کد مطلب: 172822
يک کارشناس مسائل سياسي در گفتگو با دانا عنوان کرد:
ديکته رئيس‌جمهور آمريکا براي مطرودان سياسي ايران/ «پسران نيويورکي» نقشه‌هاي ترامپ را پياده مي‌کنند/ امضاکنندگان خواسته خود را به عنوان خواسته مردم جا زده‌اند
تاریخ انتشار : 1397/03/31 10:48:56
نمایش : 279
ثروتي درباره نويسندگان نامه مذاکره با آمريکا گفت: اسرائيل و آمريکا درباره چنين افرادي بارها اعلام کرده اند که سرمايه هاي آنها در ايران هستند؛ تا جايي که انديشکده گيت استون از آنها تحت عنوان پسران نيويورکي ياد مي کند و اعلام مي کند که اين افراد ميانه روهاي ايران هستند و ترامپ از آنها حمايت مي‌کند.

به گزارش هفت چشمه، هادي ثروتي، کارشناس مسائل سياسي در گفتکو با خبرنگار سياسي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص نامه تعدادي به مقامات گشور براي مذاکره مستقيم با امريکا اظهار داشت:  نگاه اجمالي به ليست امضاکنندگان نامه نشان مي دهد از طيف هاي مختلف اصلاح طلب کارگزاران و ... اين نامه را امضا کرده اند از همين رو امضاي اين نامه بدون هماهنگي غير ممکن است.

وي در ادامه گفت: غير ممکن است که فردي اين نامه را نوشته و در ادامه يک طيفي از مارکسيست ها، يک طيف از کمونيست ها و گروهي از کارگزاران آن را امضا کنند به نظر مي رسد جلسات گروهي و حتي گفتگوهاي چهره به چهره وجود داشته است تا سرانجام اين نامه نگاشته و امضا شده است.

اين کارشناس مسائل سياسي با بيان اينکه جريان بزرگ و گسترده اي پشت اين نامه است عنوان کرد: اين مجموعه نامه را در يک موقعيت خاص سياسي نوشته است و افرادي هم که اين نامه را نوشته اند به دنبال يک مقاصدي هستند.

ثروتي با تاکيد بر اينکه افرادي که نامه را نگاشته و امضا کرده اند به لحاظ طيف بندي افرادي کاملاً مطرود، سابقه دار و معلوم الحال هستند در اين ميان اسامي مجرمان امنيتي سياسي و اقتصادي هم به چشم مي خورد و ميتوان گفت بيشتر اين افراد سابقه فساد در پرونده خود دارند.

وي ضمن تاکيد بر اين نکته که نامه کاملاً ذليلانه و رذيلانه نوشته شده است بيان داشت: در اين نامه عزت و هوش مردم ايران ناديده شده است و به سابقه ملت ايرام که زير بار حرف زور نمي رود اصلا توجهي نشده است.

اين کارشناس مسائل سياسي در ادامه افزود: امضا کنندگان اين نامه ذليلانه قياس به نفس کردند يعني خواسته هاي خود را به عنوان خواسته اصلي مردم جا زده اند. اما بايد ديد هدف اين افراد چه بوده است.

اين استاد دانشگاه همچنين گفت: در دوران اوباما شرايطي بر آمريکا حاکم شد که آنها به دنبال گرفتن امتياز از ايران بر آمدند و در مذاکرات هسته هم حضور داشته و در نهايت برجام تصويب شد که البته هدف آمريکايي ها فريز کردن برنامه هسته اي ايران بدون درگيري بود.

ثروتي در ادامه افزود: رييس جمهور جديد آمريکا يعني ترامپ فضاي جديدي را از اعمال سليقه هاي شخصي خود به وجود آورد؛ به عبارت ديگر توافق برجام را قبول نداشت و معتقد است اين توافق جامع نيست و به اين بهانه فضا را به هم زد.

وي همچنين خاطر نشان کرد: آمريکا به دنبال اين بود که در فضاي جديد فشارها بر مردم بيشتر شده و طيف هاي داخلي بر مردم فشار مي آورند که ايران پاي ميز مذاکره بيايد.

اين کارشناس مسائل سياسي در ادامه گفت: در طول زمان يعني بعد از اعلام نظر ترامپ و خروج آنها از برجام موضع هاي مردم در مقابل آمريکا محکم تر شد و اميدهاي ترامپ مبني بر اينکه فشار ها بر مردم زياد و آنها از نظام روي گردان شوند کمرنگ شد.

ثروتي در ادامه نااميدي ترامپ از مردم، حالا او به دنبال جمع آوري طيف و احزاب سياسي ايران پيرامون خود است؛ اين بيانيه قطعاً به خواست آمريکا بوده و هدف آن ايجاد موج در کشور براي وادار کردن ايران به رفتن پاي ميز مذاکره است.

وي با بيان اينکه اين نامه مقدمه اي براي سلسله اقدامات بعدي است بيان داشت: در حقيقت امضا کنندگان اين نامه به دنبال صاف کردن جاده براي تحرکات بعدي هستند؛ اين افراد به دنبال فضاسازي در کشور هستند تا تحرکات بعدي را رقم بزنند.

اين کارشناس مسائل سياسي ضمن تأکيد بر اينکه امضا کنندگان نامه خود را به تجاهل و تغافل زده اند بيان داشت: اين افراد به خاطر مرعوب بودن و داشتن نگاه وابستگي به آمريکا از موضع ذليلانه اين نامه را نوشته اند هرچند در اينکه اين افراد وابسته به غرب هستند و با هماهنگي آنها اين نامه را نوشته و امضا کرده‌اند شکي نيست.

ثروتي در ادامه افزود: پيش از اين هم نامه نگاري هايي از اين دست داشته ايم و حتي در مواردي جزئياتي از مسائل داخلي کشور به دست آمريکا و اسرائيل رسيده است و در اينکه برخي در داخل جيره خوار و سر سپرده غرب به ويژه آمريکا هستند شکي نيست.

وي در ادامه گفت: غير قابل باور است که عده اي تمام اقدامات گذشته آمريکا نظير کودتاي 28 مرداد، سلطه استعماري، تسلط سياسي بر ايران، به تاراج بردن همه اموال ايران و ذخاير ايران، تلاش براي تجزيه ايارن، کودتا، حملات نظامي و ... را ناديده بگيرند و حتي عملکرد آمريکا در برجام را فراموش کرده اند.

اين کارشناس مسائل سياسي با بيان اينکه امروز هر کودکي فهميده که آمريکا غير قابل اعتماد است بيان داشت: اين افراد يا متاسفانه خود را به تجاهل زده اند و يا اينکه ديکته نوشته شده از قبل از سوي آمريکا را تکرار مي کنند؛ که شواهد نشان مي دهد بيشتر گزينه دوم محتمل است تا بتوانند در کنار فشارهاي اقتصادي موجي مردمي به راه بيندازند که البته تا کنون مردم جواب اين افراد را داده اند.

ثروتي با بيان اينکه شاخص ترين چهره امضاکنندگان کرباسچي است اذعان داشت: اين افراد به لحاظ سياسي جايگاهي ندارند و حتي کرباسچي هم در جايگاه سياسي مطلوبي قرار نداشته و از محبوبيت سياسي در احزاب نزديک به خود برخوردار نيست.

وي با اشاره به اظهارات کاندوليزا رايس درباره خاورميانه گفت: در ايران طيف هايي وجود دارد که  طيف ميانه رو يا همان طيفي که خواهان تعامل با غرب هستند بايد حمايت شود تا موج انزجار از آمريکا در ايران کاهش پيدا کند؛ اين طيف ها و افرادشان نشان دار هستند و مي توان با قاطعيت گفت 90 درصد مردم اين افراد را نمي شناسند.

اين کارشناس مسائل سياسي در پايان با تأکيد بر اينکه اين افراد جاده صاف کن غرب هستند عنوان کرد: اسرائيل و آمريکا درباره چنين افرادي بارها اعلام کرده اند که سرمايه هاي آنها در ايران هستند؛ تا جايي که انديشکده گيت استون از آنها تحت عنوان پسران نيويورکي ياد مي کند و اعلام مي کند که اين افراد ميانه روهاي ايران هستند و ترامپ از آنها حمايت مي‌کند.

 

انتهاي پيام/ط

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg