کد مطلب: 172850
اوج محروميت در نقاط تفريحي چهارمحال و بختياري
رستم کجاست که باغ رستم کند آباد؟!/ ضعف زيرساخت‌هاي گردشگري در بام ايران!
تاریخ انتشار : 1397/04/11
نمایش : 1045
شهرستان اردل در دامنه هاي زاگرس به حق يکي از قطب‌هاي گردشگري بام ايران نام گرفته اما اين شهرستان همچنان محروم از زيرساخت‌هاي گردشگري است و با هجوم مسافران تابستاني به آن، کمبودهايش بيشتر رخ نمايان مي کند.
به گزارش هفت چشمه به نقل از جهانبين نيوز، شهرستان اردل يکي از شهرستان هاي استان چهارمحال و بختياري و در ۸۰ کيلومتري مرکز استان (شهرکرد) قرار دارد که آب و هواي خنک و دل‌نواز اين شهرستان باعث شد همه ساله در ايام گرم سال در فصل تابستان گردشگران و مسافران زيادي به اين منطقه سفر کنند.
 
 


 
حضور بيشتر گردشگران نيازمند ايجاد برخي زيرساخت‌هاست اما فراهم نبودن زيرساخت‌هاي گردشگري در شهرستان اردل همت مسؤولان اين شهرستان را مي‌طلبد چراکه اردل به عنوان يکي از بهترين قطب گردشگري استان مطرح شده و همچنين يکي از محورهاي توسعه اين استان به شمار مي‌آيد.
 
 
هرچند که در سال‌هاي اخير به دليل مشکلات فراوان مالي و اعتباري دولت، استان با مشکلاتي براي احداث زيرساخت‌ها مواجه بوده اما لازم است از زيرساخت‌هاي کنوني به نحو احسن استفاده شود که متاسفانه تاکنون اينگونه نبوده و سرويس‌هاي بهداشتي در مکان گردشگري اين شهرستان از وضعيت نامطلوبي برخودار هستند.

چشمه هاي باغ رستم يکي از مکان‌هاي گردشگرپذير شهر اردل است که وضعيت نامطلوب سرويس‌هاي بهداشتي انتقاد مسافران و گردشگران را در پي داشت.
 
 
در بازديد از وضعيت نامطلوب سرويس هاي بهداشتي  منطقه گردشگري باغ رستم مشاهده شد که متاسفانه وضعيت سرويس هاي بهداشتي اين مکان تفريحي نامطلوب است و باعث نارضايتي و گلايه مندي مسافران و گردشگران شده است.

علي ابراهيمي يکي از مسافراني که از زرين شهر  آمده بود و براي چند ساعت استراحت و صرف ناهار منطقه زيباي باغ رستم  را انتخاب کرده بود با اشاره به وضعيت بد و نامناسب سرويس هاي بهداشتي اين منطقه گردشگري  گفت: وضعيت روشويي بسيار نامناسب و کثيف هست، کاشي هاي شکسته شده، تنها يک شير آب که بسته نمي شود، نوار پلاستيکي که از لوله آب داخل روشويي آويزان است، عدم وجود مايع دستشويي در ظرف فلزي که گويا به عنوان دکور نصب کرده اند و ... جاي تعجب است.

ابراهيمي افزود: سرويس هاي بهداشتي مرتب و تميز يکي از نيازهاي اوليه يک مکان تفريحي در هر شهر است تا مردم و مسافران با ورود به اين امکان و استفاده از آنها با مشکل مواجه نشوند.

بعد از چند ثانيه مکث ادامه داد: واقعا مسئولان شهر شما به اين مکان ها سر نمي زنند، از وضعيت نامناسب سرويس هاي بهداشتي اين مکان تفريحي مطلع نيستند؟ مسئولان شهري اردل بايد هماهنگي بيشتري در ساماندهي و رسيدگي اين مکان ها به ويژه در ايام تابستان، نوروز و ايامي که گردشگر و مسافر زياد است داشته باشند.
 


حميد ماراني يکي از مسافران که از استان اصفهان به مناطق گردشگردي شهرستان اردل و چشمه هاي باغ رستم سفر کرد  با بيان اينکه براي اولين بار به شهر اردل سفر مي‌کند، گفت: شهر اردل يکي از مکان‌هاي زيباي کشور است اما کمبودهايي براي حضور گردشگران و مسافران دارد که بايد به آن هم توجه شود.
 
وي از وضعيت نامناسب سرويس بهداشتي در باغ رستم انتقاد کرد و افزود: جمعيت زيادي از مردم که اغلب آنها مسافر و گردشگر از ساير استان‌ها هستند در اين منطقه زيبا حضور دارند اما سرويس بهداشتي اين مکان گردشگري داراي وضعيت نامطلوبي است و شايسته اين شهرستان زيبا نيست.

وضعيت نامطلوب سرويس بهداشتي اين مکان گلايه‌مندي‌هايي را براي مسافران ايجاد کرده است که انتظار مي رود متوليان امر در اين خصوص کاري انجام دهند تا اين موارد کوچکي که قابل رفع است موجب دل‌زدگي مسافران و گردشگران از شهرستان اردل نشود.

 
بهزاد احمدي مسئول نمايندگي ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان اردل در گفت و گو با خبرنگار جهانبين نيوز در اين خصوص اظهار داشت:با توجه به اينکه منطقه گردشگري باغ رستم در حريم رودخانه قرار دارد و همچنين اين منطقه گردشگري بعه دليل ريزش کوه امنيت جاني گردشگران را تهديد ميکند هيچگونه مجوزي براي ساخت و ساز داده نمي شود.

احمدي افزود:با اين اوصاف به دليل اينکه گردشگران زيادي از چشمه هاي باغ رستم  بازديد ميکنند بر اساس برنامه‌ريزي به عمل آمده تا پايان تيرماه امسال کانکس سرويس بهداشتي که به مبلغ 40 ميليون تومان خريداري شده در اين منطقه مستقر مي شود تا نيازمندي گردشگران در اين زمينه پاسخ داده شود.

انتهاي پيام/۵۷۰ه
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg