حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 173027
آغاز برداشت زعفران از 190هکتار مزارع چهارمحال وبختياري
تاریخ انتشار : 1397/08/09 13:51:46
نمایش : 305
مدير امور باغباني سازمان جهادکشاورزي چهارمحال و بختياري گفت : برداشت طلاي سرخ در بام ايران آغاز شده وپيش بيني مي شود امسال حدود ۶۰۰کيلوگرم زعفران از اين مزارع برداشت شود.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز، چهارمحال و بختياري يکي از استان هاي کوهستاني منطقه زاگرس است که به علت داشتن شرايط آب و هوايي، رويشگاه مناسبي براي انواع مختلف گياهان به شمار مي رود.

اين استان با موقعيت اقليمي مناسب از تنوع آب و هوايي منحصر به فردي برخوردار است و به لحاظ اقليم و هواشناسي يک استان چهار فصل است و داراي آب و هواي متنوعي است؛ اين ويژگي موجب شده تا اين استان، استعداد کشت انواع محصولات مختلف را داشته باشد و زعفران يکي از اين محصولات است که در سال‌هاي اخير کشت آن در استان، نتايج بسيار خوبي در اختيار محققان و کشت‌کاران قرار داده است.

زعفران يکي از محصولاتي است که در همه نقاط چهار محال و بختياري کشت مي شود و يکي از مرغوبترين زعفران هاي کشور به شمار مي آيد.

اگرچه مدت زمان بسياري نيست که کشت زعفران در اين استان مطرح شده است اما مزارع بسياري توسط کشاورزان به کشت زعفران اختصاص يافته و هر سال به ميزان کشت افزوده مي شود.
 آغاز برداشت طلاي سرخ در بام ايران

ابراهيم شيراني مدير امور باغباني سازمان جهادکشاورزي چهارمحال و بختياري سطح زير کشت زعفران در استان را ۱۹۰ هکتار اعلام کرد و گفت : از اين ميزان ۱۵۰ هکتار بارور است و پيش بيني مي‌شود امسال حدود ۶۰۰کيلوگرم زعفران از اين مزارع برداشت شود.

شيراني افزود: ميانگين برداشت زعفران از مزارع استان چهارمحال و بختياري چهار کيلوگرم در هرهکتار است.

وي اعطاي تسهيلات کم بهره به روستائيان را يکي از برنامه‌هاي توسعه‌اي در جهت کشت گياهان دارويي اعلام و گفت: براي کشت نيازبه سرمايه اوليه است که دراين زمينه با برنامه ريزي‌هاي انجام شده درمناطق روستايي ومحروم با اعطاي تسهيلات به اين مناطق کشت زعفران راتوسعه خواهيم داد.

انتهاي پيام/1022ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg