کد مطلب: 184300
دانا گزارش مي‌دهد؛
خودکشي يک دانش‌آموز؛ وقتي شايعه و جوسازي بهم مي‌رسند!/ امنيت رواني خانواده‌ها، فداي حاشيه‌سازي رسانه‌اي
تاریخ انتشار : 1399/07/23 13:25:32
نمایش : 62
پس از انتشار خبري تلخ مبني بر خودکشي يک دانش آموز، شبکه هاي اجتماعي و برخي رسانه هاي بيگانه، در حالي که هنوز ابعاد مختلف ماجرا در حال بررسي است، شروع به شايعه سازي هاي مختلف پيرامون موضوع کردند.

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ پس از انتشار خبر حادثه تلخ خودکشي يک دانش آموز در فضاي مجازي اظهار نظر مختلف و بي پايه و اساسي خصوصا از بدو وقوع اين مسئله منتشر شد. حادثه ابهامات و ابعاد مختلفي دارد اما به قولي هر کسي از ظن خود يار اين ماجرا شد و شبکه هاي ضدانقلاب که از هر فرصتي براي اقدام عليه کشورمان سوءاستفاده مي کنند نيز در اين ماجرا به مسموم سازي  افکارعمومي پرداختند.

جالب اينجاست که شبکه ضدانقلاب من و تو در يک موضعي کاملا عجيب و غير قابل باور اين ماجرا را به مسئله قصاص در ملاعام ربط داده و سعي کرده تا ذهن افکارعمومي را در اين زمينه مشوش کند. اين ماجرا به خوبي اهداف اين شبکه ها از پرداختن به اين مسئله را نشان مي دهد.
 
درواقع ضدانقلاب با فضاي مسموم سازي افکارعمومي به طور کاملا ابزاري و سياسي و معاندانه تلاش مذبوحانه‌اي را عليه کشورمان سازمان داده است. اين درحالي است که هنوز ابعاد ماجرا به طور کارشناسانه به طور کامل بررسي نشده است و اطلاعات ضدونقيضي از شب حادثه به گوش مي رسد. 
 
از سوي ديگر نگراني هاي زيادي نسبت به حضور بي مبالات دانش آموزان در فضاي مجازي و آسيب هايي که در اين حوزه وجود دارد همواره خصوصا از سوي والدين مطرح شده است. در اين زمينه با توجه به شيوع ويروس کرونا و اجبار خانواده ها براي ورود زودهنگام کودکان به عرصه فضاي مجازي اين نگراني ها دوچندان شده است. 
 
حادثه تلخي در اين زمينه صورت گرفته است. هر چند ضدانقلاب سعي در مسوم سازي افکارعمومي دارد و بسياري قضاوت‌هاي نابه جا و شاذي در فضاي مجازي بدون اطلاع از جزئيات ماجرا دارند و به شبهه افکني در فضاي ابهام آلود مي پردازند اما موضوع اصلي اين است که با بررسي درست ماجرا موجبات کاهش و برطرف کردن آسيب هاي جسمي و رواني اين فضا را فراهم کنيم.
 
هر نوع تحليلي ولو شاذ و بي مبنا در اين عرصه تنها باعث نگراني خانواده ها در خصوص فرزندانشان شد و به نظر مي رسد خصوصا دستگاه هاي متولي فضاي مجازي و آموزش و پرورش براي کاهش آسيب هاي اين حوزه بايستي برنامه ريزي و عمليات لازم را انجام دهند. 
 
انتهاي پيام/
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg