حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 184230
افزايش بيماران سرپايي طي روزهاي گذشته، رشد موارد بستري و فوتي در هفته‌هاي آتي را به‌دنبال دارد
تاریخ انتشار : 1399/06/25
نمایش : 69
رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: تعداد بيماران سرپايي در چند روز گذشته در چهارمحال و بختياري افزايشي بود که هشداري براي افزايش موارد بستري و فوتي در هفته‌هاي آينده است.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز ؛ دکتر مجيد شيراني رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد در بيست و سومين ستاد استاني مقابله با بيماري کرونا در چهارمحال و بختياري، افزود: بعد از پيک بيماري در ماه‌هاي فروردين و ارديبهشت در سال ۹۹، روند بيماري ثابت اما در اوج است، در واقع هيچ گاه شاهد نزولي بودن بيماري در کشور نبوديم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد با اشاره به اينکه در فاز دوم بيماري استان‌هاي کم گرفتار، شاهد روند سنگين‌تري درخصوص بيماري هستند، ادامه داد: هفته‌هاي اول و دوم شهريورماه دو هفته بسيار سخت در چهارمحال و بختياري بود، اما در هفته سوم اين ماه روند نزولي‌تر شده است.

وي عنوان کرد: استان‌هاي اطراف چهارمحال و بختياري جز استان‌هاي با شيوع کم بودند، در ادامه روند بيماري، خوزستان گرفتاري بيشتري پيدا کرد، لرستان و اصفهان در هفته‌هاي گذشته بشدت افزايشي شده است و شيوع در کهگيلويه و بوير احمر نيز به ميزان کمي کاهشي شده است.

دکتر شيراني با بيان اينکه در هفته قبل تعداد بيماران سرپايي افزايشي بود که هشداري براي افزايش موارد بستري و فوتي در هفته‌هاي آينده است، خاطرنشان کرد: از اواخر هفته قبل و ابتداي اين هفته پيک افزايش بيماران سرپايي را شاهديم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد اضافه کرد: هيچ ابزار محدوديتي ديگري در دست نيست تنها ابزار موجود همراهي و هماهنگي همه جانبه مردم است، در چند روز گذشته به صورت متوسط روزانه ۱۰۰ بيمار در استان شناسايي مي‌شوند لذا بايد مديريت شود تا اين افزايش بيماران سرپايي باعث بروز بيماران بستري نشوند.

وي با تاکيد بر اينکه شهرستان شهرکرد بالاترين ميزان گرفتاري در چهارمحال و بختياري را دارد، بعد از آن شهرستان بن سپس بروجن و فارسان است، گفت: در حال حاضر بروجن در شرايط بحراني قرار دارد.

دکتر شيراني افزود: در ابتداي شيوع بيماري کرونا شايع‌ترين ميانگين سني مبتلايان ميانسالان بودند اما در حال حاضر افراد ۱۶ تا ۴۵ سال بيشترين شيوع بيماري را دارند، اين رنج سني بسيار خطرناک هستند چون عموما جوان بوده و ممکن است در رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي کوتاهي کنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد ادامه داد: برخي بيماري خود را يک گونه برچسب مي‌دانند لذا بيماري خود را اعلام نمي‌کنند اين باعث شده است طي روزهاي اخير شاهد ابتلا نزديکان درجه يک فرد بيمار به کرونا باشيم چراکه فرد رعايت اطرافيان را نمي‌کند.

وي در بخش ديگر سخنان خود عنوان کرد: در بيمارستان بروجن بهترين تجهيزات و کارآزموده‌ترين پرسنل مستقر هستند، فضاي فيزيکي، زيرساخت‌ها، کادر درمان و... در بيمارستان ولي‌عصر (عج) بروجن تکميل است و در اين بيمارستان به سبب تازه ساخت بودن اين مکان به نسبت ديگر نقاط استان وضعيت بسيار بهتر است.

دکتر شيراني خاطرنشان کرد: سيستم بهداشت و درمان با همه ظرفيت خود در حال کار است و هيچ کمبودي در شهرستان بروجن وجود ندارد.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg