کد مطلب: 184299
طب سنتي مي تواند گزينه مناسبي براي پيشگيري از کرونا باشد
تاریخ انتشار : 1399/07/23 12:26:43
نمایش : 89
در شرايطي که ويروس کرونا وارد کشور شده است،شايد حالا فرصت مناسبي براي مزاج شناسي و بيان ويژگي هاي مزاجي نباشد. طب سنتي راهکارهاي مهمي براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري دارد.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز ؛  توصيه متخصصان طب سنتي براي مقابله با ويروس کرونا تقويت سيستم ايمني بدن است؛ آنها بر اين باورند که با رعايت اصول شش گانه طب سنتي، بدن در بهترين حالت خود قرار مي گيرد و در مقابل امراض مقاوم تر مي شود.
وضعيت روحي، تغذيه، تنظيم خواب، دفع مواد زايد بدن، فعاليت فيزيکي و هوا را به عنوان اصول شش گانه طب سنتي است.

اضطراب و استرس سيستم ايمني بدن را ضعيف مي کند؛ بنابراين در شرايط فعلي که شاهد شيوع کرونا در کشور هستيم، هر چيزي که باعث خوشحالي شخص مي شود، بايد مورد توجه قرار گيرد.

دوري از فضاهاي پر اضطراب، گوش دادن به موسيقي، مطالعه کتاب، معاشرت با افرادي که دوستشان داريد-البته با رعايت اصول بهداشتي- و مواردي از اين قبيل مي توانند به حفظ روحيه و آرامش روان افراد کمک کنند.

کرونا ويروس نوظهور و ناشناخته اي است، بنابراين در مورد مزاج اين ويروس اطلاع دقيقي در دست نيست
.

 
طب سنتي علائم رفتارهاي بدن را نسبت به عفونتها و بيماريهاي مختلف توضيح مي‌دهد

دکتر "محمد فصيحي دستجردي" پزشک متخصص عفوني و متخصص طب سنتي در برنامه "انارستان" درباره تغيير رفتار ويرس کرونا اظهار کرد: طب سنتي علائم رفتارهاي بدن را نسبت به عفونتها و بيماريهاي مختلف توضيح مي‌دهد.

وي افزود: بيماري در فصلهاي مختلف تغيير حالت مي‌دهد مثلاً آبله‌مرغان در بهار که داراي مزاج گرم و تر است و در کودکان که داراي مزاج گرم و تر هستند، بروز مي‌کند اما همين بيماري به‌اسم زُونا در بزرگسالان و در فصل پاييز به‌وجود مي‌آيد که مزاج فصل، سرد و خشک است و افراد مسن نيز داراي مزاج سرد و خشک هستند.

فصيحي دستجردي ادامه داد: کرونا در فصل بهار به‌شکل کاوازاکي که نوعي بيماري پوستي بود خودش را نشان داد و ما همان موقع اعلام کرديم که جاي نگراني نيست زيرا که ويروس همان ويروس است و فقط با توجه به تغيير فصل، علائم جديد از خودش نشان داده است.

اين متخصص عفوني تصريح کرد: به‌عنوان يک پزشک طب کلاسيک مي‌گويم افتخاري که ما بايد در طب سنتي از آن ياد کنيم اين است که ما همچنان از همان نسخه‌هايي که از روز دوم اسفند ــ زماني که با نخستين بيماران کرونايي مواجه شديم ــ تجويز مي‌کرديم، با تغييرات بسيار کوچک استفاده مي‌کنيم؛ فقط چون در اين فصل، اين ويروس علائم گوارشي مي‌دهد، داروهاي گياهي گوارشي نيز تجويز مي‌کنيم.

وي گفت:زنجبيل، سرخارگل و زوفا، داروهايي هستند که از همان ابتداي ظهور اين ويروس در پروسه درمان مورد استفاده قرار گرفته‌اند و همچنان نيز با توجه به تغيير فصل با کمي تغييرات جزئي، تجويز مي‌شوند.

به گزارش جهانبين نيوز ؛ در شرايطي که ويروس کرونا وارد کشور شده است،شايد حالا فرصت مناسبي براي مزاج شناسي و بيان ويژگي هاي مزاجي نباشد. طب سنتي راهکارهاي مهمي براي پيشگيري از ابتلا به اين بيماري دارد.حجامت راهي براي پيشگيري از ويروس کرونا

سيد ابوالفتح شيرمردي، محقق طب سنتي در چهارمحال‌وبختياري در گفت‌وگو با  خبرنگار ما اظهار کرد: يکي از راه هاي پيشگيري از ويروس کرونا حجامت کردن است چرا که اين عمل در گذشته براي آنفولانزا هم جواب داده است.

وي با اشاره به اينکه حجامت سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند عنوان کرد: فردي که حجامت کند نسبت به اين بيماري واکسينه شده و اگر هم به کرونا مبتلا شود به راحتي درمان هم مي شود.

شيرمردي  استفاده از برخي گياهان درويي را نيز در پيشگيري از بيماري کرونا موثر دانست و  خاطر نشان کرد: تهيه مخلوطي از ريشه شيرين‌بيان (۲۰ گرم)، گل بنفشه (۱۰ گرم)، گل پنيرک (۱۰ گرم)، سپستان (۵ گرم)، تاج ريزي (۵ گرم)، گل ختمي (۱۰ گرم)، گل زوفا (۱۵ گرم)، پر سياوشان (۱۰ گرم)، عناب (۵ گرم)، انجير (۱۰ دانه) و مويز (۲۰ دانه) که در آب جوشانده شود و قبل از غذا به ميزان نصف ليوان استفاده شود مي‌تواند در پيشگيري از ابتلا به اين بيماري مؤثر باشد.

وي با اذعان بر اينکه علاوه بر نوشيدن دمنوش هاي گياهي براي پيشگربي از کرونا نياز است که بدن را در مقابل سرما نيز پوشاند گفت: هنگام خروج از خانه داخل بيني روغن زده و ماسک را هم فراموش نکند.

شيرمردي تصريح کرد: روغن مالي بدن و سر و گردن با روغن سياهدانه، تدخين و دود اسفند و کُندر در اتاق براي ضد عفوني کردن، رعايت بهداشت تماس و شست و شو از ديگر توصيه‌ها براي مصون ماندن در برابر ويروس کرونا است.

وي خاطر نشان کرد: در صورت ابتلا به اين ويروس مي‌توان از عرق بيد براي پايين آوردن تب استفاده کرد.

به گزارش جهانبين نيوز ؛ سازمان بهداشت جهاني در چندين بيانيه خود تاييد کرده است که طب سنتي مي تواند براي پيشگيري و درمان موثر باشد و به عنوان يک گزينه اميدوار کننده براي تحقيق و درمان بيماري شناخته شود.

در عين حال، سازمان جهاني بهداشت رسماً اعلام کرده است که تاکنون بيماري ناشي از ويروس کروناي جديد هيچ درمان قطعي نداشته و اين درمان نشدن قطعي شامل انواع درمان‌هاي موجود مانند طب جديد، مکمل و سنتي است.

با توجه به قوانين درماني کشور و استانداردهاي بين المللي تاييد داروها، هيچگونه تجويز دارويي و درماني نبايد بدون شواهد و مستندات علمي، صورت گيرد.

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg