کد مطلب: 173049
مديرکل حفاظت محيط زيست چهارمحال و بختياري خبر داد
معرفي ۳۴۹ متخلف زيست‌محيطي در چهارمحال و بختياري به مراجع قضايي/کشف ۱۴ قبضه سلاح از شکارچيان غيرمجاز
تاریخ انتشار : 1397/08/19 09:00:29
نمایش : 241
مديرکل محيط زيست چهارمحال و بختياري گفت: در نيمه اول امسال، ۳۴۹ نفر متخلف در جريان ۲۸۷ فقره تخلف زيست محيطي براي برخورد قانوني به مراجع معرفي شده‌اند.
به گزارش هفت چشمه، شهرام احمدي مديرکل محيط زيست چهارمحال و بختياري در گفت‌وگو با جهانبين نيوز؛ اظهار کرد: در نيمه اول امسال، ۳۴۹ نفر متخلف در جريان ۲۸۷ فقره تخلف زيست محيطي براي برخورد قانوني به مراجع معرفي شده‌اند.

وي تصريح کرد: در همين دوره زماني، از متخلفان شکار غيرمجاز ۱۴ قبضه سلاح کشف و ضبط شده است.

احمدي از برخورد يگان حفاظت اين اداره کل با هشت مورد آلودگي زيست محيطي خبر داد و گفت: اين موارد شامل عدم مديريت پساب و پسماند در مناطق روستايي و شهري و... بوده است.

وي همچنين از برخورد با تخلفات تصرف غيرمجاز و تخريب در محدوده مناطق حفاظت شده در استان خبر داد و افزود: با ۱۵۳ هزار و ۶۹ مترمربع تخريب در مناطق چهارگانه برخورد به عمل آمده که شامل شخم و شيار غيرمجاز، احداث جاده و آتش زدن مرتع در مناطق حفاظت شده هلن، سبزکوه و شيدا بوده است.

احمدي با قدرداني از جديت دستگاه قضا در برخورد با متخلفان تصريح کرد: براي متخلفان زيست محيطي پرونده قضايي تشکيل شده و درحال حاضر ۲۸۴ فقره از اين پرونده ها در جريان رسيدگي قرار دارند.

مديرکل محيط زيست چهارمحال و بختياري بيان داشت: در بحث شکار و صيد غيرمجاز؛ يک هزار و ۲۷۳ قطعه صيد غيرمجاز آبزيان شامل انواع ماهي‌ها، ۳۴۹ قطعه شکار انواع پرندگان، ۱۱ مورد شکار غيرمجاز پستانداران و ۱۲۶ مورد زنده‌گيري پرندگان ثبت شده است و متخلفان به مراجع قانوني معرفي شده‌اند.

وي در پايان با اشاره به تلاش ماموران يگان حفاظت محيط زيست در گشت و کنترل شبانه‌روزي مناطق تحت حفاظت، از مردم شريف استان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف و تخريب محيط زيست با شماره هاي ۱۵۴۰ و ۳- ۳۲۲۲۳۵۷۲ تماس حاصل نمايند.

انتهاي پيام/1026ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg