کد مطلب: 194370
چرا حضور باشگاه‌هاي موفق در ليگ وزنه برداري ثبات ندارد؟
تاریخ انتشار : 1399/08/27 10:47:28
نمایش : 72
ليگ وزنه برداري کشورمان در شرايطي از ۱۹ آذر ماه قرار است آغاز شود که قهرمان دوره‌ قبل در اين مسابقات حضور نخواهد داشت.

به گزارش هفت چشمه به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، طبق برنامه اعلام شده از طرف فدراسيون وزنه برداري مسابقات ليگ اين رشته در سال ۱۳۹۹ در ۲ دور رفت و برگشت در آذر و بهمن ماه برگزار خواهد شد. دور رفت اين مسابقات به شکل متمرکز به ميزباني باشگاه فولاد خوزستان برگزار مي شود. البته اين روز‌ها کشور درگير موج سوم شيوع ويروس کرونا است و شنيده مي‌شود از اول آذر ماه مسابقات ليگ‌هاي ورزشي به مدت ۲ هفته لغو خواهد شد و مشخص نيست که آيا مسابقات وزنه برداري برگزار خواهد شد يا اينکه به تعويق خواهد افتاد.

۱۰ تيم براي شرکت در مسابقات ليگ وزنه برداري اعلام آمادگي کردند که در بين آن‌ها تيم‌هايي حضور دارند که براي اولين بار در اين مسابقات شرکت خواهند کرد. تيم‌هاي وزنه برداري در کشورمان به علت مشکلاتي که وجود دارد بعد از حضور در يک يا ۲ دوره ليگ، با وجود موفقيت، از شرکت در اين مسابقات انصراف مي‌دهند. امسال نيز اين اتفاق تکرار شده است و تيم "ايران مال" که سال قبل به عنوان قهرمان مسابقات ليگ معرفي شد، در اين مسابقات حضور نخواهد داشت. فولاد خوزستان، مقاومت البرز، شهيد فلاحت دوست و هيئت وزنه‌برداري استان همدان تيم‌هاي جديدي هستند که سال قبل در اين مسابقات حضور نداشته اند، اما امسال براي شرکت در ليگ وزنه برداري اعلام آمادگي کرده اند.

از طرفي با توجه به اينکه جام فجر امسال جزو مسابقات گزينشي براي المپيک نخواهد بود، فدراسيون با توجه به شيوع ويروس کرونا و مشکلات مالي، اين مسابقات را برگزار نمي‌کند.

برنامه برگزاري مسابقات ليگ وزنه برداري به قوت خود باقي است

محسن جليلي مسئول برگزاري ليگ وزنه برداري در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: طبق برنامه‌اي که اعلام شده است برنامه برگزاري مسابقات ليگ سر جاي خودش است و ۱۹ آذر ماه به ميزباني باشگاه فولاد خوزستان دور رفت اين مسابقات برگزار مي‌شود. اگر در ادامه با توجه به شيوع ويروس کرونا ستاد مبارزه کرونا تصميم جديدي بگيرد و دستور داده شود مسابقات لغو شود، ما هم مجبور هستيم برنامه برگزاري بازي‌ها را تغيير دهيم و به تعويق بياندازيم.

برخي از باشگاه‌ها در ليگ وزنه برداري به اهداف خود نمي رسند

او درباره انصراف تيم هاي بزرگ از ليگ وزنه برداري گفت: اين اتفاق چند دليل مي‌تواند داشته باشد. اول اينکه شرکت در مسابقات مختلف ورزشي به سليقه مديرعامل باشگاه‌ها بستگي دارد. ما با بعضي از باشگاه‌ها رايزني مي‌کنيم و موفق مي‌شويم رضايت آن باشگاه را جلب کنيم و تيمشان را در مسابقات داشته باشيم، اما به محض تغيير مديريت باشگاه، از حضور در ليگ انصراف مي دهند. گاهي اوقات اهدافي که باشگاه‌ها دنبال مي‌کنند به دليل کمبود پوشش تلويزيوني اين رشته و ديده نشدن آن و سخت بودن جذب حامي مالي برآورده نمي‌شود و ترجيح مي‌دهند در مسابقات ليگ شرکت نکنند.

او ادامه داد: باشگاه ايران مال که پيش از اين با نام بيمه رازي در مسابقات شرکت داشت، ۳ سال در ليگ حاضر بود و موفق شد مقام هم کسب کند، اما امسال در مسابقات شرکت نکرده و اين اتفاق به علت تصميماتي بود که هيئت مديره باشگاه گرفته است.

براي پخش زنده مسابقات ليگ وزنه برداري رايزني کرده ايم

جليلي در پاسخ به اين سوال که آيا ليگ وزنه برداري امسال پخش تلويزيوني دارد يا خير گفت: رايزني انجام شده است و اميدواريم در ادامه نتيجه بگيريم. چند موضوع وجود دارد که يکي از آن‌ها اين است که مسابقات امسال در شهرستان انجام مي‌شود و در استان خوزستان فقط يک دستگاه فرستنده امواج براي پخش زنده وجود دارد. سال گذشته همزمان با مسابقات قهرماني کشور، مسابقات کشتي هم بود و با کلي مشکل توانستيم از استان مجاور دستگاه فرستنده پخش زنده بگيريم. تا زماني که اين امکانات وجود نداشته باشد نمي‌توانيم مسابقات را به شکل مستقيم پخش کنيم.

او در مورد برگزاري جام فجر گفت: اهميت جام فجر براي ما اين بود که جزو مسابقات گزينشي المپيک باشد و با توجه به اينکه امسال اينگونه نيست، مکان دارد اين مسابقات برگزار نشود و يا اينکه فقط به شکل داخلي برگزار شود. تمام مسابقات داخلي وزنه برداري لغو شده است و فقط ليگ باقي مانده است.

کوروش باقري کارشناس وزنه برداري کشورمان در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان در مورد برگزاري مسابقات داخلي وزنه برداري گفت: در کشور ما مسابقات قهرماني کشور و ديگر مسابقات لغو شده است و فقط يک مسابقه ليگ باقي مانده است که در ۲ هفته برگزار مي‌شود.

ورزشکاران وزنه برداري درآمد آنچناني از اين رشته ندارند

او درمورد کسب درآمد وزنه برداران از ليگ وزنه برداري گفت: ورزشکاران وزنه برداري درآمد آنچناني از اين رشته ندارند. وزنه برداري مانند رشته‌هاي فوتبال، واليبال و ... پول آنچناني ندارد و نهايتا ۳۰ تا ۴۰ ميليون با ورزشکار قرارداد مي‌بندند. وزنه برداري هم به مانند باقي رشته‌هاي ورزشي از اين شرايط موجود و تعطيلي‌هاي ناشي از شيوع ويروس کرونا ضربه خورده است.

سرمايه گذاران جايي را انتخاب مي‌کنند که بيشتر مورد توجه باشد و ديده شوند

باقري در مورد اينکه برخي از تيم‌هاي با اينکه در دوره‌هاي قبل موفق عمل کرده اند حاضر به شرکت در مسابقات نيستند گفت: دليل اين موضوع حمايت نشدن باشگاه‌ها و رشته‌ وزنه برداري از طرف رسانه‌ها و کم کاري‌هاي فدراسيون است. به همين دليل سرمايه گذاران که به دنبال ديده شدن هستند، به سراغ چنين رشته‌اي که توجهي به آن نمي‌شود، نمي‌آيند و ترجيح مي‌دهند در رشته‌هايي سرمايه گذاري کنند که بيشتر به آن پرداخته مي‌شود. مسئولان فدراسيون هم که باني اين رشته اند بايد بيشتر در اين موضوع دخالت کند و به دنبال گرفتن پخش زنده ليگ باشند. باشگاه‌هاي بزرگي از جمله پيکان، سايپا، آتش نشاني و ذوب آهن در وزنه برداري فعاليت مي‌کردند، اما ديگر ادامه ندادند که به نظر من طبيعي است.

انتهاي پيام/ 

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg