کد مطلب: 173423
رونق توليدبا توسعه گردشگري/قلعه بارده، شگفت انگيز براي گردشگران!
تاریخ انتشار : 1398/02/22 11:03:10
نمایش : 560
صنعت گردشگري نقش مهم و تاثيرگذاري در رونق توليد بخش‌هاي مختلف اقتصادي دارد، قلعه کاخ بارده با جاذبه معماري زيبا، هر مسافري را شگفت زده مي کند.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز، در روستاي ˈباردهˈ 40 کيلومتري مرکز چهارمحال و بختياري در پشت بافت فرسوده اين روستا، قلعه عظيمي با بافت معماري خاص توجه هر رهگذري را بخود جلب مي کند.
بنابر  بر  موقعيت مکاني ومعماري بنا علاوه بر ايجاد قلعه خاني نکات حفاظتي وتدافعي نيز در ساخت آن رعايت گرديده است.قلعه داراي دو بيروني واندروني جدا مي باشد که اندرونيها داراي زيرزمين وطبقه همکف بوده وجوانب جنوبي وشمالي آنها را اطاقهاي نشيمن احاطه کرده است. بيرونيها شامل سرطويله واصطبل هستند که قسمت اعياني با راه ورودي جداگانه برروي آنها ساخته شده است.

چهار برج مدور در چهار زاويه بيرون بنا متصل به دآن ساخته شده است که برجهاي شرقي جنبه دفاعي داشته وبرجهاي غربي درقسمت فوقاني مسکوني بوده اند. مصالح بکار رفته دربنا خشت ، آجر وسنگ ونماي بيروني قلعه سنگي است.
 
 قلعه بارده يکي از محدود بناهاي سنگي استان است که با شماره 21440در فهرست آثارملي کشور به ثبت رسيده است.
 
هر گردشگري که وارد اين روستا مي شود، هرگز تصور وجود يک بناي تاريخي که پس از سالها چون دژي استوار باقي مانده را به ذهن خود راه نمي دهد، در حالي که ديدن اين قلعه کاخ با جاذبه معماري زيبا، هر مسافري را شگفت زده مي کند.
داشتن سبک طراحي مناسب با شرايط روز و ايجاد راه پله اندروني به طرف بالاي برج قلعه ، انبار ذخيره غلات وآرد به ميزان هفت تن و وجود بخش هاي خدماتي جداگانه ،اصطبل ، پيش بيني فضاهاي خاص زيرزميني با نگاه ظريف حداکثري استفاده ازفضا بر زيبايي و ظرافت ساخت اين بنا با سبکي منحصربفرد افزوده است.


 بسياري از گردشگران از وجود چنين بنايي با شرايط گردشگري و تاريخي اظهار بي اطلاع دارند.
 
يکي از گردشگراني که به اين منطقه سفر کرده است در گفتگو با خبرنگار جهانبين نيوزاذعان داشت: واقعا از وجود همچين قلعه اي با اين شکل معماري شگفت زده شده ام، اما حيف که تبليغات مناسبي در خصوص معرفي جاذبه هاي گردشگري به اين شکل صورت نگرفته است . به گونه اي که قبل از سفر به اين منطقه از وجود اين قلعه در اين روستا بي اطلاع بودم .
 
به گزارش جهانبين نيوز،  رونق توليد با توسعه صنعت گردشگري محقق مي‌شود،بدون ترديد صنعت گردشگري نقش مهم و تاثيرگذاري در رونق توليد بخش‌هاي مختلف اقتصادي دارد.

با توسعه اين صنعت،  حوزه کسب و کار‌هاي کوچک و متوسط رونق يافته و توزيع مناسب اشتغال در شهر و روستا‌ها برقرار مي‌شود.

انتهاي پيام/1027ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif


پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg