کد مطلب: 173261
رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان دفتر تبليغات اسلامي مطرح کردند:
انتظار از حوزه علميه قم براي حل ابهام‌ها و مشکلات ديني/دفتر تبليغات با شناسايي گروههاي مؤثر فرهنگي، به سؤالهاي ديني آنها پاسخ دهد
تاریخ انتشار : 1397/11/07 21:50:31
نمایش : 311
حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان دفتر تبليغات اسلامي، يک وظيفه مهم اين دفتر را پاسخ به سؤالها و نيازهاي فکريِ جوانان، دانشجويان و گروههاي اثرگذار فرهنگي برشمردند و توصيه‌هايي در خصوص حضور جريان‌ساز در فضاي مجازي و آسيب‌شناسي مقوله تبليغ بيان کردند.

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ حضرت آيت الله خامنه‌اي با تجليل از خدمات دفتر تبليغات اسلامي، وجود نوانديشي و روشنفکري ديني در اين دفتر را مغتنم دانستند و گفتند: امروز، دوره انقلاب و روزهاي کار و حرکت‌هاي جهشي است و قم به اين‌گونه نگاهها و جهت‌گيري‌هاي نو، بيش از پيش احتياج دارد.

ايشان دفتر تبليغات اسلامي را يک واحد زنده و برخوردار از تأليفات پر شمار برشمردند و افزودند: البته جاي دفتر تبليغات در مجموعه‌هاي اثرگذار کشور خالي است و اين دفتر بايد با شناسايي مجموعه‌هاي مؤثر فرهنگي و پاسخ دادن به سؤالهاي ديني آنها، بر غناي فکري اين مجموعه‌ها بيفزايد.
 
رهبر انقلاب با اشاره به سؤالهاي متنوعِ ديني که براي دست‌اندرکاران فعاليت‌هاي فرهنگي و هنري وجود دارد، خاطرنشان کردند: پاسخگويي به اين سؤالها و ابهام‌ها، وظيفه حوزه و دستگاههايي همچون دفتر تبليغات اسلامي است.
 
ايشان دفتر تبليغات را به اولويت‌بندي و تمرکز بر کارهاي زمين‌مانده در حوزه علميه قم توصيه کردند و در خصوص فعاليت‌هاي تبليغي در فضاي مجازي، افزودند: دستگاههاي مختلفي در فضاي مجازي حضور دارند اما حضور در اين فضا بايد يک حضور جريان‌ساز باشد، ضمن اينکه بهترين راه شناسايي و ارتباط با گروههاي مؤثر فرهنگي و يافتن سؤالها و سرنخ‌هاي فکري آنان، استفاده از فضاي مجازي است.
 
حضرت آيت الله خامنه‌اي همچنين تدوين و انتشار کتاب‌هايي با موضوع پاسخ‌ به شبهات فکريِ جوانان و دانشجويان را لازم دانستند.
 
«تدوين دانش مددکاري اسلامي»، «شبکه‌سازي و هم‌افزايي با ساير دستگاههاي فعال در امر تبليغ» و «آسيب‌شناسي تبليغ» از ديگر توصيه‌هاي رهبر انقلاب اسلامي در اين ديدار بود.
 
ايشان به يک حلقه مهم در فعاليت‌هاي تبليغي يعني «اثر و بازخورد تبليغ» اشاره کردند و افزودند: صرفِ رفت‌وآمد مبلغان و گروههاي تبليغي به شهرها و روستاها و تأکيد بر خوش‌بيان بودن آنها کافي نيست.
 
مبلغان بايد به‌گونه‌اي آموزش داده شوند که بتوانند پس از پايان دوره تبليغ نيز ارتباط و تبادل فکري خود را با جوانانِ مستعد استمرار بخشند و در ظرف چند سال، جمعي از همين جوانان را به مبلغان دين در منطقه خود تبديل کنند.
 
حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به توقعات زياد از حوزه علميه قم براي حل مسائل و ابهامات، گفتند: در گذشته چنين توقعاتي از قم وجود نداشت و حوزه علميه، سربه‌زير و مشغول کار خود بود اما امروز اين انتظار از حوزه علميه قم وجود دارد که براي ابهام‌ها و مشکلات ديني راه‌حل داشته باشد.
 
پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، حجت‌الاسلام واعظي رئيس دفتر تبليغات اسلامي و حجت‌الاسلام جعفري رئيس هيئت امناي دفتر تبليغات اسلامي، گزارشي از فعاليت‌ها و برنامه‌هاي اين دفتر بيان کردند.
انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg