حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 184233
مقتدايي در گفت‌وگو با دانا:
مقايسه ملت ايران با کشوري چون صربستان با روحيه مقاومت فاصله دارد/ قانون اساسي اجازه کرنش در برابر نظام سلطه را به ما نمي دهد
تاریخ انتشار : 1399/06/26 11:16:00
نمایش : 58
نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي گفت: کساني که جرات مقايسه رفتاري کشورهايي نظير صربستان با ملت ايران را از خود نشان مي دهند فرسنگ ها با روحيه اسلامي و مقاومت ملت ايران فاصله دارند.

به گزارش هفت چشمه؛ «عباس مقتدايي»، نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي در گفت‎و گو با خبرنگار سياسي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ درخصوص اقدام نشريه «صدا» در استقبال از تحقير رئيس جمهور صربستان در کاخ سفيد گفت: قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران خون بهاي شهيداني است که تلاش آنان در يک مسير طولاني مبارزات ملت، کشور را به استقلال رسانده و چنين قانون اساسي به تصويب رسيد.

وي با بيان اينکه در مقدمه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران يک جمله کليدي وجود دارد و آن اين است که «ويژگي بنيادي اين انقلاب نسبت به ديگر نهضت‌هاي ايران در سالهاي اخير مکتبي و اسلامي بودن آن است» ادامه داد: ملت ايران انقلاب کردند تا از يک سو استبداد داخلي را متوقف و نابود کرده و از سوي ديگر سلطه بيگانه را خاتمه دهند.

نماينده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اينکه قرار نبوده ما کشوري مانند بقيه کشورهاي زير مجموعه نظام سلطه باشيم عنوان کرد: قرار بود ما کشوري باشيم سلطه غرب و شرق را نپذيريم.

مقتدايي با بيان اينکه امروز حقارتي که در طول تاريخ سلطه گران ايجاد مي کردند براي جمهوري اسلامي ايران وجود ندارد ادامه داد: ايران کشوري مستقل و مردمي و داراي قدرت اختيار و تصميم ساز براي سرنوشت خود است.

وي با اشاره به اينکه اين روحيه با روحيه پذيرش طاغوت و فرعون هاي زمان فرسنگ ها فاصله دارد عنوان کرد: مردم ايران با تاسي از مکتب اسلام راه اصيل مبارزه و مقاومت را دنبال کردند کساني که جرات مقايسه رفتاري کشورهايي نظير صربستان با ملت ايران را از خود نشان مي دهند فرسنگ ها با روحيه اسلامي و مقاومت ملت ايران فاصله دارند.

نماينده مردم اصفهان در مجلس با اشاره به اينکه کساني که تفکرات پوسيده مادي گرايانه و حقيرانه خود را مطرح مي کنند آنقدر انگشت شمار هستند که در برابر موج ملت که سالهاست در برابر نظام سلطه مقاومت مي کنند بسيار ريز و اندک است تصريح کرد: بايد بدانيم در چه نظام و حکومتي زندگي مي کنيم؛ بهاي زيادي را پرداختيم و همچنان بر مدار مقاومت هستيم.

نايب رئيس کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به اينکه قانون اساسي جمهوري اسلامي شيوه حکومت را مشخص کرده است گفت: هم در داخل و هم در خارج جمهوري اسلامي ايران به دنبال جامعه نمونه اي است که پذيرش سلطه گري يکي از نقاط ضعف است که در بين برخي کشورهاي جهان وجود دارد اما فداکاري ملت براي آن بوده که از يوغ استعمار نجات پيدا کنيم.

مقتدايي با اشازه به اينکه معنا ندارد حرف چند نفر جاهل و کم سود را به حساب ملت بنويسيم گفت: حساب ملت با ترازوي قانون اساسي سنجيده مي شود و قانون اساسي اجازه نمي دهد در برابر نظام سلطه کرنش کنيم.

انتهاي پيام/ک

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg