کد مطلب: 172966
گزارش فارس از عمليات هاي اخير سپاه در عراق و سوريه
سه‌گانه انتقام سپاه در خارج از مرزها/ پهپادها در کنار موشک ها ايستادند+تصاوير و مشخصات
تاریخ انتشار : 1397/07/10 00:50:59
نمایش : 422
عمليات موشکي امروز سپاه پاسداران عليه تروريست‌ها در سوريه، نشان داد که هيچ اقدام تروريستي بي پاسخ نمي‌ماند و وعده‌هاي سپاه در برخورد با دشمنان به طور قطع عملي خواهد شد.

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، بامداد روز گذشته (دوشنبه 9 مهرماه) ساعت 2، يگان موشکي نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، با 6 فروند موشک بالستيک زمين به زمين به مقر تروريستها در منطقه البوکمال در سوريه (شرق فرات) شليک کرد.

اين موشک‌ها از دو نوع ذوالفقار و قيام بودند و در پاسخ به حمله تروريستي روز شنبه 31 شهريور ماه در جريان رژه نظامي اهواز به سوي مقر سرکردگان تروريستهاي تکفيري شليک شدند.

اين سومين حمله موشکي سپاه درماه‌هاي اخير، در انتقام از اقدامات تروريستها بود.

* اولين ضربه؛ ذوالفقار و قيام بر سر داعش

در آخرين ساعات روز يکشنبه 28 خرداد ماه، نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با چند فروند موشک بالستيک ميان‌برد از انواع «ذوالفقار» و «قيام»، مواضع تروريستهاي تکفيري (مقرّ فرماندهي و مراکز تجمع و پشتيباني) در منطقه ديرالزور سوريه (فاصله حدود 650 کيلومتر) را مورد اصابت قرار داد.

تعداد اين موشک‌ها 6 فروند بود که از پايگاههاي موشکي نيروي هوافضاي سپاه در استان‌هاي کردستان و کرمانشاه شليک شده و پس از عبور از آسمان عراق، به صورت دقيق به اهداف اصابت کرد.

گزارش‌ها از هلاکت تعداد زيادي از تروريست‌ها و انهدام تجهيزات، سامانه ها و سلاح هاي آنان حکايت داشت.

طبق اعلام سپاه پاسداران، اين اقدام بخشي از انتقام سپاه از تروريستها بابت حملات تروريستي بود که عناصر داعش در روز 17 خرداد ماه در حرم امام و مجلس شوراي اسلامي انجام دادند و طي آن برخي از هموطنان شهيد و تعدادي نيز مجروح شدند.

بيشتر بخوانيد:

«قيام» سپاه با «ذوالفقار» بر سر تروريست‌ها فرود آمد

سردار امير علي حاجي زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه در اين خصوص اين عمليات که نام «ليلة القدر» ()به دليل انجام در شب قدر) را برا آن نهاده بودند، گفت: در اطراف ديرالزور پايگاه‌هاي فرماندهي، مراکز ساخت و توليد خودروهاي انتحاري و مراکز تجمع آنها توسط موشک‌هاي ميانبرد مورد هدف قرار گرفت. دشمنان بايد بدانند تهران، لندن و پاريس نيست و اين يک کار کوچکي بود که انجام شد و اگر دست از پا خطا کنند ضربات مهلک‌تر بر سر آنها فرود خواهد آمد.

فرمانده نيروي هوافضاي سپاه اظهار داشت: اين موشک‌ها از ايران شليک شد و بر فراز عراق عبور کرد و در سوريه فرود آمد و توسط هواپيماهاي بدون سرنشيني که از اطراف دمشق به پرواز درآمده بود بر فراز ديرالزور اصابت‌ها را به صورت همزمان براي ما در ايران مخابره مي‌کرد.

حاجي‌زاده همچنين تاکيد کرد: تمام موشک‌ها دقيقا به محل مورد نظر اصابت کرد.

وي افزود: شناسايي و احاطه اطلاعاتي اين تروريست‌ها به خودي خود يک دنيا مسئله است و شليک اين موشک‌ها از فاصله 700 کيلومتري و نشاندن روي يک ساختمان کوچک، خودش يک پيام است و آنها مي‌فهمند عيار ايراني‌ها کجاست. 

* ضربه دوم؛ آتش انتقام بر سر تروريست‌هاي جدايي طلب

۱۷ شهريور ماه بود که دومين عمليات موشکي برون مرزي سپاه صورت گرفت و يگان موشکي نيروي هوافضاي سپاه با مشارکت يگان پهپادي نيروي زميني سپاه، در يک عمليات موفق، محل استقرار و جلسه سران يکي از گروهک‌هاي جنايتکار و مرکز آموزش تروريست‌هاي وابسته (حزب دموکرات کردستان) را با ۷ فروند موشک زمين به زمين کوتاه برد، مورد هدف قرار داد.

اين عمليات در پي شرارت‌هاي ماه‌هاي اخير گروهک‌هاي تروريستي وابسته به استکبار جهاني از اقليم کردستان عليه مناطق مرزي جمهوري اسلامي ايران، که با اعزام تيم هاي متعدد تروريستي، ايجاد ناامني و ارتکاب اعمال خرابکارانه و سلب امنيت و آرامش مردم غيور استان‌هاي آذربايجان غربي، کردستان و کرمانشاه را دنبال مي‌کردند صورت گرفت.

بيشتر بخوانيد:

موشک‌هاي شليک‌شده به مقر تروريست‌ها در کردستان عراق از نوع «فاتح ۱۱۰» بودند

اين گروهک تروريستي در عمليات‌هاي اخير رزمندگان نيروي زميني سپاه در مناطق مرزي مريوان و کامياران نيز ضربات مهلکي را دريافت کرده بودند.

بي‌اعتنايي سران اين گروهک‌ها به هشدارهاي جدي مسئولين اقليم کردستان عراق، مبني بر عزم جمهوري اسلامي براي برچيدن پايگاه هاي آنان و ضرورت پايان بخشيدن به شرارت ها و اقدامات تجاوزکارانه و تروريستي ضد ايران اسلامي، سبب شد تا برخورد موشکي با آنها در دستور کار سپاه قرار گيرد.

طبق تصاوير منتشر شده از اين عمليات، موشک‌هاي شليک شده از نوع، موشکهاي مايل پرتاب فاتح بودند که دقيق‌ترين موشک ايراني هستند که در انواع فاتح 110 (300کيلومتر)، فاتح313 (500کيلومتر)، فاتح مبين (500کيلومتر) و ذوالفقار (700 کيلومتر)، خليج فارس و هرمز (دريايي-300کيلومتر) توليد شده‌اند.

طبق آنچه قبلا اعلام شده، موشک فاتح110 داراي سرجنگي به وزن 500 کيلوگرم است.


موشک فاتح

بر اساس گزارشات و تصاوير اين عمليات، موشک‌هاي سپاه دقيقا به محل جلسه سران حدکا و مرکز آموزش تروريست‌ها اصابت کرده و ده‌ها تن از سران و عناصر مهم عملياتي اين گروهک به هلاکت رسيده و زخمي شدند.

اخيرا نيز سردار اميرعلي حاجي‌زاده فرمانده نيروي هوافضاي سپاه به حمله موشکي به مقر تروريست‌ها(حدکا) در شمال عراق اشاره کرد و گفت که در اين جلسه نماينده عربستان هم حضور داشت و قرار بود يک برنامه‌ريزي کنند که شهرهاي ما را به آشوب بکشند و کارهاي انتحاري و تروريستي انجام بدهند که همه‌شان را يک‌جا با موشک نقطه‌زن به درک واصل کرديم.

* ضربه سوم؛ «انتقام مهلک و گوشمالي سخت»/ پهپادها هم مسلح شدند

روز ۳۱ شهريورماه بود که چند تروريست با حمله مسلحانه به مردم و رژه نيروهاي مسلح در اهواز، تعدادي از هموطنانمان را به شهادت رساندند. اين حمله تروريستي که موجب جريحه دار شدن عواطف جامعه شد، واکنش فرمانده معظم کل قوا مبني بر «گوشمالي سخت تروريست‌ها» و «انتقام مهلک و فراموش نشدني» سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي را در پي داشت.

بيشتر بخوانيد:

انتقام موشکي و پهپادي سپاه در پاسخ به حادثه اهواز

زماني که سرلشکر جعفري فرمانده کل سپاه در پيام تسليت طاها اقدامي کودک ۴ ساله به شهادت رسيده در اين اقدام تروريستي اعلام کرد همچون «صاعقه» بر سر تروريست‌ها فرود مي‌آييم شايد کدي بود از پاسخ موشکي سپاه. 

ساعت 2 بامداد روز گذشته (نهم مهرماه 1397)، يعني کمتر از ۱۰ روز پس از اين اقدام تروريستي، يگان موشکي نيروي هوافضاي سپاه پاسداران، با ۶ فروند موشک بالستيک زمين به زمين از کرمانشاه، مقر سرکردگان اين تروريستها در کشور سوريه (منطقه البوکمال در شرق فرات) را در فاصله 570 کيلومتري هدف قرار داد.

موشک‌هاي شليک شده در اين عمليات از دو نوع ذوالفقار(750 کيلومتر) و قيام (800کيلومتر) بودند و اين موشک ها با عبور از آسمان عراق، به شرق فرات در سوريه اصابت کردند.

روي بدنه لااقل يکي از اين موشک‌ها، سه شعار «مرگ بر آمريکا»، «مرگ بر اسرائيل» و «مرگ بر آل سعود» و عبارت «قاتلوا اولياء الشيطان» (با دوستان شيطان بجنگيد/ سوره نساء آيه76) نوشته شده بود.

* اولين عمليات برون‌مرزي پهپادهاي مسلح سپاه

اين عمليات سپاه، يک ويژگي مهم ديگر هم داشت و آن اينکه دقايقي پس از شليک موشکها به سمت مقر تروريستهاي تکفيري در البوکمال سوريه، 7 فروند پهپاد نيز مقرهاي تروريستها در اين منطقه را زير آتش گرفتند و در اين عمليات بخش زيادي از زيرساخت ها و تاسيسات تروريستها را نابود کردند.

اين براي اولين بار بود که پهپادهاي مسلح سپاه در يک عمليات برون مرزي حضور مي‌يافتند.

پيش از اين البته در دفعات مختلف، هواپيماهاي بدون سرنشين سپاه در کشورهاي عراق و سوريه حضور يافتند ولي ماموريت آنها بيشتر شناسايي بود.

حالا براي اولين بار از پهپادهاي مسلح نيز به صورت رسمي در يک عمليات برون مرزي استفاده مي‌شد.

بيشتر بخوانيد:

انهدام مواضع تروريستها در سوريه با پهپاد صاعقه سپاه+فيلم و مشخصات

طبق آنچه در تصاوير گزارش صداوسيما به نمايش درآمد، لااقل يکي از پهپادهاي حاضر در اين عمليات از نوع صاعقه بود.

پهپاد بردبلند صاعقه از کلاس سيمرغ، در واقع پهپادي است که با استفاده از تکنولوژي و مهندسي معکوس پهپاد آمريکايي RQ170 ساخته شده و مي تواند 4 بمب هوشمند و نقطه‌زن را حمل کند.

RQ170 يکي از پيشترفته ترين هواپيماهاي بدون سرنشين جهان بود که در آبان ماه سال 90 در تور پدافند هوايي ايران افتاد.

پهپاد صاعقه در تاريخ 10 مهر سال 95 رو نمايي شده و طبق آنچه در فيلم به نمايش درآمد، به نظر بمب ها از داخل يک محفظه زير شکم پهپاد پرتاب مي‌شوند.

نکته مهم ديگر اين بود که سرلشکر باقري گفته است اين پهپادها از ايران اعزام شدند که با اين حساب، اين هواپيماها حداقل مسيري در حدود 1200 کيلومتر را پيموده اند که شامل 600 کيلومتر رفت و 600 کيلومتر برگشت مي شود.

اين درحاليست که پهپادها از غرب کشور يعني کرمانشاه به پرواز درآمده باشند.

نتيجه‌اي که از اين ۳ عمليات موشکي سپاه مي‌توان گرفت اين است که هر اقدام تروريستي دشمنان قطعا پاسخ داده خواهد شد و زماني که سپاه «وعده انتقام» مي‌دهد، موشک‌هايش -و حالا پهپادهايش هم- مختصات محل استقرار تروريست‌ها را دريافت مي‌کنند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg