کد مطلب: 173364
خسارت سيلاب به ۱۴ هزار هکتار از اراضي بخش کشاورزي استان چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1398/01/22
نمایش : 182
رياست سازمان جهاد کشاورزي استان در جلسه شوراي هماهنگي مديريت بحران چهارمحال و بختياري که با حضور وزير راه و شهرسازي برگزار شد، اظهار کرد:۱۴ هزار هکتار از اراضي بخش کشاورزي دچار خسارت شد.
به گزارش هفت چشمه، ذبيح الله غريب رياست سازمان جهاد کشاورزي چهارمحال و بختياري در گفتگو با خبرنگار جهانبين نيوز؛ اظهار کرد: ۱۴ هزار هکتار از اراضي بخش کشاورزي دچار خسارت شد که شش هزار و ۵۰۰ هکتار با خسارت ۱۰۰ درصد و مابقي ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت ۱۰۶ ميليارد تومان، چهار هزار و ۱۴۰ هکتار از باغات با ۲۵ ميليارد تومان، تلفات دام ۵۲۰ راس، زيرساختي ۷۴۰ مورد با خسارت برآورد شده ۱۱۲ ميليارد تومان و پرورش ماهي با ۲۰ ميليارد تومان خسارت گزارش شد.

وي تصريح  کرد: بيش از ۷۱۰ نقطه بحراني در بخش کشاورزي استان شناسايي شد.

غريب  افزود: خوشبختانه با آمادگي کامل، بارش‌هايي که از ابتداي سال جديد تاکنون رخ داد را پشت سر گذاشتيم و هيچ‌گونه غافلگيري را براي استان در بر نداشت.

وي بيان داشت: در بارندگي‌هاي اخير ۱۲۰ سد استان که سرريز کرده بودند به طور کامل کنترل و تمامي دستگاه‌ها همراهي کردند.

وي بيان داشت: ۱۴ هزار هکتار از اراضي بخش کشاورزي دچار خسارت شد که شش هزار و ۵۰۰ هکتار با خسارت ۱۰۰ درصد و مابقي ۲۰ تا ۸۰ درصد خسارت ۱۰۶ ميليارد تومان، چهار هزار و ۱۴۰ هکتار از باغات با ۲۵ ميليارد تومان، تلفات دام ۵۲۰ راس، زيرساختي ۷۴۰ مورد با خسارت برآورد شده ۱۱۲ ميليارد تومان و پرورش ماهي با ۲۰ ميليارد تومان خسارت گزارش شد.

دکتر غريب افزود: شيلات‌هاي بخش کشاورزي به دليل قرار گرفتن در ورودي مسير آب‌ها و بستر رودخانه‌ها موجب خسارت به ۱۰۹ واحد پرورش ماهي با ظرفيت سه تا چهار هزار تن ماهي شدند.

رياست سازمان جهاد کشاورزي استان ادامه داد: بسياري از کانال‌هاي کشاورزي که دچار خسارت شدند لازم است براي آن‌ها اقداماتي در اين خصوص صورت گيرد.

انتهاي پيام/1020ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg