حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171342
باهنر در نشست خبري خبرگزاري فارس:
کانديداي نهايي جبهه پيروان همان گزينه جبهه مردمي نيروهاي انقلاب است/ اصلاح‌طلبان از روحاني عبور نمي‌کنند/شايعه ردصلاحيت رئيس‌جمهور براي مظلوم‌نمايي است
تاریخ انتشار : 1395/10/13 17:59:41
نمایش : 460
دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبري گفت: فتنه‌گران در سال 88 هم جمهوريت و هم اسلاميت نظام را مورد هدف قرار دادند و حصر سران فتنه اوج عطوفت جمهوري اسلامي است و اگر بنا باشد روزي محاکمه شوند مجازات سختي در انتظار آنها خواهد بود.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، محمدرضا باهنر دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبري عصر امروز در نشست خبري که در محل خبرگزاري فارس، با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، در مورد حماسه 9 دي و فتنه 88 اظهار داشت: برخي پيرامون حماسه 9 دي اين را مطرح مي‌کنند که به نظرم خلط مبحث حساب مي‌شود و مي‌گويند اتفاقاتي در سال 88 رخ داد و بايد از آن‌ها گذشته و به آينده نگاه کنيم که به همين دليل نکاتي را در مورد 9 دي و فتنه 88 بيان مي‌کنم. 

وي افزود: در سال 88 فتنه عظيمي ايجاد شد و عده‌اي با توهم اين باور را داشتند که حتما در انتخابات موفق مي‌شوند و يا اصولا مي‌خواستند کمبود راي خود را در کف خيابان‌ها جبران کنند. 

باهنر تاکيد کرد: نظام انواع راه‌هاي را پيش روي معترضان گذاشت ولي آنها همه اين راه‌ها را به بن‌بست کشيدند و دنبال نکردند.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبري با بيان اينکه آقاياني که فتنه را برپا کردند همزمان هم جمهوريت و هم اسلاميت نظام را هدف قرار دادند، گفت: ما تا سال 88 هر ساله يک انتخابات برگزار کرده‌ايم و هميشه 2 يا چند نفر در آن رقابت داشتند و مواردي هم طرفين اعتراض يا شکايت‌هايي نيز مطرح کردند ولي اين آقايان در سال 88 تصميم گرفته بودند هم جمهوريت نظام و هم اسلاميت آن را مورد هدف قرار دهند. 

باهنر ادامه داد: آنها مي‌خواستند جمهوري اسلامي با باطل کردن آراء مردم به جمهوريتش لطمه بخورد و همچنين با حمله به نهادهايي چون شوراي نگهبان که مظهر اسلاميت نظام است قصد حمله به اسلاميت نظام جمهوري اسلامي را داشتند. 

وي با بيان اينکه برخي مي‌گفتند 9 دي را چرا در ايام نزديک انتخابات برگزار نکرديد تا زودتر غائله فتنه خاموش شود، خاطرنشان کرد: در پاسخ اين افراد مي‌گفتيم که بايد اين ميوه مي‌رسيد و شاهد بوديم در مراحل مختلف به مباني نظام حمله کردند و در کف خيابان شعار نه غزه و نه لبنان سر دادند در حالي که دفاع از ملت مظلوم فلسطين يکي از آرمان‌ها و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي است. 

دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبري افزود: در مرحله بعد آنها به 13 آبان رسيدند که روز مبارزه با استکبار است و در آن روز چون نمي‌توانستند درود بر آمريکا بگويند خواستند مجرمين را تکثير کند و اين را مطرح کردند که چرا فقط مرگ بر آمريکا بگوييم و بايد مرگ بر چين، روسيه و ساير کشورها را نيز مطرح کنيم.

باهنر در همين راستا خاطرنشان کرد:آنها در مرحله بعد به حماسه عاشورا رسيدند و کار را به جايي رساندند که حرمت امام حسين را نيز شکستند و در اينجا ميوه حماسه 9 دي رسيد و آن اتفاقات در روز 9 دي سال 88 به وقوع پيوست. 

وي با بيان اينکه بسياري از افرادي که در انتخابات راي به رقيب رئيس‌جمهور منتخب داده بودند در 9 دي فتنه‌گران را محکوم کردند و بيعتي دوباره با نظام و ولي‌فقيه بستند گفت: حصر سران فتنه اوج عطوفت نظام جمهوري اسلامي است و اگر بنا باشد روزي اين مجرمين محاکمه شوند بلاشک مجازات سختي در انتظارشان خواهد بود.  

باهنر افزود: به نظر مي‌رسد که اصلاح‌طلبان از روحاني عبور نمي‌کنند و وي کانديد نهايي اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرايان خواهد بود و در برخي موارد رگه‌هايي در جريان اصلاح‌طلبي براي معرفي کانديد وجود دارد اما اصلاح‌طلبان کسي را بهتر و جامع‌تر و راي‌آورتر از روحاني ندارند. 

وي افزود: در چند ماه پيش يکسري حرف‌ها به وجود آمده بود که بيشتر براي مظلوم‌نمايي دولت مطرح شده بود. مبني براينکه رئيس‌جمهور رد صلاحيت مي‌شود که اينها بيشتر در راستاي مظلوم کردن دولت يازدهم است و صحبت‌هاي شب گذشته رئيس‌جمهور که گفته شد ورود به انتخابات هنوز زود است اينها تعارف است و گفتن اين حرف‌ها قطعا تاکتيک‌هايي پيش آن وجود دارد. 

دبيرکل جبهه پيروان اظهار داشت: روحاني در طول اين مدت يکسري ريزش‌هاي راي داشته و ممکن است اهدافي هم که در نظر داشته به آن رسيده باشد اما آنها به ذائقه مردم خوش نيامدند. مانند بيکاري که آمار آن در کشور روز به روز بيشتر مي‌شود و جوانان تحصيل‌کرده‌اي هستند که با مدارج بالا ولي هنوز جوياي کار هستند و نمي‌توانند براي خود درآمدزايي کنند. با توجه به اين شرايط ريزش‌هايي وجود دارد. 

باهنر تصريح کرد: بحث انتخابات در کشور ما به خصوص انتخابات رياست جمهوري در دو سه ماه آخر داغ مي‌شود و اگر رقيبي کارآمد و محبوب راي آورد در مقابل روحاني به وجود آيد قطعا کار وي براي انتخابات سخت مي‌شود.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبري در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه ارزيابي‌تان از تشکيل جبهه نيروهاي مردمي انقلاب اسلامي چيست؟ گفت: جبهه نيروهاي مردمي انقلاب و فعاليت‌هاي آنها در حال بررسي است اما به نظر مي‌رسد که اين جبهه مي‌تواند از جامعيت خوبي برخوردار باشد زيرا نيروهاي اصولگرايي خوبي به اين جبهه پيوسته‌اند و اين جبهه ظرفيت اين را دارد که حرکت محور اصولگرايان در جامعه باشد. ما در آينده نه چندان دور چگونگي همراهي خود را با اين جبهه اعلام خواهيم کرد. 

وي در رابطه با اعلام کانديداتوري محمدمهدي زاهدي گفت: اعلام آمادگي زاهدي براي انتخابات تصميم انفرادي است و ما هم در رابطه با اعلام کانديداتوري افراد نه تکذيب مي‌کنيم و نه تاييد اما درخواست داريم که همگي نهايتا به سمت يک وحدت جدي برسند زيرا در انتخابات مجلس تعداد کثيري از افراد که خارج از دو ليست اميد و اصولگرايان بودند با افت شديد راي مواجه شدند و اين نشان داد که کساني که انفرادي وارد انتخابات مي‌شوند با سقوط راي شديدي همراه خواهند بود و اين مي‌تواند به حزب همسو آسيب برساند. 

دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبري در پاسخ به سوالي ديگر مبني بر اعلام کانديداتوري ميرسليم از سوي حزب موتلفه و اينکه از سوي برخي افراد موتلفه گفته مي‌شود که ميرسليم تا پايان انتخابات به عنوان کانديد باقي مي‌ماند آيا با جبهه اصولگرايان هماهنگ شده است و شکل وحدت بين آنها قرار است چگونه باشد، گفت: تنوع کانديدا در آغاز مشکلي ندارد اما اين موضوع اگر ادامه داشته باشد آسيب مي‌رساند و اگر به وحدت نرسند مانند انتخابات گذشته مي‌شود اما وي کانديد جبهه نيست و در مورد کانديد نهايي نمي‌شود بحث کرد و کانديد نهايي همان کسي است که بر روي آن به وحدت مي‌رسيم.

وي همچنين تصريح کرد: کانديداي نهايي جبهه پيروان همان کانديداي جبهه مردمي نيروهاي انقلاب است که مي‌خواهيم درباره او وحدت کنيم.

باهنر تصريح کرد: صلاحيت براي انتخابات رياست جمهوري با انتخابات مجلس متفاوت است و اينکه کسي که رد صلاحيت مي‌شود بر اين اساس نيست که براي مشکلات اعتقادي يا مالي رد صلاحيت شده است. بالاخره پست رياست جمهوري پست بسيار مرتفعي است و فردي مي‌تواند نماينده مجلس يا حتي رئيس کميسيون يا نايب‌رئيس مجلس باشد يا سمت ديگري در سياست داشته باشد اما براي انتخابات رياست جمهوري رد صلاحيت شود و براي اين موضوع يکسري عوامل بيروني و يکسري عوامل رقابتي وجود دارد. 

وي خاطرنشان کرد: در کشور ما احزابي هستند که جا افتادند و فعاليت‌هاي حزبي خود را به صورت مرتب انجام مي‌دهند و در ضوابط حزبي در ابتدا وجود چند کانديد مشکلي را ايجاد نمي‌کند اما در نهايت بايد اين تعدد به يک يا دو نفر برسد ولي اگر اين تعدد ادامه داشته باشد مشکل ايجاد مي‌کند و اگر کنترل نشود حتما براي آن حزب موضع خواهد بود. 

دبيرکل جبهه پيروان خط امام و رهبري ادامه داد: به نظر مي‌رسد جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي مي‌تواند محوريت جريان اصولگرا را انجام دهد و ما به دنبال آن هستيم که زودتر بتوانيم اين تکثر را به حداقل برسانيم. 

باهنر در رابطه با کانديداتوري‌اش در انتخابات رياست جمهوري 96 گفت: بنده کانديد انتخابات نخواهم بود و تکذيب مي‌کنم.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام(ره) و رهبري در پاسخ به سوالي خبرنگاري پيرامون احتمال کانديداتوري مرضيه وحيددستجردي در انتخابات رياست جمهوري اظهار داشت: تابه‌حال روال بر اين نبوده و شوراي نگهبان چه در عمل و چه در تفسير تاکنون رجل سياسي را اين‌طور تفسير کرده که خانم‌ها جزو رجل سياسي محسوب نمي‌شوند و به همين دليل بعيد مي‌دانم امکان شرکت بانوان به‌عنوان نامزد در انتخابات رياست جمهوري مطرح باشد.

باهنر در پاسخ به سوال خبرنگار ديگري پيرامون کانديداتوري ميرسليم به عنوان نامزد حزب مؤتلفه خاطرنشان کرد: اکنون حداقل اسم 20 تا 30 نفر را شنيده‌ام که خود را براي انتخابات رياست جمهوري گرم مي‌کنند، اما حزب مؤلفه بارها اعلام کرده که ما با اصولگرايان همراه خواهيم بود و اينکه آنها کانديدايي از سوي حزب خود معرفي کنند، امري طبيعي است ولي بعيد مي‌دانم بعد از مشخص شدن نامزد نهايي اصولگرايان بر نامزد خود اصرار بورزند.

وي در پاسخ به سوال خبرنگاري پيرامون اظهارنظر يحيي آل‌اسحاق در مورد احتمال انتخاب يک اصلاح‌طلب به‌عنوان نامزد اصولگرايان در انتخابات رياست جمهوري، تصريح کرد: يک موقع بر اساس مسما از کلمه اصلاح‌طلب استفاده مي‌کنيم و گاهي نيز بر اساس محتوا از عبارت اصلاح‌طلب استفاده مي‌کنيم، کمااينکه رهبر انقلاب نيز تأکيد دارند که اصولگرايان غير اصلاح‌طلب و اصلاح‌طلب غيراصولگرا نداريم.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام(ره) و رهبري در همين راستا تأکيد کرد: اما اگر از نظر حزبي بگوييم احزاب اصلاح‌طلب رقباي اصولگرايان هستند و طبيعي است که يک حزب از حزب رقيب خود نامزدي نداشته باشد.

باهنر در پاسخ به سوالي پيرامون همراهي جبهه پايداري با قاطبه اصولگرايان براي انتخابات 96 خاطرنشان کرد: اميدواري‌مان در اين زمينه بيشتر است، هرچند اکنون اختياري از طرف پايداري ندارم که بگويم آنها پذيرفته‌اند.

وي ادامه داد: اين را مي‌توانم بگويم همه آنهايي که در مجلس دهم بودند، هستند و حتي بر آنها اضافه خواهد شد و کم نخواهد شد.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام(ره) و رهبري در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاري فارس پيرامون معضلات اجتماعي چون کارتن‌خوابي و گورخوابي و مشکلات اقتصادي کشور و همچنين اقدامات دولت براي رفع اين معضلات خاطرنشان کرد: اينکه دولت مي‌تواند در 6 ماهه اول سال رشد اقتصادي را به 7 درصد برساند، به نظرمان هم درست است و هم غلط.

باهنر ادامه داد: اگر بخواهيم ساعتي و روزانه نگاه کنيم اين آمار درست است، ولي شاخص نيست که مردم بتوانند آن را حس کنند. براي مثال اگر فروش نفت ما به 2 ميليون بشکه در روز رسيده، معناي رشد اين است که براي مثال در 6 ماه آينده به 8 ميليون برسد.

وي همين زمينه افزود: يا مثلاً صادرات غيرنفتي ما ممکن است در مقطعي افزايش يابد، ولي نمايانگر رشد مستمر ما نيست، بلکه دفعي و لحظه‌اي است. اين آمارها مي‌تواند ما را در مقطعي خوشحال کند ولي چيزي که مردم را قانع کند، حسي است و مردم بايد اين آمار را احساس کنند.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام(ره) و رهبري با تأکيد بر اينکه مسئله عبور از رکود را در زندگي خود حس نمي‌کنند، گفت: مسئله عبور از بيکاري را احدي در کشور حس نمي‌کند و اگر مسکن خوابيده و اجاره ساختمان افزايش يافته نشان‌دهنده اين است که مردم عبور از رکود و بيکاري را با گوشت، پوست و خون خود حس نکردند.

باهنر با تأکيد بر اينکه آمار زماني مي‌تواند واقعي باشد که نتايج آن با ذائقه مردم بنشيند، تصريح کرد: دولت نتوانسته اين آمارها را به ذائقه مردم بنشاند و اين آمارها اغواکننده است.

وي ادامه داد: مي‌شود با آمار مطلبي را به مردم منتقل کرد که اغواکننده و گمراه‌کننده باشد و اين از هنرهاي علم آمار است.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام(ره) و رهبري با بيان اينکه شاخص‌ها با احساس شاخص‌ها متفاوت است، کمااينکه امنيت با احساس امنيت منطبق نيست، گفت: حاکميت و دولت مسئول است و هم بايد امنيت برقرار کند و هم احساس امنيت را در حوزه‌هاي مختلف براي مردم به‌وجود آورد.

باهنر با بيان اينکه دولت يازدهم در ايجاد احساس عبور از رکود و اشتغال و رونق اقتصادي به هيچ‌وجه موفق نبوده است، گفت: مردم کماکان از رکود و گراني رنج مي‌برند و دولت بايد بتواند جواب اين وضعيت را بدهد و سعي نکند زمين رقابت را عوض کند، چون مطالبه امروز مردم مسئله اشتغال و رونق اقتصادي است.

دبيرکل جبهه پيروان خط امام(ره) و رهبري در پايان در پاسخ به سوال خبرنگاري پيرامون خبرهايي درمورد احتمال حضور آيت‌الله مقتدايي در انتخابات رياست جمهوري آتي گفت: من چنين چيزي نشنيدم و هيچ خبري در اين‌باره به من نرسيده است.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg