حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 172587
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري:
فتنه‌ها و سنگ‌اندازي‌هاي دشمن چيز تازه‌اي نيستند/نيروي انتظامي در حوادث اخير با تدبير، صلابت و اقتدار توأم با رأفت عمل کرد
تاریخ انتشار : 1396/11/02 10:05:33
نمایش : 340
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري گفت: انقلاب اسلامي و ملت ايران قريب به ۴۰ سال مدام و مستمر با چنين فتنه‌هايي مواجه بوده اند، ما اين فتنه ها و اين سنگ اندازي هاي دشمن را چيز تازه اي نمي بينيم و نمي دانيم و مدام و مستمر آماده هستيم.
به گزارش هفت چشمه به نقل از  جهانبين نيوز؛ حجت الاسلام محمدعلي نکونام، نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال و بختياري در نشست شوراي فرماندهان انتظامي استان، اظهار کرد: در اين مقطع اين جلسه بسيار خوب شکل گرفت تا به نوعي دست‌مريزاد و خداقوت نسبت به جهاد عظيم شما صورت گرفته باشد و هم تحليلي از وقايع و حوادث بيان شود و نتيجه اين نشست‌ها و گفتگوها به فضل الهي حاکم شدن بيش از پيش روحيه مقاومت، ايستادگي، صلابت و در عرصه حضور داشتن با اراده و عزم جدي و راسخ را در پي داشته باشد که قطعا نتيجه هم همين است.

وي افزود: شما به فضل الهي انسان هاي تربيت يافته در مکتب دين، قرآن، اسلام و اهل بيت هستيد و آن کسي که در اين مکتب پرورش پيدا کند قطعا از صلابت و ايمان برخوردار است و هر کجا ايمان و صلابت باشد حتما موفقيت، رستگاري و توفيق را به دنبال خواهد داشت و شکست راه پيدا نمي کند.

حجت الاسلام نکونام با اشاره به اينکه در مورد قضايا و حوادث اخير تحليل هاي زيادي شنيده ايد و در جريان هستيد، اظهار کرد: انقلاب اسلامي و ملت ايران قريب به ۴۰ سال مدام و مستمر با چنين قضايايي مواجه بوده اند، ما اين فتنه ها و اين سنگ اندازي هاي دشمن را چيز تازه اي نمي بينيم و نمي دانيم و مدام و مستمر آماده هستيم.

امام جمعه شهرکرد با تاکيد بر حقانيت راه و هدف انقلاب اسلامي ايران تاکيد کرد و گفت: همه اين را به خوبي مي دانند و ترديد ندارند که انقلاب اسلامي ايران يک نهضت حق طلب و پرچم برافراشته شده در مسير اعتلاي کلمةالله است.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري افزود: هيچ ترديدي نيست که خداي متعال در اين مقطع اين پرچم را نصيب شما کرده است که مي خواهد کلمه الله را اعتلا بخشد و دين خدا را ياري کند و ادامه دهنده راه اولياء الهي باشد و شما زير اين پرچم پر افتخار قرار داريد و براي اعتلاي بيش از پيش آن تلاش و مجاهدت مي کنيد.

حجت الاسلام نکونام با تاکيد بر اين که اگر در حقانيت انقلاب لحظه اي ترديد داشته باشيم، امام، راه و انقلاب را نشناخته ايم، اظهار کرد: به لطف الهي ملت ايران در حقانيت خداوند هيچ ترديدي ندارد و اين راه را به خوبي شناخته و زماني که در حقانيت خودمان ترديد نداريم قطعا در بطلان طرف مقابل هم ترديد نداريم.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به اينکه وقتي ما حق باشيم، طرف مقابل حتما باطل است، تصريح کرد: طرف مقابل يعني آمريکا، اروپا، منافقين يا هر کسي که آب به آسياب آنان بريزند باطل هستند و در جريان باطل قرار دارد و در اين ترديدي وجود ندارد.

وي عنوان کرد: انسان وقتي با جبهه باطل روبرو مي شود بايد با باطل مبارزه کند و گردن باطل را بزند و ريشه باطل را بکند، زيرا انسان حق طلب در برابر باطل نمي تواند کوتاه بيايد و سازش کند.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: البته در يک جاهايي بر اساس يک اقتضاها و مصلحت هايي مديران نظام اسلامي و اوليا دين ممکن است کوتاه بيايند ولي در کلان امر باطل، باطل است و با او بايد مبارزه کرد.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري تاکيد کرد: باطل هرگز حرکتي نيست که انسان بخواهد با او کنار بيايد و دست از دين و مرام حق طلبانه خودش بردارد بنابراين اين هم يکي از امور روشني است که نياز به گفتگو، تحليل و اين مسائل ندارد و الحمدالله اين مسائل براي نيروهاي نظامي و انتظامي ما کاملا روشن است.

حجت الاسلام نکونام با اشاره حوادث اخير در کشور گفت: آن چه که در سال ۹۶ اتفاق افتاد همانند فتنه هاي سال ۸۸ و سال ۷۸ و فتنه هايي که ما يکي پس از ديگري در اين ۴۰ سال شاهد بوديم، بود و چيز تازه و حرکت جديدي نبود.

امام جمعه شهرکرد اضافه کرد: فتنه سال ۹۶ چيز جديدي نبود و در آينده هم انتظار چنين حوادثي را داريم و هرگز ملت ما فکر نمي کند که چون دشمن در فتنه ۹۶ سرش به سنگ خورد و ظرف مدت کوتاهي مردم و مسئولان و نيروهاي انتظامي، نيروهاي امنيتي و همه و همه دست به دست هم دادند و جمع اش کردند پس دشمن ديگر برنمي گردد؛ خير، دشمن از اين خواب ها زياد ديده و باز هم از اين خواب ها مي بيند و منتظر هم هستند يک روزي خوابشان تعبير شود که به فضل الهي هيچ وقت خوابشان تعبير نخواهد شد.

وي يادآور شد: فتنه ها هميشه خنثي شده و مي شوند اما يک شرط دارد و آن اين که ما بصيرتمان، ايستادگي مان، ايمانمان، تقوايمان، خدامداريمان، در محور دين حرکت کردنمان و ولايت مداريمان کمرنگ نشود.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري ادامه داد: شرط خنثي شدن فتنه ها اين است که ما با موسي زمانمان، ولي زمانمان و پرچم دار حق طلب زمانمان باشيم و قطعا دشمن سرش به سنگ مي خورد.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: خداي نخواسته آن روز نيايد که هرگز نمي آيد، ولي زمانمان تنها بماند که در چنين شرايطي طبيعي است که دشمن مي آيد و بر ما مسلط خواهد شد و چوبش را هم خواهيم خورد و هيچ تعارفي ندارد

حجت الاسلام نکونام بيان داشت: قطعا هرگز چنين روزي به فضل الهي نخواهد آمد و نه مردم و نه نيروهاي امنيتي، انتظامي، نظامي و هيچ کس نخواهند گذاشت که چنين روزي پيش بيايد، زيرا همه فهيمده اند که در سايه اين پرچم چقدر اعتلا و سربلندي نصيب ملت و انقلاب و چقدر پيروزي نصيب جهان اسلام و جامعه اسلامي شده و در مقابل دشمن روز به روز ضعيف تر شده است.

امام جمعه شهرکرد سلاح واقعي مومن در برابر دشمنان را توکل به خدا، استمداد از خدا و ايمان برشمرد و تصريح کرد: اگر ما به نگاه و باور توحيدي مجهز شويم، هر بلايي و سختي هم برايمان پيش بيايد رستگاريم اما اگر اين باور ايماني را نداشته باشيم باخته ايم حتي اگر حتي به ظاهر هم پيروز باشيم بنابراين اين باور سرمايه ماست که اميدواريم خداوند موفقمان بدارد و بر همين باور حرکت کنيم.

نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري با تشکر ويژه از نيروهاي انتظامي در مديريت درست حوادث اخير کشور، عنوان کرد: اگر چه نيروي انتظامي در عرصه ها و حوادث گذشته نيز خوش درخشيد بود اما نيروي انتظامي در کل کشور در اين مقطع نيز خيلي برجسته تر عمل کرد و مردم و مسئولان هم اين معنا را خوب درک کردند و قدرداني کردند که مسئولان بايد به شکل ويژه قدردان اين تلاش ها و زحمات شما باشند.

وي تصريح کرد: بنده به نوبه خودم به عنوان يک خادم کوچک از اين حضور خيلي خوب همراه با تدبير، صلابت و اقتدار که رأفت را در جاي خود و صلابت و اقتدار را نيز در جاي خودش به نمايش گذاشت و با صلابت اين فتنه نيزخنثي شد و در آينده هم همين است و هيچ ترسي از فتنه ها نداشته، نداريد و نخواهيد داشت تشکر مي کنم.

در پايان اين مراسم از فرماندهان نمونه نيروي انتظامي استان تقدير به عمل آمد.

 
 
انتهاي پيام/1026ج
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg