کد مطلب: 173224
رئيس پليس فتا چهارمحال و بختياري:
دختران قرباني اصلي در اينستاگرام!/ خانواده‌ها مراقب باشند
تاریخ انتشار : 1397/10/19 12:27:42
نمایش : 264
رئيس پليس فتا چهارمحال و بختياري به سنين بحراني دختران حاضر در اينستاگرام و ايجاد صفحاتي براي اثبات خودشان اشاره و گفت: عدم ايجاد فضاي دوستانه در خانواده‌ها دختران را به اين فضا مي‌کشاند و پست‌ها، لايوها و استوري‌هايي که از عکس‌هاي شخصيشان منتشر مي‌شود، راه را براي سوءاستفاده‌کننده‌ها باز مي‌کند.
به گزارش هفت چشمه، سرهنگ مرتضي عسگري رئيس پليس فتا چهارمحال و بختياري در گفت‌وگو با جهانبين نيوز؛ اظهار کرد: بسياري از تهديدات در فضاي مجازي به علت عدم اطلاعات صحيح در اين حوزه و آگاهي کافي در اين زمينه است.

وي با بيان اينکه جرايم رخ داده در فضاي مجازي در دو بحث کلاهبرداري‌هاي مالي و جرايم مربوط به مباحث خانوادگي و عاطفي هستند افزود: در اين بين جرايم مالي بيشتر است و اين موضوع در تلگرام بيشتر به چشم مي‌خورد، اما متاسفانه اخيرا جرايم در اينستاگرام هم افزايش يافته و در رقابت نزديکي با تلگرام قرار دارد و مي‌توان گفت در آينده‌اي نزديک گوي سبقت را از تلگرام خواهد ربود.

عسگري با تاکيد بر اينکه فضاي کلاهبرداري‌هاي مالي مانند يک بازار است و کلاهبرداران مشتري‌هاي خود را از بين اقشار خاصي انتخاب مي‌کنند، اضافه کرد: اين کلاهبرداري‌ها با عناوين مختلفي چون صيغه‌ياب، همدم‌ياب، هک واي فاي، افزايش‌دهنده فالوور اينستاگرام و... قربانيان خود را به دام مي‌اندازند.

وي با اشاره به حضور گسترده مردم در اينستاگرام بيان داشت: متاسفانه اخيرا شاهديم که اينستاگرام تلفات بالايي مي‌گيرد و اين موضوع در مورد خانم‌ها بيشتر صدق مي‌کند.

پيج خصوصي تا ابد خصوصي نمي‌ماند

رئيس پليس فتا چهارمحال و بختياري به سنين بحراني دختران حاضر در اينستاگرام و ايجاد صفحاتي براي اثبات خودشان اشاره و گفت: عدم ايجاد فضاي دوستانه در خانواده‌ها دختران را به اين فضا مي‌کشاند و پست‌ها، لايوها و استوري‌هايي که از عکس‌هاي شخصيشان منتشر مي‌شود، راه را براي سوءاستفاده‌کننده‌ها باز مي‌کند.

وي ادامه داد: مشکلات و سوءاستفاده‌هاي خانوادگي و عاطفي در اينستاگرام بيش از کلاهبرداري‌هاي مالي است و علت آن اعتماد بي‌جهت در اين فضا است.

عسگري با اشاره به انتشار کليپي از آزاد و اذيت دختر نوجوان در فضاي مجازي تاکيد کرد: برخي تصور مي‌کنند انتشار اين کليپ شايعه بوده اما اگر اين چنين بود خبرنگاران حتما موضوع را متوجه و خبررساني مي‌کردند و بايد بگويم اين تنها نمونه‌اي از صدها بداخلاقي‌ است که در فضاي مجازي رخ مي‌دهد.

وي بيان داشت: کاربران اينستاگرامي اين نکته را در نظر داشته باشند که پيج خصوصي تا ابد خصوصي نمي‌ماند و اعتماد بي‌جا به فالوورها تا به امروز قربانيان بسياري گرفته است.

افزايش ۸۰ درصدي جرايم فضاي مجازي در چهارمحال و بختياري

رئيس پليس فتا چهارمحال و بختياري با بيان اينکه پليس با اسکرين شات از هر محتوايي اگر شکل تهديد و سوءاستفاده به خود بگيرد برخورد مي‌کند افزود: حريم خصوصي کاربران خط قرمز پليس است و قربانياني که بالاي سن ۱۸ سال هستند بعد از مراجعه به پليس مي‌توانند ماموران را امين خود دانسته و مطمئن باشند موضوع به خانواده آن‌ها اطلاع داده نخواهد شد.

وي از افزيش ۷۰ تا ۸۰ درصدي جرايم فضاي مجازي در اين استان خبر داد و گفت: هتک حرمت و حيثيت کاربران و سوءاستفاده‌هاي خانوادگي در اين استان کم است و يکي از علل آن را مي‌توان پايبندي به اصول خانواده ساکنان استان دانست.

عسگري تاکيد کرد: خانواده‌ها با فرزندانشان دوست باشند و اجازه ندهند مهر و محبت را در خارج از خانواده جستجو کنند.

رئيس پليس فتاي چهارمحال و بختياري از آمادگي اين پليس براي برگزاري دوره‌هاي آموزشي به خانواده‌ها و جوانان خبر داد و يادآور شد: نبايد به صورت جزيره‌اي عمل کنيم بلکه بايد همه دست به دست هم داده و در جهت آگاه‌سازي گام برداريم.

انتهاي پيام/۱۰۲۶ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg