راستينه در پايان خاطر نشان کرد: يک تونل ويرانگري که مي تواند سبب آسيب هاي بزرگي به استان چهارمحال و بختياري شود و من انتظار دارم  کمک شود که  مسئله  آب در يک فضا درست منطقي و عقلاني مطرح شود.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg