حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171349
آيت‌الله خاتمي در نماز جمعه تهران:
دعواي رسانه‌اي مسئولان به مصلحت انقلاب نيست/ تخريب قوه قضائيه ترفند دشمن است/ قوه قضائيه قاطعانه عليه پرونده‌هاي فساد حکم دهد
تاریخ انتشار : 1395/10/17 14:55:42
نمایش : 433
امام جمعه موقت تهران گفت: قوه قضائيه که شديدا مورد حمله است به پرونده‌هاي فساد با سرعت و دقت بيشتري بپردازد و آنها را رسيدگي و قاطعانه حکم صادر کند.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ آيت‌الله سيداحمد خاتمي امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي اين هفته نماز جمعه تهران گفت: ما بايد دغدغه دين داشته باشيم و اينطور نباشد که فکر کنيم تبليغ دين فقط کار روحانيت است. 

خاتمي با اشاره به معضل دروغ اظهار داشت: اميدوارم همان‌هايي که مي‌گويند دروغگويي در جامعه شايعه شده خودشان دروغ نگويند. دروغ با ايمان سازگار نيست. اگر به مسئولي گفتند که آمار را دست‌کاري کن و او به اصول دين پايبند باشد مي‌گويد من دست به اين آمار نمي‌برم حتي اگر اخراجم کنيد.

وي افزود: يا اگر کسي به رسانه دسترسي دارد و به او بگويند اين دروغ را بنويس اگر بگويد اهل دروغ نيستم حتي به بهاي کم شدن مخاطبانم نشان مي‌دهد يک مومن واقعي است.

امام جمعه موقت تهران در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اينکه در دهه بصيرت هستيم و حماسه‌هاي 9 و 19 دي هر دو حماسه وحدت بودند، گفت: امسال مراسم 9 دي در سراسر کشور با شکوه بسيار شکل گرفت.

خاتمي گفت: 9 دي نماد وحدت ملت ما در پاسداري از انقلاب است و حماسه 9 دي تکميل حماسه 19 دي بود. اين دو حماسه شباهت‌هاي فراواني دارند.

وي ادامه داد: جرقه حماسه 19 دي را حمايت از ولايت زد و اکنون نيز حماسه‌سازان 9 دي در صحنه هستند. 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به فتنه 88 گفت: فتنه‌گران در آن زمان فريب‌کاري کردند و دم از حقوق مردم زدند. آنها سرمايه مردم را به آتش کشيدند و اسمش را گذاشتند دفاع از مردم. در فتنه 88 تقلب رمز آشوب بود و بصيرت مردم در حماسه 9 دي حرف آخر را زد. 

خاتمي خاطرنشان کرد: در فتنه 88 آمريکا و رسانه‌هايش تمام قد به حمايت از فتنه‌گران آمدند و اوباما اسم يکي از فتنه‌گران را به صراحت آورد و انگليس روباه پير امکانات رسانه‌آي خود را دربست در اختيار آنها گذاشت و پرز آنها را سربازان خود ناميد.

وي در بخش ديگري از سخنانش اظهار داشت: ما نيازمند وحدت هستيم و وحدت با شعار به دست نمي‌آيد بلکه بايد در هدف وحدت داشته باشيم وحدت‌مان در محور ولايت باشد. ادبيات تکريم داشته باشيم و بدانيم که وحدت با تخريب شکل نمي‌گيرد. همينطور مسئولان تحمل و سعه صدر داشته باشند و از تهمت و دروغ پرهيز کنيم. 

امام جمعه موقت تهران با بيان اينکه نيازمند بصيرت هستيم گفت: دشمن تا زمان انتخابات دوازدهم رياست جمهوري روي چند نقطه تاکيد کرده است. يکي ايجاد اختلاف و دوقطبي کردن جامعه و ديگري تخريب نهادهاي قانوني نظام به ويژه قوه قضائيه است. 

خاتمي افزود: دشمن همچنين فضاي مجازي را آکنده از تهمت و دروغ کرده است. از طرفي بايد بدانيم دعواي رسانه‌اي مسئولان به مصلحت انقلاب نيست و باعث مي‌شود دشمنان در تحليل‌هايشان اعلام کند اين دعواها نشان مي‌دهد فساد در ايران سيستماتيک شده است.

وي ادامه داد: امام و مقام معظم رهبري از مايوس کردن مردم بسيار بيزار بودند و رسانه‌ها اگر مي‌خواهند دين خود را انقلاب ادا کنند بايد اميد را در جامعه بدمند. 

امام جمعه موقت تهران تصريح کرد: قوه قضائيه که شديدا مورد حمله است به پرونده‌هاي فساد با سرعت و دقت بيشتري بپردازد و به آنها رسيدگي و قاطعانه حکم صادر کند. 

خاتمي تاکيد کرد: براي قوه قضائيه مطرح نباشد که فساد مربوط به اين دولت است يا دولت قبل يا دولت‌هاي قبل‌تر. مردم از قوه قضائيه عدالت مي‌خواهند. 

وي در پايان بااشاره به اوضاع مقابله با داعش در عراق گفت: اميدوارم به زودي خبر پيروزي ارتش عراق و حشدالشعبي را در موصل بشنويم.

انتهاي پيام/ط

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg