کد مطلب: 204376
اقبالي: فدراسيون در انتخاب سرمربي تيم جوانان بي مسئوليتي کرد/ فوتبال ايران در مسير تاريکي است
تاریخ انتشار : 1399/09/01 11:32:39
نمایش : 44
کارشناس فوتبال ايران گفت: نحوه انتخاب سرمربي تيم ملي جوانان ضمن پايين آوردن شان يک مربي نشان دهنده بي مسئوليتي فدراسيون فوتبال بود.

به گزارش هفت چشمه، مسعود اقبالي در گفت و گو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، درباره انتخاب داود مهابادي و حميد درخشان به عنوان سرمربي و مدير فني تيم ملي فوتبال جوانان ايران اظهار داشت:‌ اکنون فوتبال ايران مشکلات متعددي دارد و با خيلي از مسائل درگير هستيم که در شان و شخصيت اين رشته نيست. روز به روز هم شدت و حدت اين موارد بيشتري پيدا مي کند. درباره حضور سرمربي و مدير جديد در تيم جوانان هم بايد ديد ريشه موضوع کجا است که داود مهابادي با وجود قرارداد داشتن با تيم فجر سپاسي يک هفته مانده به مسابقات اين تيم را رها مي کند.

وي افزود: بايد مشخص شود چه سياستي در ورزش کشورمان حاکم است که سبب مي شود يک مربي با يک تلفن جا به جا شود. البته شايد هم مهابادي خودش به هر دليلي  چنين تصميمي گرفته است. از طرفي امکان دارد مديربرنامه هاي اين مربي هم مثل خيلي از مديربرنامه هاي ديگر فوتبال ايران توانسته باشد وي را به چنين جايگاهي رسانده باشد تا قيمتش را بالا ببرد. در اين موضوع هم منفعت زيادي به خود مديربرنامه ها مي رسد.

کارشناس فوتبال ايران خاطرنشان کرد: هيچ جاي دنيا نمي بينيد يک مربي که مدت ها با يک تيم کار مي کند، بدون هيچ دليلي سر از يک تيم ملي يا تيم باشگاهي ديگري درآورد. اين موضوع ضمن اينکه شان مربي را پايين مي آورد، نشان دهنده بي مسئوليتي فدراسيون فوتبال است و ثابت مي شود مديران فدراسيون متوجه نيستند با نحوه انتخاب يک سرمربي، چه آسيب هايي به مجموعه فدراسيون  زده مي شود. 

اقبالي اضافه کرد: شنيده ام مسئولان فدراسيون فوتبال به دليل اينکه نتوانسته اند يک سرمربي براي تيم ملي جوانان انتخاب کنند و مربيان مطرح مشغول تيمداري بوده اند، داود مهابادي را براي سرمربيگري اين تيم انتخاب کرده اند. اين اقدام خيلي غلط و بد است. البته به نظر من اگر خود درخشان به عنوان فردي که سال ها کاپيتان تيم ملي بوده و در تيمي مثل پرسپوليس سرمربيگري کرده است به عنوان سرمربي انتخاب مي شد خيلي بهتر از مهابادي بود.

وي درباره آينده تيم ملي جوانان با اين انتخاب ها گفت: همانگونه که فوتبال ايران آينده تاريکي دارد و در مسير ورشکستگي قرار گرفته، آينده تيم ملي جوانان هم تاريک است. امسال هنوز دو هفته از ليگ نگذشته شاهد حضور اعتراض هاي متوالي به داوري و ساير مسائل بوده ايم. فصل گذشته مربيان زيادي در ليگ تغيير کردند و اين اتفاق امسال هم رخ مي دهد.

مربي اسبق استقلال ادامه داد: فوتبال ايران در زمينه هاي مختلف اقتصادي، فرهنگي، فني و حتي سياسي ضعيف شده و مديران آن با ندانم کاري اقدام هاي بدي انجام مي دهند. دو مدير باشگاه استقلال به برنامه تلويزيوني آمدند و تمام اعتبار و ارزش هاي اين باشگاه را زير سوال مي برند. تا زمانيکه مسئولان ورزش کشور از وزير و معاونان وي و مسئولان فدراسيون فوتبال  خاک خورده و عرق ريخته ورزشي نباشند و نظارت دقيقي روي آنها نباشد، شاهد همين مسائل هستيم.

اقبالي تصريح کرد: وضعيت در فدراسيون فوتبال به حدي خراب است که فريدون اصفهانيان با وجود رياست در هيات فوتبال زنجان وقتي بار ديگر رئيس کميته داوران مي شود، عليرضا فغاني را با آن همه اعتبار کنار مي گذارد که به نظر من دليل اين موضوع حسادت، بي برنامگي و سياست زدگي است. 

وي ادامه داد: اکنون امثال من بيرون نشسته ايم اما نمي دانم برخي افراد بدون هيچگونه کارنامه اي در ليگ برتر سرمربي شده اند. اين موضوع به دليل ارزيابي نشدن مربيان از سوي کميته فني فدراسيون فوتبال و سازمان ليگ است. نحوه انتخاب مربيان کاملا به هم ريخته است.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg