حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 172938
امام جمعه شهر اردل:
ايستادگي در مقابل زورگويان و ظالمان پيام بزرگ دفاع مقدس/دشمني آمريکا با ايران در دفاع مقدس کاملا آشکار شد
تاریخ انتشار : 1397/06/30 16:14:40
نمایش : 227
امام جمعه شهر اردل گفت: حمايت آمريکا از رژيم بعثي عراق در جنگ عليه ايران روند تدريجي و رو به فزوني داشته که با ايستادگي و جانفشاني هاي رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اهداف شوم اين رژيم جنايتکار برملا شد.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز، حجت الاسلام مهرداد بهرامي امام جمعه شهر اردل در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر اردل ضمن دعوت خود و نمازگزاران به تقواي الهي با اشاره به خطبه ۲۰۳ نهج البلاغه"إنّما الدُّنيا دارُ مَجازٍ، و الآخِرةُ دارُ قَرارٍ، فَخُذُوا مِن مَمَرّكُم لِمَقَرِّكُم" اظهار داشت: شرح و ترجمه اين خطبه اين است که اى مردم، اين دنيا سرايى است كه گذرگاه شماست و آخرت، سرايى است پايدار. پس از اين سراى كه گذرگاه شماست براى آن سراى كه قرارگاه شماست، توشه برگيريد.

حجت السلام بهرامي فرمود: امام علي(ع) در اين خطبه كوتاه و پرمعنا به نکاتي چون دنيا گذرگاهى بيش نيست و جايگاه اصلى انسان سراى آخرت است و بايد از اين گذرگاه براى منزلگاه حقيقى بهره گيرى كرد، انسان بايد روح خود را از دنيا بيرون فرستد پيش از آنكه جسم او بيرون مى رود، دنيا دار امتحان و صحنه آزمون است، هنگام خروج انسان از دنيا مردم به اموالى كه از خود باقى گذاشته مى نگرند و فرشتگان به اعمالى كه از پيش فرستاده اند اشاره مي‌کند.

وي افزود: بسيارى از مشکلات از اينجا ناشى مى شود که انسان دنيا را سراى باقى مى نگرد، از اين رو به اندوختن مال و ثروت، از هر طريق و به هر قيمت مى پردازد و در صرف آن براى مقاصد خير بخل مى ورزد و بر اين اساس مرتکب اعمال خلاف فراوانى مى شود و توبه را به تأخير مى اندازد.

ايستادگي در مقابل زورگويان و ظالمان پيام بزرگ دفاع مقدس/دشمني آمريکا با ايران در دفاع مقدس کاملا آشکار شد

امام جمعه شهر اردل در بخش ديگر خطبه هاي نماز جمعه اين هفته شهر اردل با اشاره به در پيش بودن سالروز آغاز جنگ تحميلي افزود: هفته دفاع مقدس را پيش رو داريم که نشان دهنده هشت سال دفاع همه جانبه اقوام مختلف ايران اسلامي عليه دشمن بعثي بود که سرانجام پيروز شديم.

بهرامي گفت: حمايت آمريکا از رژيم بعثي عراق در جنگ عليه ايران روند تدريجي و رو به فزوني داشته که با ايستادگي و جانفشاني هاي رزمندگان هشت سال دفاع مقدس اهداف شوم اين رژيم جنايتکار برملا شد.

وي بيان کرد: زنده نگه داشتن ياد و خاطره شهدا و ايثار جانبازان، آزادگان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و انتقال فرهنگ مقاومت که همان فرهنگ عاشورايي است به نسل هاي امروز از وظايف عمده ما در شرايط کنوني است.

امام جمعه شهر اردل ادامه داد: همچنين طي هفته آينده و در روز پنجم مهرماه سالروز شکست حصر آبادان را پيش رو داريم که يکي از عمليات هاي ويژه ايران در دوران دفاع مقدس بشمار مي رود که همه جهانيان از اين عمليات متعجب شدند.

بهرامي با اشاره به فرا رسيدن آغاز سال تحصيلي جديد افزود: مدارس بهترين فرصت براي آموختن درس ايثار و فداکاري به دانش آموزان است.

انتهاي پيام/۵۷۰ه
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg