کد مطلب: 172953
رهبر انقلاب:
دفاع مقدس ترسيم‌کننده‌ي وضع معادلات قدرت در دنياي ظالم است
تاریخ انتشار : 1397/07/05
نمایش : 286
مراسم شب خاطره به مناسبت هفته دفاع مقدس، از دقايقي پيش با حضور جمعي از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني حال برگزاري است.

به گزارش هفت چشمه؛ به نقل از پايگاه اطلاع رساني دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آيت الله خامنه اي، مراسم شب خاطره به مناسبت هفته دفاع مقدس، با حضور جمعي از رزمندگان و هنرمندان دوران دفاع مقدس و حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر انقلاب اسلامي در حسينيه امام خميني (ره) برگزار شد.

رهبر انقلاب در اين مراسم اظهار کردند:يک جنبه‌ي دفاع مقدس اين است که ترسيم‌کننده‌ي وضع معادلات قدرت در دنياي وحشي و ظالم و بي‌خبر از معنويات است.

مقام معظم رهبري بيان کرد: يک طرفِ اين جنگ، سيم‌خاردار هم نمي‌توانست بخرد و بياورد و طرف ديگر، مدرن‌ترين وسايل جنگي روز را با کميت بالا در اختيار داشت و حتي اجازه داشت سلاح شيميايي مصرف کند.

رهبر انقلاب افزود: امروز غربي‌ها براي تهمت #سلاح_شيميايي چه جاروجنجالي مي‌کنند اما آن‌روز صدام اجازه داشت از سلاح شيميايي نه‌فقط در جبهه که در شهرها استفاده کند و همين فرانسه و آلمان و شوروي آن‌روز کمکش مي‌کردند.

مقام معظم رهبري گفت: در دوران #دفاع_مقدس، ما در محاصره‌ي سياسي و محاصره‌ي اقتصادي بوديم که هيچ، در محاصره‌ي تبليغاتي هم بوديم و صداي ما به هيچ‌جا نمي‌رسيد.

رهبر انقلاب بيان کرد: خب من سؤالم اين است که چرا مردم آلمان و فرانسه ندانند دولتشان در آن هشت سال چه کرد؟ الان نمي‌دانند و اين، کوتاهيِ ماست. الان دنيا اين تصوير رسواکننده‌ي نظام سلطه را در مقابل خود نمي‌بينيد.

بايد دست‌به‌کار شويم و براي قهرمان‌هاي دفاع مقدسمان فيلم بسازيم

مقام معظم رهبري بيان کرد: ما در ادبيات،‌ سينما، تئاتر، روزنامه‌نگاري و فضاي مجازي‌مان بسياري کارها را بايد انجام دهيم که انجام نداده‌ايم. هرجا هم ولو در حجم کم انجام داديم تأثيرگذار بود.

رهبر انقلاب گفت: همين فيلم اخير آقاي حاتمي‌کيا هرجا پخش شد مورد استقبال قرار گرفت؛ چرا در اروپا و آسيا پخش نشود؟

رهبر انقلاب تصريح کرد: در جشنواره‌هاي غربي، فيلم‌هاي ايراني‌اي پخش مي‌شوند که کيفيتشان به‌مراتب کمتر از فيلم‌هاي دفاع مقدس است اما يک فيلم دفاع مقدس را نشان نمي‌دهند؛ چون مي‌ترسند اين فيلمِ افشاگر پخش شود. پس اين، سلاح کار‌آمدي است؛ چرا استفاده نمي‌کنيم؟

مقام معظم رهبري: ما بايد دست‌به‌کار شويم و براي قهرمان‌هايمان فيلم بسازيم؛ همت، باکري و برخي شخصيت‌هاي زنده‌ي دفاع مقدس، قهرمانند. دنيا بايد عظمت اين چهره‌ها را بداند.

 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg