کد مطلب: 173518
جهانبين نيوز گزارش مي دهد؛
وقتي ديوار فرهنگ فرو مي ريزد/ بلاتکليفي مدارس روستاي دهکهنه
تاریخ انتشار : 1398/04/27 09:38:20
نمایش : 298
ساخت و نوسازي مدارس از اهميت ويژه‌اي برخوردار است، اما بشنويد از حکايت مدارس روستاي دهکنه که اين روز ها به دليل بي توجهي مسئولين آموزش و پرورش در حال تخريب هستند.
به گزارش هفت چشمه؛ به نقل از جهانبين نيوز، همه ما روزگاراني را به ياد داريم که در سرماي زمستان در اولين ساعات صبح از خواب شيرين بيدار شده و مسير مدرسه را در پيش مي‌گرفتيم؛ بسياري از دوستان ما اکنون در مشاغل و جايگاه‌هاي متفاوت به مردم خدمت مي‌کنند.

ما آينده‌سازان ديروز بوديم و اکنون آينده‌سازان فردا را پرورش مي‌دهيم؛ دانش‌آموزان آينده‌سازان کشور عزيز ايران هستند و هرچه در راستاي افزايش علم و دانش و به کارگيري امکانات مناسب براي آن‌ها تلاش کنيم، مسلماً در آينده طعم دلپذير پيشرفت و سرافرازي کشور، کام ما را شيرين خواهد کرد.

متأسفانه شرايط سخت اقتصادي  سبب شده که خيران مدرسه‌ساز تمايلي به بازسازي  مدارس روستاي دهکهنه نداشته باشند، مسلماً اگر شرايط اقتصادي بهتري در جامعه حاکم بود، خيران شريف  استان چار محال و بختياري اجازه نمي‌دادند که اين مدرسه به حالت موجود باقي بماند و قطعاً آن را به سرانجام مي‌رساندند.

به هر حال همانطور که پيش‌تر بيان شد، ساخت و نوسازي مدارس به ويژه در مناطق روستايي از اهميت ويژه‌اي برخوردار است؛ اين دانش‌آموزان پرچم ايران را در دست دارند و هر جا که افتخارآفريني کنند، نام با صلابت ايران را در صحنه جهاني به رخ مي‌کشند.

چه خوب است که قدر استعدادهاي درخشان دانش‌آموزان کشور را بدانيم و کمر همت ببنديم تا بهترين امکانات را در اختيار آن‌ها قرار دهيم که افتخارآفريني آن‌ها به معني سربلندي سرزمين کهن «ايران» است.


 

آرش ظفري عضو شوراي اسلامي روستاي دهکنه ضمن گلايه از مسئولين آموزش و پرورش شهرستان اردل اظهار داشت:بي توجهي مسئولين آموزش و پرورش شهرستان اردل به حفظ و نگهداري مدارس روستاهاي اين شهرستان بخصوص مدارس روستاي دهکهنه روگر که زماني هر مدرسه حدود 100 دانش آموز مشغول به تحصيل بودن الان در حال تخريب هستند.

ظفري افزود:مدارسي ميليون هاي اعتبار از بيت المال براي ساخت آنها هزينه شد چند سالي است که به دليل سهل انگاري مسئولين آموزش و پرورش شهرستان اردل در حفظ و نگهداري آنها در حال تخريب مي باشند و اسين روند همچنان ادامه دارد.

وي اظهار کرد:انتظار است مسئولين آموزش و پرورش اين مدارس را بازسازي کنند و نگذراند بيشتر از اين تخريب شوند چرا که هزينه هاي کلاني از بيت الامال براي ساخت آنها هزينه شد و بي توجهي به آنها يک خيانت است.
 
قربانعلي بهرامي مدير آموزش و پرورش شهرستان اردل در اين خصوص اظهار داشت:بارندگي هاي شديد امسال باعث تخريب ديوار يکي از مدارس روستاي دهکنه و به 5 مدسه در اين شهرستان خسارت وارد کرد.

بهرامي افزود:مدرسه اي که تصاوير آن در شبکه هاي اجتماعي منتشر شده و گوسفندان در آن مشغول چرا  بودند اجاره دهياري روستاي دهکهنه مي باشد .

وي با بيان اينکه  با حضور مدير کل آموزش و پرورش و مديريت بحران شهرستان از مدارس شهرستان که خسارت وارد شد با بازديد صورت گرفت بيان کرد:روستاي دهکنه داراي 5 مدرسه مي باشد که فقط يکي از اين مدارس فعال مي باشند و مدارسي هم که فرسوده و به علت بارندگي هاي شديد خسارت به آنها وارد شد به صورت اولويت بندي بازسازي خواهند شد.
 
انتهاي پيام/570ه
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg