حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 172946
هفت چشمه گزارش مي دهد:
دود کارخانه آسفالت شمال شهر اردل طبيعت بکر زردکوه را تهديد مي کند
تاریخ انتشار : 1397/07/03
نمایش : 265
کارخانه آسفالت در شمال شهر اردل ، باعث شده است که طبيعت بکر و زيباي اين شهر مورد تهديد قرار گيرد.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز،  "طبيعت” واژه اي که ما را به ياد نهاد، سرشت و مايه همه چيزهاي ديگر مي اندازد، چيزي که اصلا مصنوعي و ساخته شده نيست و حقيقتا تنها خود خويش است بي آنکه انسان در ساخت آن نقشي داشته باشد. وقتي مي گوييم طبيعت از يک مجموعه کامل حرف مي زنيم: از زمين و آسمان، درختان، حيوانات، حتي صداها، قدرت هايي چون باد و رعد و برق،آنچه حس مي کنيم مثل گرما و سرما، نور و روشنايي، تاريکي و ظلمت، حتي حس خشکي و تري، سفتي و نرمي….طبيعت مجموعه همه اينهاست و تا زماني طبيعت است که دستي برآن نکشيده باشيم و آن طور که خودمان مي خواهيم آن را صورت نداده باشيم.

غلامرضا اميدزاده يکي از شهروندان اردل در گفت و گو با خبرنگار جهانبين نيوز گفت:کارخانه آسفالت شهر اردل  که در قسمت شمال شهر اردل قرار دارد با سابقه بيش از  10  سال توليد و پخش آسفالت در اردل را دارد و بعلت نزديک بودن به محل زندگي مردم ، ماهيت توليدي اش؛ آلايندگي بسياري را براي محيط زيست به ارمغان آورده است.

اميدزاده افزود:گرد و غبار حاصل از اين کارخانه هوا و خاک را آلوده و متاسفانه بيشترين دود اين کارخانه باعث شده است که طبيعت بکر و زيباي زردکوه را مورد تهديد قرار دهد و همچنين با انتشار ذرات معلق سمي، سلامت افراد و سلامت طبيعت  را به خطر مي‌اندازند.
 
وي بيان کرد:شهرستان اردل بهترين مناطق گردشگري را دارد و سالانه جمعيت زيادي از طبيعت زيباي اين شهرستان بازديد ميکنند که يکي از مناطق زيباي اين شهرستان زردکوه يا همان کوه سوخته که در حاشيه شهر اردل قرار دارد و پارک دزپارت نيز چند سالي در اين منطقه احداث شده و مکاني خوب براي تفريح مردم شهرستان اردل و گردشگران است اما اين روزها دود کارخانه آسفالت شمال شهر اردل طبيعت اين منطقه را هم به خطر انداخت که انتظار است مسئولين محيط زيست در اين خصوص اقدامي کنند.
 

تورج رئيسي رئيس اداره محيط زيست شهرستان اردل نيز در اين خصوص در گفت و گو با خبرنگار جهانبين نيوزاظهار داشت:باتوجه به اينکه مردم بارها چه به صورت تلفني و حضوري از روند کاري کارخانه آسفالت شهرستان اردل گلايه داشتند چندين نشست با مديريت کارخانه داشتيم که مديريت کارخانه  تعهداتي در اين خصوص داداند که برخي از تعهدات فعاليت نکردن در شب و همچنين فعال نمودن آب پاشها و استفاده از گاز طبيعي براي سوخت کارخانه بوده است.

رئيسي بيان کرد:اين اداره به صورت ماهانه از اين روندکاري اين  کارخانه سرکشي مي کند و چنانچه به تعهدات خود پايند نباشد با مديريت آن برخورد قانوني خواهد شد.

حال با توجه به گفته هاي مردم بايد ديد مسئولان شهرستان اردل براي رفع ابهامات موجود در خصوص آلودگي کارخانه آسفالت و تنوير افکار عمومي چه اقدامي انجام مي دهند

انتهاي پيام/570ه
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg