کد مطلب: 173472
افزايش توليد گل شاخه بريده در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1398/03/19 19:19:11
نمایش : 197
مدير امور باغباني جهاد کشاورزي استان گفت: سالانه ۷ ميليون گل شاخه بريده در ۱۰ رقم از نظر تنوع رنگ در چهارمحال و بختياري توليد و روانه بازار مي شود که گل رز توليدي اين استان به دليل ارتفاع بالا از سطح دريا و شرايط آب و هوايي مناسب کيفيت بالايي دارد.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز ؛ شيراني مدير امور باغباني جهاد کشاورزي استان گفت: سالانه ۷ ميليون گل شاخه بريده در ۱۰ رقم از نظر تنوع رنگ در چهارمحال و بختياري توليد و روانه بازار مي شود که گل رز توليدي اين استان به دليل ارتفاع بالا از سطح دريا و شرايط آب و هوايي مناسب کيفيت بالايي دارد.

شيراني افزود: در چهارمحال و بختياري ۱۱ واحد گل رز شاخه بريده و يک گلخانه گل آلسترومريا فعال است که سالانه هفت ميليون شاخه اصل گل شاخه بريده توليد مي کنند.

وي اشتغالزايي مستقيم در گلخانه هاي شهرکرد و بروجن را ۱۵۰ نفر اعلام کرد و گفت: بخش عمده گل شاخه بريده استان به تهران، اصفهان و محلات در استان مرکزي ارسال و از طريق پايانه گل و گياه به کشورهاي حوزه خليج فارس صادر مي شود.

مدير امور باغباني جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري افزود: ۲۳ هزار متر مربع از زمين هاي چهارمحال و بختياري زير کشت گلخانه اي رفته که دليل آن ارتفاع بالا در کنار شرايط نورگيري مناسب است.

شيراني پيش بيني کرد: تا پايان امسال و بهره برداري از سه واحد توليدي ديگر، توليد گل رز شاخه بريده در استان به ۱۰ ميليون شاخه در سال برسد.

وي مساحت گلخانه هاي استان را ۲۲ هکتار برآورد کرد و گفت: به طور ميانگين در هر متر مربع ۱۱۰ شاخه گل رز توليد مي شود.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg