کد مطلب: 184309
سالک در گفت‌وگو با دانا:
معيشت مردم آسيب ديده اما دولت گفتار درماني مي‌کند/ گره زدن سرنوشت کشور به انتخابات آمريکا غيرعقلاني است
تاریخ انتشار : 1399/07/27
نمایش : 53
عضو جامعه روحانيت مبارز با اشاره به اينکه دولت با خرد بالايي که دارد بايد دل از بيگانه بکَند گفت: ترامپ و دستگاه زيرمجموعه او ورشکستگان جهاني به دليل استقامت مردم و رهبري امام و مقام معظم رهبري هستند.

به گزارش هفت چشمه، حجت الاسلام احمد سالک، عضو جامعه روحانيت مبارز در گفت‌و گو با خبرنگار سياسي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ با اشاره به اينکه رهبر انقلاب بر مسئله ثبات اقتصادي همواره تاکيد کردند گفت: اين ثبات در اقتصاد کشور از زبان رهبري در 24 ماده اقتصاد مقاومتي براي همه مسئولان تبيين شده است.

وي با طرح اين سوال که دولت آقاي روحاني در طول چند سال مسئوليت در قوه مجريه براي تحقق اقتصاد مقاومتي براساس اين 24 ماده چه کرد؟ ادامه داد: مقام معظم رهبري آقاي جهانگيري را به عنوان رئيس ستاد اقتصاد مقاومتي معرفي کردند، دولت 11 کميته تشکيل داد و استان ها را بين وزرا تقسيم کرده تا هر يک در استان هاي تعيين شده ضمن ترويج اقتصاد مقاومتي روند اجراي آن را بررسي کنند.

نماينده ادوار مجلس با اشاره به اينکه متاسفانه آثار عملي فعاليت اين 11 کميته نمود بيروني که حلال مشکلات اقتصادي کشور باشد نداشت، عنوان کرد: به جاي تحقق اقتصاد مقاومتي مشکلات عديده اي از جمله رشد بيکاري، تورم، وجود بيش از 20 مانع بر سر راه رشد توليد در سال «جهش توليد» هم گريبان کشور را گرفت.

سالک با اشاره به اينکه بنگاه داري بانک ها يکي از مهمترين عوامل بروز مشکلات اقتصادي در مسير رشد توليد است عنوان کرد: سرمايه بانک ها به جاي اينکه در اختيار رشد توليد کشور باشد ابزاري براي بنگاه داري بانک ها شده است، بانک ها به ويژه بخش خصوصي که تسهيلات با سودهاي بيش از 30 درصد ارائه مي کنند به دنبال تجميع سود خود هستند.

عضو جامعه روحانيت مبارز با اشاره به اينکه بانک ها به جان حرکت اقتصادي کشور افتادند، گفت: علاوه بر بانک ها، فشار مالياتي، فشار بيمه اي و عدم انجام کار کارشناسي محيط زيست نسبت به آلاينده ها تنها بخشي از موانعي هستند که برسر راه کارفرمايان اقتصادي قرار گرفتند و به چرخ توليد ارجح شدند.

روزي که بنا بود تحريم ها برداشته شود، تحريم ها تشديد شد

سالک با اشاره به اينکه آقاي روحاني توضيح دهد که براي رفع موانع رشد توليد چه اقداماتي انجام داده تصريح کرد: مجلس قانون رفع موانع رشد توليد ملي و رقابتي، قانون کسب و کار حلال و قانون تسهيل براي جلوگيري از کاغذبازي در استانها در مجلس ريل گذاري براي حرکت دولت بود اما باز شاهد فرار سرمايه گذاري در استانها به خاطر قرطاس بازي ها (کاغذبازي) هستيم.

وي با بيان اينکه مقام معظم رهبري بر تجديد نظر نسبت به برنامه و بودجه کشور تاکيد کردند ادامه داد: اما هنوز از مجلس و دولت چيزي در اين‌باره بيرون نيامده است.

عضو جامعه روحانيت مبارز با بيان اينکه دولت برجام را با اقتصاد مقاومتي و رفع همه تحريم ها گره زدند ادامه داد: روزي که بنا بود تحريم ها برداشته شود، تحريم ها تشديد شد و قولي که به مردم داده شده بود عملياتي نشد.

نماينده ادوار مجلس با بيان اينکه دولت از وجود ظرفيت هاي فوق العاده داخل کشور غافل شد عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبري فرمودند درست است که ما مشکل داريم اما ظرفيت حل مشکلات را با توان و ظرفيت داخلي نيز داريم اما بايد پاسخ داده شود که چرا به اين مسئله توجه نمي شود.

سالک با اشاره به اينکه برجام نتوانست مشکلات اقتصاد کشور را حل و فصل  کند تصريح کرد: مديران ضعيف در راس تصميم سازي هاي اقتصادي و نبود اراده قوي براي تحقق اقتصاد مقاومتي از عوامل حل نشدن مشکلات اقتصاد است.

وي با اشاره به اهميت اعتماد و جلب ظرفيت هاي فوق العاده مردم براي حل مشکلات اقتصادي گفت: بايد به خرد جمعي توجه شود در حالي که دولت نه تنها توجهي به توان عمومي مردم نکرده بلکه در درون خود نيز به شکل جزيره اي عمل مي کند، هر وزارتخانه و بخشي در دولت براي خودش يک بخشنامه مي دهد و کارفرمايان بين بخش نامه هايي که متضاد هم هستند گرفتار شدند.

عضو جامعه روحانيت مبارز با اشاره به اينکه طي هفته هاي گذشته  2500 کارخانه تعطيل شده است گفت: ريشه اين مشکل که هزاران کارگر بيکار شدند نيز بنگاه داري بانک هاست وقتي معضل تعطيلي کارخانه ها بررسي مي شود روشن است که بانک ها کارخانه ها را مصادره کردند.

معيشت مردم دچار آسيب است و دولت گفتمان درماني مي کند

نماينده ادوار مجلس با انتقاد از به کار گيري افراد فاقد تخصص و صلاحيت در بخش هاي مهم و اثر گذار اقتصادي کشور گفت: يکي از مشکلات اقتصادي کشور واگذاري مسئوليت به کساني هست که براساس باند بازي و رفيق بازي سر کار آمدند و متاسفانه وزراء هم اين تحميل نيرو ها را مي پذيرند به جاي آنکه از افراد متخصص دفاع کنند.

سالک با اشاره به اينکه برون رفت از رکود تورمي اقتصاد نيازمند عزم جدي در کشور است گفت: در شرايط کنوني چرخ هاي کشور متوقف شده و معيشت مردم دچار آسيب شده آنوقت از سخنگوي دولت تا معاون اول و رئيس جمهور گفتمان درماني مي کنند که «بايد نظارت بشود»، متاسفانه دولت جاي پاسخگويي را با مطالبه گري عوض کرده است.

 حل معضل اقتصادي کشور منوط به امضاي FATF نيست

عضو جامعه روحانيت مبارز با اشاره به اينکه مسئولان اجرايي کشور معتقدند که حل مشکلات کشور منوط به امضا FATF است ادامه داد: حل معضل اقتصادي کشور امضا FATF نيست اميدوارم مجلس يازدهم هم در دام امضاي اين قرارداد گرفتار نشود چون حل مشکل اقتصاد کشور تنها با اتکا به مردم و اجراي اقتصاد مقاومتي امکان پذير است.

وي با اشاره به اينکه دولت با خرد بالايي که دارد بايد دل از بيگانه بکند ادامه داد: ترامپ و دستگاه زيرمجموعه او ورشکستگان جهاني به دليل استقامت مردم و رهبري امام و مقام معظم رهبري هستند.

سالک با اشاره به اينکه نبايد همه مسائل کشور را به ترامپ گره بزنيم تاکيد کرد: گره زدن سرنوشت ملت به نتيجه انتخابات آمريکا خلاف عقلانيت است.

انتهاي پيام/ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg