کد مطلب: 173009
در اسفندماه
دومين کنگره شهداي دانشجوي چهارمحال و بختياري برگزار مي‌شود
تاریخ انتشار : 1397/08/02 10:48:43
نمایش : 170
دومين کنگره شهداي دانشجوي استان چهارمحال و بختياري در ششم اسفندماه سال جاري برگزار مي‌شود.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز؛ اولين نشست هم‌انديشي دومين کنگره شهداي دانشجوي استان چهارمحال و بختياري با حضور سعيد کريمي سرپرست دانشگاه شهرکرد و رئيس ستاد کنگره شهداي دانشجوي استان، حجت الاسلام سعيد صفي مسئول دفتر نهاد نمايندگي رهبري در دانشگاه شهرکرد، مرتضي کريمي مسئول ناحيه بسيج دانشجويي سپاه قمربني‌هاشم (ع) استان و جمعي ديگر از نمايندگان و کارشناسان دانشگاه‌هاي شهرکرد، آزاد، پيام نور، علوم پزشکي، فرهنگيان و ناحيه بسيج دانشجويي استان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد.

کنگره شهداي دانشجو از اهميت و جايگاه خاصي در ميان دانشگاهيان برخوردار است

سعيد کريمي سرپرست دانشگاه شهرکرد گفت: کنگره شهداي دانشجو از اهميت و جايگاه خاصي در جامعه و به‌خصوص در ميان دانشگاهيان برخوردار است و ما بايد تمام اهتمام خود را براي برگزاري هرچه مطلوب‌تر اين کنگره به کار گيريم چراکه هدف زنده نگاه داشتن ياد شهدا، فرهنگ شهادت و تجليل از مقام شهدا است.

رئيس ستاد کنگره شهداي دانشجوي استان در بخش ديگري از سخنانش تاکيد کرد: کنگره شهداي دانشجو در دانشگاه‌ها بايد با محوريت معاونت فرهنگي هر دانشگاه و با همکاري و هماهنگي دفتر نهاد رهبري آن دانشگاه فعاليت نمايد و با توجه به شروع ترم تحصيلي در دانشگاه‌هاي استان، ۶ اسفند سال جاري بهترين زمان براي برگزاري اين کنگره است.

حجت الاسلام سعيد صفي نيز ضمن قدرداني و تشکر از مطرح شدن مبحث شهيد و شهادت گفت: ما بايد در استان طوري برنامه‌ريزي نماييم که سالي يک بار آييني براي تجليل از شهدا در سطح استان برگزار شود.

 مرتضي کريمي نيز ضمن تقدير از دانشگاه‌هاي استان به خاطر توجه به زنده نگاه داشتن مقام شهدا، به ارائه گزارشي از نحوه فعاليت ستاد کنگره شهدا دانشجوي استان پرداخت و بيان داشت: اين ستاد داراي هفت کميته است که با هماهنگي‌ها در آينده مسئولان آن کميته‌ها مشخص مي‌شود.

به گزارش جهانبين نيوز؛ تبيين و ترويج ارزش هاي اصيل انقلاب اسلامي و دفاع مقدس با رويکرد سيره شهداي دانشجو، انديشه‌پروري و معرفت‌افزايي دانشجويان در راستاي فرهنگ ديني با استفاده از سيره شهداي دانشجو، ارائه الگوهاي رفتاري بر مبناي سبک زندگي شهداي دانشجو، تحقق منويات مقام معظم هبري در راستاي تکريم و تجليل از شهداي دانشجو، ترويج فرهنگ ايثار و شهادت، تبيين رسالت و جايگاه دانشجويان با رويکرد سيره عملي شهداي دانشجو، تبيين و انتقال آرمان‌هاي ارزشي و بينشي شهداي دانشجو به نسل جوان، استفاده از ابزارهاي نوين رسانه‌اي، هنري و… جهت ابلاغ پيام شهداي دانشجو و جلب مشارکت و سهيم نمودن نهادهاي فعال فرهنگي در عرصه زندگي شهداي دانشجو، برخي از اهداف اين کنگره است.

گفتني است، استان چهارمحال و بختياري داراي ۷۴ شهيد دانشجو است که ۷۲ تن از اين شهيدان، شهيد دوران دفاع مقدس و ۲ تن ديگر از شهداي مدافع حرم هستند.

انتهاي پيام/1026ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg