حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 172581
آيت‌الله امامي‌کاشاني در نماز جمعه تهران:
بايد هدف‌ ما حل مشکلات مردم باشد/ مراقب باشيم دشمنان روي موج بيکاران و محتاجان سوار نشوند
تاریخ انتشار : 1396/10/29 15:08:45
نمایش : 433
خطيب نماز جمعه تهران گفت: هدف‌ ما بايد حل مشکلات مردم باشد و بدانيم اگر به مشکلات محتاجان نرسيم ممکن است دشمنان براي رسيدن به اهداف خود بر دوش گرفتاران سوار شوند.

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛  آيت‌الله محمد امامي‌کاشاني در خطبه‌هاي اين هفته نمازجمعه تهران، اظهار داشت: در ابتدا به خانواده‌هاي عزيزاني که در کشتي نفتکش بودند و به مقام رفيع شهادت رسيدند، تسليت مي‌گويم.

وي افزود: همه مي‌دانيم که اميرالمومنين کتاب و عهدنامه‌اي براي مالک اشتر که استاندارش در مصر بود، فرستاد. اين نامه گسترده و وسيع است و من تنها به بخش‌هايي از آن اشاره مي‌کنم.

امامي‌کاشاني ادامه داد: اميرالمومنين در اين نامه در خصوص قضات، نظاميان، افسران، صنعتگران و قشرهاي مختلف مردم دستوراتي را به مالک اشتر داده بود و مي‌فرمايد: مالک خدا را در نظر بگير نسبت به آناني که زندگي‌شان ضعيف است و در معيشت با مشکل روبرو هستند و راهي براي بهبود معاش ندارند. مساکين، محتاجين و مريضان افرادي هستند که خيلي آبرومندند و احتياج خود را ابراز نمي‌کنند و همچنين افرادي هستند که اين موضوع را ابراز مي‌کنند. تو بايد به همه آنها برسي و توجه کني.

امام جمعه موقت تهران تصريح کرد: اميرالمومنين در اين عبارات خطاب به مالک مي‌فرمايد: به آنها توجه کن و از بيت‌المال و موارد ديگر وضع آنها را مرتب و حقوق‌شان را رعايت کن و زندگي خوب، صندلي، مقام تو را نگيرد و سرمست دنيا نشوي که از بينوايان دور خواهي شد.

وي خاطرنشان کرد: اميرالمومنين همچنين تاکيد کردند کشور اسلامي بايد حدود و حقوقش مصون باشد زيرا اگر حقوق محتاجين را رعايت نکنيد چه بسا دشمنان مانند معاويه روي دوش گرفتاران و آه و ناله آنها و روي موج بيکاران و محتاجان سوار شوند. اين نکته مهمي است لذا بايد با مشکلات درست برخورد کرد.

امامي‌کاشاني تاکيد کرد: پيامبر اسلام و اميرالمومنين همواره به دنبال رفع مشکلات مردم بودند. حال فرض کنيد الان که در فلان استان ما يک کارخانه تعطيل مي‌شود اگر پيامبر و اميرالمومنين بودند مي‌رفتند و مي‌ديدند چرا تعطيل شده است و چه مشکلي داشته. پس بايد به مشکلات کارخانه‌ها برسيم. راه بسته نيست و با وجود مردم و جوانان همه مشکلات قابل حل است.

وي اظهار داشت: هدف همه دشمنان اين است که اسلام از بين برود لذا بايد شجاعت، قدرت، وحدت کلمه و دلسوزي در جهان اسلام باشد. اکنون ايران و اسلام در دنيا غريب‌اند و از يک طرف صهيونيست‌ها مي‌خواهند ريشه آن را بکنند از طرف ديگر آمريکا از آنها حمايت مي‌کند و از سوي ديگر آل سعود خبيث هزينه آن را پرداخت مي‌کند.

امام جمعه موقت تهران در پايان گفت: بايد هدف‌مان رفع مشکلات مردم باشد تا کارخانه‌ها تعطيل نشود و  افراد بيکار نشوند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg