کد مطلب: 184296
سامانه دريافت اينترنت رايگان وزارت ارتباطات راه‌اندازي شد/ مهلت ثبت نام دانشگاهيان تا 30 مهر
تاریخ انتشار : 1399/07/22 10:14:07
نمایش : 84
معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات با بيان اينکه دانشگاه‌ها براي دريافت اينترنت در سامانه جديد وزارت ارتباطات ثبت‌نام کنند، گفت: دانشجو يان و اساتيد مي‌توانند از سامانه‌هاي دانشگاه‌هاي خود به طور رايگان از اينترنت استفاده کنند.

به گزارش هفت چشمه، ستار هاشمي معاون فناوري و نوآوري وزارت ارتباطات در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمي و دانشگاهي خبرگزاري فارس، با بيان اينکه ترافيک آموزش مجازي براي تمامي مراکز آموزش دانشگاهي و حوزوي در صورت ثبت‌نام سامانه‌هاي دانشگاه در سامانه وزارت ارتباطات رايگان خواهد بود، گفت: دانشگاه‌ها بايد براي استفاده دانشجويان و اساتيد از اينترنت رايگان براي آموزش مجازي نشاني سامانه‌هايي را از آن استفاده مي‌کنند را در سامانه وزارت ارتباطات به نام https://ict.gov.ir/fa/unitraffic ثبت کنند. 

* استفاده از ترافيک رايگان با ثبت  آدرس سامانه‌هاي دانشگاه ها

وي افزود: وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي اينکه تمامي دانشگاه‌هاي سراسر کشور بتوانند از اينترنت رايگان براي آموزش مجازي استفاده کنند، سامانه‌اي را راه‌اندازي کرده است تا همه مراکز علمي با ثبت نشاني سامانه‌هاي مورد استفاده دانشگاه از ترافيک رايگان استفاده کنند. 

هاشمي تصريح کرد: دانشگاه‌هايي که از بيش از يک سامانه استفاده مي‌کنند، بايد آدرس تمامي سامانه‌هاي خود را در جدول طراحي شده در سامانه وزارت ارتباطات ثبت کنند اين در حالي است که اگر دانشگاهي بيش از چهار آدرس سامانه دارد، مي‌تواند در محل موردنظري که در سامانه پيش‌بيني شده است اقدام به ثبت آدرس کند. 

* وزارت ارتباطات براي صحت‌سنجي اطلاعات با مدير فناوري و رابط دانشگاه تماس مي گيرد

وي ادامه داد: در سامانه وزارت ارتباطات دانشگاه‌ها پس از تکميل مشخصات بايد مشخصات مدير فناوري و رابط دانشگاه را حتما به ثبت برسانند چرا که وزارت ارتباطات براي صحت‌سنجي اطلاعات با آنها ارتباط تلفني برقرار کرده تا از صحت آنها اطمينان پيدا کند.

هاشمي اضافه کرد: در سامانه وزارت ارتباطات شماره تماس‌هاي مختلفي را براي کمک به دانشگاهيان درج کرده‌ايم که در صورتي که در فرايند ثبت اطلاعات دچار مشکل يا سوال بودند بتوانند از کمک کارشناسان در طول ساعت اداري استفاده کنند. 

*  ۱۳۳۴ سامانه دانشگاه‌هاي کشور در سامانه وزارت ارتباطات تأييد شده و براي اعمال ترافيک رايگان آموزش مجازي به اپراتورها ابلاغ شده است

وي ادامه داد: در حال حاضر تعداد ۱۳۳۴ سامانه دانشگاه‌هاي کشور در سامانه وزارت ارتباطات تأييد شده و براي اعمال ترافيک رايگان آموزش مجازي به اپراتورها ابلاغ شده است. از طرفي بايد به اين نکته اشاره کنم که دانشجويان دانشگاه‌ها براي استفاده از سامانه‌هاي مراکز علمي خود بايد مطمئن شوند که آدرس‌هاي سامانه دانشگاه جزو ليست تأييد شده در سامانه وزارت ارتباطات قرار داشته باشد که در صورت نبود آدرس سامانه دانشگاه  بايد بلافاصله به مسئول فناوري دانشگاه اطلاع داده تا او اطلاعات آدرس سامانه دانشگاه‌ها را در سامانه وزارت ارتباطات ثبت کند. 

* مهلت درج آدرس سامانه‌هاي دانشگاه‌ها تا ۳۰ مهر ماه

وي در پايان گفت: ‌تمامي دانشگاه‌هاي سراسر کشور تا ۳۰ مهر ماه مهلت دارند نسبت به درج آدرس سامانه‌هاي دانشگاه‌هاي خود در سامانه جديد وزارت ارتباطات اقدام کنند. همچنين بايد بگويم اينترنت رايگان آدرس سامانه‌هاي دانشگاهيان هيچ‌گونه محدوديتي نخواهند داشت زيرا به هر ميزاني که از اين سامانه‌ها استفاده شود هيچ‌گونه اختلالي به وجود نخواهد آمد.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg