کد مطلب: 172945
گزارش مسکو از سقوط هواپيماي روس: تمام مسئوليت اين حادثه بر عهده تل‌آويو است
تاریخ انتشار : 1397/07/01
نمایش : 351
گزارش وزارت دفاع روسيه از نحوه سرنگوني هواپيماي ايلوشن 20 اين کشور در سوريه، بيان‌گر مسئوليت رژيم صهيونيستي در اين رخداد است.

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، وزارت دفاع روسيه روز يکشنبه گزارش نهايي خود را از ارزيابي نحوه سرنگوني يک فروند هواپيماي «ايلوشين-20» اين کشور در استان «لاذقيه» سوريه ارائه کرد.

به نوشته خبرگزاري «اسپوتنيک»، ژنرال «ايگور کوناشنکوف» سخنگوي وزارت دفاع روسيه در جريان يک نشست خبري زنده گفت تل‌آويو پيش از حادثه به مسکو اطلاعات غلط داده و با اين کار روسيه را «فريب» داده است، به همين دليل مسئوليت اين حادثه به طور کامل بر عهده تل‌آويو است.

وي گفت: «نيروي هوايي اسرائيل به طور کامل مسئول اين تراژدي براي هواپيماي "ايلوشين-۲۰" است... ارتش اسرائيل يا با يک سهل‌انگاري مجرمانه يا با رفتار غيرحرفه‌اي، موجب سقوط ايلوشين-۲۰ شده است.»

کوناشنکوف با بيان اينکه تل‌آويو به مسکو گفته بود قصد دارد مناطقي در شمال سوريه را هدف قرار دهد، اما منطقه‌اي در غرب را هدف قرار داد، گفت اين رفتار موجب شد تا ايلوشين-۲۰ غافلگير شده و فرصت ترک منطقه را نداشته باشد. او گفت حتي اين اطلاع‌رساني هم همزمان با آغاز عمليات و نه پيش از آن، صورت گرفته، که «اين نقض توافقنامه ۲۰۱۵ روسي-اسرائيلي به شمار مي‌آيد که هدف آن ممانعت از درگيري ميان نيروهاي ما در سوريه بود.»

او که در برابر يک نمايشگر، اطلاعات «دقيقه به دقيقه» از روند وقوع حادثه را تشريح مي‌کرد، گفت جنگنده‌هاي اف-۱۶ ارتش رژيم صهيونيستي از هواپيماي شناسايي روس به عنوان سپر استفاده کرده و موجب شده‌اند که آتش پدافند ارتش سوريه اين هواپيما را هدف قرار دهد.

 

وي گفت يکي از جنگنده‌هاي اف-۱۶ ارتش رژيم صهيونيستي از پشت هواپيماي روس به سمت سوريه يورش برده و از اين اقدام از طرف ارتش سوريه به تلاش براي حمله تعبير شده و پدافند اقدام به شليک کرده است.

در حالي که فرمانده نيروي هوايي رژيم صهيونيستي هفته گذشته در جريان سفر به مسکو مدعي شد هواپيماي روس پس از بازگشت جنگنده‌هاي اسرائيلي هدف قرار گرفته، کوناشنکوف اين ادعا را رد کرد و گفت اين جنگنده‌ها ۱۰ دقيقه پس از ساقط شدن هواپيماي ايلوشين به سمت آشيانه بازگشته‌اند.

به گفته وي، ۵۰ دقيقه بعد از سقوط هواپيماي روس بوده که رژيم صهيونيستي با مسکو تماس گرفته و براي ارائه کمک اعلام آمادگي کرده است.

کوناشنکوف بدون اشاره به جزئيات بيشتر، گفت حمله رژيم صهيونيستي به لاذقيه حتي يک هواپيماي مسافربري را نيز در معرض خطر قرار داده است.

هفته گذشته در جريان حمله رژيم صهيونيستي به نقاطي در لاذقيه سوريه يک فروند هواپيماي روس به اشتباه هدف پدافند سوريه قرار گرفت و سقوط کرد. در اين حادثه تمام ۱۵ سرنشين اين هواپيماي شناسايي جان خود را از دست دادند.

مسکو پيش از اين هم تل‌آويو را مسئول اين حادثه خوانده و تأکيد کرده بود که حق «پاسخ مناسب» به اين اقدام رژيم صهيونيستي را براي خود محفوظ مي‌داند. در واکنش به اين حادثه، فرمانده نيروي هوايي رژيم صهيونيستي به مسکو سفر کرده و اطلاعاتي را در اختيار روس‌ها قرار داد، با اين حال همانطور که پيشتر هم رسانه‌ها گزارش داده بودند، به نظر مي‌رسد اين سفر موفقيت‌آميز نبوده و نتوانسته موضع مسکو را تغيير دهد.

انتهاي پيام/ق

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg