حدیث موضوعی
آخرین اخبار
کد مطلب: 172431
اعضاي اروپايي شوراي امنيت عليه آمريکا بيانيه صادر کردند
تاریخ انتشار : 1396/09/18
نمایش : 590
چهار عضو اروپايي شوراي امنيت به علاوه آلمان، در بيانيه‌اي مشترک تصميم اخير آمريکا در مورد قدس را خلاف قطعنامه‌هاي شوراي امنيت خواندند.

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، روز جمعه پنج کشور اروپايي با اقدامي کم‌سابقه بيانيه‌اي رسمي عليه تصميم آمريکا در مورد وضعيت شهر قدس صادر کردند.

نمايندگان فرانسه، آلمان، سوئد، انگلستان و ايتاليا (اعضاي دائم و غيردائم اروپايي شوراي امنيت به علاوه آلمان) پس از نشست شوراي امنيت در مورد وضعيت فلسطين، در بيانيه‌اي مشترک تصميم آمريکا براي به رسميت شناختن قدس به پايتختي رژيم صهيونيستي را «خلاف قطعنامه‌هاي شوراي امنيت» و «غير مفيد براي صلح در منطقه» توصيف کردند.

در بخش ديگري از اين بيانيه آمده است: «وضعيت اورشليم (قدس) بايد از طريق مذاکره ميان اسرائيلي‌ها و فلسطيني‌ها براي توافقي نهايي، روشن شود. اين موضع ثابت اتحاديه اروپا بوده است که وضعيت اورشليم (قدس) بايد نهايتا پايتختي هر دو طرف باشد. تا آن زمان، ما هيچ حاکميتي بر اورشليم (قدس) را به رسميت نخواهيم شناخت.»

اين بيانيه مي‌افزايد: «بر اساس قوانين بين‌المللي و قطعنامه‌هاي مربوطه... ما قدس شرقي را به عنوان بخشي از اراضي فلسطيني اشغال‌شده مي‌شناسيم و توافق نهايي بايد بر اساس مرزهاي ۴ جولاي ۱۹۶۷ و معاوضه زمين مورد توافق ميان طرفين باشد. اتحاديه اروپا هيچ تغييري را در مرزهاي پيش از ۱۹۶۷ به رسميت نمي‌شناسد، مگر آن‌هايي که به تائيد طرفين رسيده باشد.»

در نشست شوراي امنيت هم که به درخواست نيمي از اعضا تشکيل شده بود، آمريکا در انزوي کامل بود و به جز نماينده رژيم صهيونيستي، بدون استثنا تمام کشورها عليه تصميم دولت آمريکا موضع گرفتند. (جزئيات بيشتر)

انتهاي پيام/ق

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg