کد مطلب: 204566
دربي 94؛ دومين نبرد کرونايي سرخابي/قطع نوار تساوي‌هاي پرسپوليس يا تداوم صدرنشيني استقلال؟
تاریخ انتشار : 1399/10/21 08:29:00
نمایش : 35
ديدار نود و چهارم استقلال و پرسپوليس روز دوشنبه ساعت 16:35 در ورزشگاه آزادي آغاز مي‌شود.

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، ديدار دو تيم استقلال و پرسپوليس گل سرسبد فوتبال باشگاهي ايران و يکي از بزرگ‌ترين دربي‌هاي قاره آسياست که همواره مورد توجه رسانه‌هاي بين‌المللي هم قرار مي‌گيرد. دربي 94 دومين مسابقه دو تيم در دوران کرونايي است. اولين مسابقه کرونايي در جام حذفي بود که استقلال با فرهاد مجيدي در ضربات پنالتي برنده شد و به فينال رسيد. استقلال در آن روز در حالي پيروز شد که پيش از مسابقه پرسپوليس شرايط خيلي بهتري نسبت به استقلال داشت اما انگار اين قانون نانوشته دربي‌هاي تهران است که تيم بهتر و برتر هميشه برنده نمي‌شود.

اکنون استقلال با صدرنشيني به دربي رسيده و تقريبا دو برابر پرسپوليس گل زده است.  استقلال 11 گل زده و پرسپوليس فقط 6 گل به ثمر رسانده است. آبي‌پوشان 18 امتيازي دو بازي بيشتر از پرسپوليس يازده امتيازي دارند. شاگردان گل‌محمدي اکنون روي پله دهم جدول ليگ ايستاده‌اند. مهاجمان پرسپوليس مثل مهدي عبدي و آرمان رمضاني هنوز در ليگ برتر گلزني نکرده‌اند و زير فشار شديد رواني قرار گرفته‌اند.  شايد پرسپوليس بيشتر از هميشه جاي خالي عيسي آل‌کثير را در اين بازي احساس کند. گلزني که با راي غيرمنصفانه کنفدراسيون فوتبال آسيا محروم شد. 

در آن سوي ميدان مهاجمان استقلال هم تجربه بيشتري دارند و هم در گلزني عملکرد بهتري نسبت به مهاجمان پرسپوليس داشته‌اند.  خيلي‌ها مهدي قائدي و ارسلان مطهري  را شانس اول گلزني دربي مي‌دانند ضمن اينکه شيخ دياباته هم هست. پرسپوليس تنها تيم بدون شکست ليگ برتر بيستم است اما سه مساوي پياپي بعد از فينال ليگ قهرمانان آسيا دست‌کمي از باخت براي پرسپوليس نداشته است. سه بازي فقط سه امتياز نوعي بن بست  در نتيجه‌گيري محسوب مي‌شود. 

پرسپوليس بعد از باخت در فينال ليگ قهرمانان آسيا دچار افسردگي شده اما شکست در دربي مي‌تواند اين افسردگي را با يک فاجعه بزرگ‌تر مواجه کند به همين دليل ترديد‌هاي زيادي در مورد ترکيب سرخپوشان وجود دارد اينکه گل محمدي تيمش را با 5 هافبک به ميدان مي‌فرستد يا دست به ريسک مي‌زند و تيمش را هجومي‌تر از هميشه وارد ميدان مي‌کند. مصدوميت علي شجاعي يکي از مشکلات پرسپوليس در اين مسابقه است.

استقلال هم در قسمت چپ ترکيب خود دچار ترديد است اينکه محمد نادري بازيکن سابق پرسپوليس به اين بازي مي‌رسد يا ميليچ در دربي حاضر خواهد شد. گفته مي‌شود استقلال تصميم دارد با استفاده از نفوذ‌هاي وريا غفوري و نادري يا ميليچ از چپ و راست پرسپوليس را تحت تاثير خود قرار بدهد. در اين صورت مهار مهاجمي مثل دياباته، ارسلان مطهري و حتي قائدي براي پرسپوليس دشوارتر از هميشه خواهد بود.

نقطه اطمينان دو تيم درون درواز‌ه است جايي که حامد لک و رشيد مظاهري قرار دارند. دو دروازه‌بان پرسپوليس و استقلال که اولين دربي خود را تجربه مي‌کنند مي‌توانند برنده مسابقه را هم تعيين کنند. لک و مظاهري کم اشتباه و با اعتماد به نفس نشان داده‌اند و دوئل اصلي بين بازيکنان در قفس‌هاي توري رقم خواهد خورد. استقلال 4 گل و پرسپوليس 2 گل خورده است البته 2 گل آبي‌پوشان را حسيني دروازه‌بان نيمکت نشين استقلال دريافت کرده و حامد و رشيد هر کدام 2 گل دريافت کرده‌اند. 

استقلال در صورتي که برنده دربي شود جايگاه خود را در صدر جدول مستحکم مي‌کند و پرسپوليس اگر دربي را ببرد نوار مساوي‌هاي کسل‌کننده‌اش را قطع مي‌کند و خيز بلندي به سمت بالاي جدول و رسيدن به جمع مدعيان خواهد داشت. تساوي هم دلچسب هواداران نخواهد بود هرچند باعث مي‌شود هر دو طرف تا مدت‌ها براي يکديگر کري بخوانند.

ورزشگاه خالي از تماشاگر از هيجان مثبت دربي کم مي‌کند اما نبود تماشاگران باعث نمي شود که بازيکنان دوتيم حساسيت ميليون‌ها هوادار خود را در اين بازي احساس نکنند. شايد در ورزشگاه خالي ميزباني خيلي معنا نداشته باشد اما استقلال ميزبان مسابقه است و حتي بر سر سکوهاي خالي و پهن کردن پرچم‌هاي هواداري نوعي جنگ زيرپوستي بين دو باشگاه را شاهديم! اميدواريم در اين مسابقه شاهد تنش و درگيري بين دو نيمکت نباشيم و مربيان و بازيکنان هر دو تيم حرف‌هايشان را در ميدان مسابقه بزنند. همه اميدواريم اين مسابقه در حد و اندازه نامش زيبا و جذاب باشد.

نام داور مسابقه هم قرار است، امروز اعلام شود اما صحبت از محمدحسين زاهدي‌فر است.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg