کد مطلب: 184295
کارشناس سياسي؛
کار را به دست کاردان بايد داد / مسئولان اقتصادي باور خود را تغيير دهند
تاریخ انتشار : 1399/07/22 10:04:56
نمایش : 78
کارشناس سياسي گفت: متاسفانه برخي مسئولين کشور ما چون دانش آموخته غرب هستند، اقتصاد غربي مي خواندند و باور به اقتصاد اسلامي ندارند.
به گزارش هفت چشمه، احمد رضا بسيج کارشناس سياسي در گفتگو با خبرنگار جهانبين نيوز ؛ اظهار کرد: متاسفانه ما مشکل نظام فکري داريم ، و شَم اقتصادي که در جامعه اجرا مي شود بر اساس نظام اسلامي نيست.

وي تصريح کرد: متاسفانه برخي مسئولين کشور ما چون دانش آموخته غرب هستند، اقتصاد غربي مي خواندند و باور به اقتصاد اسلامي ندارند.

بسيج با اشاره به اينکه عده اي عواقب اقتصادي را نمي دادنند و حاضر نيستند بپرسند گفت: عده اي بر اين باور هستند که اقتصاد فقط براي سرمايه داران است و اقتصادي را قبول دارند که طراح آن صهيونيسم ها هستند که البته اين اقتصاد جواب هم نداده است.

وي با اذعان بر اينکه آمريکا برخي ديگر از کشورها را تحريم کرده است اما آن ها مشکلي ندارند اذعان داشت: کشوري مثل روسيه باورش بر اين است که خريد و فروش هايشان با دلار نيست و به همين خاطر بعد از تحريم مشکلي نداشته اند.

بسيج با تاکيد بر اينکه اگر خريد و فروش هاي ما با دلار صورت نمي گرفت بسياري از مشکلات حل مي شد اظهار کرد: تا زماني که با دلار خريد و فروش کنيم ما مشکل اقتصادي داريم.

وي با ياد آوري بر اينکه مقام معظم رهبري بعد از قصه برجام  به نفوذ دشمن اشاره کرده است گفت: ما بايد به اين باور برسيم که دشمن داريم و دشمن نفوذ کرده و خيلي جاها سنگ اندازي مي کند اما عده اي باور نکرده اند و آن را جدي نگرفته اند.

بسيج با تاکيد بر اينکه اگر مسئولين ما دغدغه مند باشند همين الان هم مي توان مشکل را حل کرد بيان داشت: اقتصاد دانان ميدان را به افراد ديگري بدهند که معتقدند اگر مسير ديگري را طي کنيم قطعا" مشکل اقتصاد ما حل مي شود.

وي با يادآوري بر اينکه مقصر اصلي وضعيت اقتصادي کنوني برجام است گفت: اگر دولت صادرات خود را به کشورهاي افغانستان، عراق ، پاکستان ، ترکيه، قطر و روسيه انجام مي داد قطعا" موفق تر بود .

بسيج عنوان کرد: برخي نگاهشان نگاه غربي است و معطل برجام شدند و باورشان بر اين است که اگر ترامپ نباشد مشکل حل مي شود.

وي در پايان خاطر نشان کرد: اگر مسئولين ما يک مقدار تاريخ و سياست بخوانند متوجه مي شوند که بايد روي پاي خودشان بايستند.
 
انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg