کد مطلب: 172553
دردهاي عضلاني در شانه را چگونه درمان کنيم؟
تاریخ انتشار : 1396/10/20 08:15:28
نمایش : 703
يک فيزيوتراپيست علت‌هاي يخ زدگي شانه و چگونگي درمان اين عارضه را تشريح کرد.
به گزارش هفت چشمه، حسين مصباحي فيزيوتراپ  در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمي پزشكي باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: در مواقعي که افراد ضربه بيش از حد به شانه‌شان وارد مي‌شود و يا کتف آنها دچار التهاب مي‌شود در اين مواقع درد شديدي در ناحيه شانه و کتف در افراد بروز مي کند.

وي افزود: هنگام بروز يخ‌زدگي شانه، فرد مشکل محدوديت حرکتي پيدا مي‌کند و بسياري از حرکت‌هاي  معمولي دست به دليل درد شديد از بين مي‌رود.

مصباحي عنوان کرد: عارضه يخ‌زدگي ش�Hm�� ارتباط مستقيم با کهولت سن افراد دارد که اين بيماري بر اثر کشيدگي تاندون‌هاي کتف و التهاب ناشي از آن در بيماران ايجاد مي‌شود.

درمان عارضه يخ‌زدگي شانه

اين فيزيوتراپ ادامه داد: براي درمان عارضه يخ‌زدگي شانه مي‌توان با ايجاد جريان ليزر و تنس به همراه ورزش‌هاي خاص فيزيوتراپي التهاب آن را کاهش داد.

مصباحي تاکيد کرد: اگر زمان بروز درد در ناحيه شانه در زاويه بروز عارضه از اين عضو استفاده نکنيم در طول زمان التهاب آن از بين رفته و دردش التيام پيدا مي کند که اين روش درماني بايد به همراه فيزيوتراپي و روش هاي گرمايي انجام شود.

وي يادآور شد: بر اثر ضربه به کتف تاندون‌ها عضلات شانه دچار کشيدگي و التهاب مي شوند و همين مسئله باعث بروز درد مي‌شود و در دراز مدت به دليل تحرک نداشتن دست باعث خشکي مفاصل اين ناحيه مي‌شود.

انتهاي پيام/

 
کانال تلگرام - پايين شرح خبر
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg