حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171322
آيت الله موحدي کرماني در خطبه هاي نمازجمعه:
الحمدلله برخي مسئولان که فريب وزير خارجه آمريکا را خوردند عذرخواهي کردند/۹ دي نشان داد مردم در حمايت از انقلاب حضور به موقع دارند
تاریخ انتشار : 1395/10/10 14:46:53
نمایش : 312
امام جمعه موقت تهران گفت: الحمدلله برخي مسئولان به طور رسمي عذرخواهي کردند و گفتند فريب وزير امور خارجه آمريکا را خورديم. انشاالله ديگر مسئولي در نظام ما نباشد که فريب آمريکا را بخورد و به آن اميد داشته باشد.

 

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ آيت‌الله محمدعلي موحدي‌کرماني امام جمعه موقت تهران در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته پايتخت اظهار داشت: بي‌شک 9 دي يکي از ايام‌الله است. روز 9 دي روز تجديد پيوند ملت با ولايت است، روز وحدت امت حول محور ولي امر است. روز به خاک ماليدن پوزه استکبار و عواملش و بيداري عده‌اي پس از گول خوردن است.

وي افزود: 9 دي روزي است که مردم نشان دادند که به قران وفا دارند. در صحنه‌هاي حمايت از انقلاب حضور به موقع دارند و نشان دادند خطرشناس هستند و براي دفع خطر تصميم مي‌گيرند. 

آيت‌الله موحدي‌کرماني با بيان اينکه دشمن خارجي اميد پيدا کرده بود که مي‌تواند به نظام مقتدر اسلامي ايران ضربه بزند، گفت: قدرت‌طلبان داخلي هم مغرور شده بودند و تقلب در انتخابات را پرچم حملات ناجوانمردانه و وحشيانه خود قرار داده بودند. 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: اينان 8 ماه در کشور به افساد پرداختند و مردم پس از 8 ماه صبر و خون دل خورن به خيابان‌ها ريختند و محشري به پا کردند و فتنه را با بصيرت خود خاموش کردند. 

وي با بيان اينکه بصيرت به معناي تشخيص توطئه دشمن، بيداري، آگاهي، تصميم درست، حضور به موقع و اقدام قاطع است، گفت: بصيرت پيوسته مورد تاکيد مقام معظم رهبري است، اين بصيرت در 9 دي خود را نشان داد. در راهپيمايي 9 دي افراد فراواني بودند که گول تبليغات سران فتنه را خورده بودند. اما بيدار شدند و فرياد مرگ بر فتنه‌گران را سر دادند. 

آيت‌الله موحدي‌کرماني با اشاره به اين موضوع که کساني به آتش فتنه دامن زدند که سوابق خوبي در انقلاب داشتند،‌گفت: همين امر خطر را دوچندان کرد و ناآگاهان را فريب داد. به همين دليل فتنه درون از جنگ برون با دشمن خطرناک‌تر است. مگر اصحاب فتنه نمي‌شنيدند که تبليغات دشمن همراه آنان است و مگر نمي‌ديدند آمريکا، رژيم صهيونيستي و انگليس خائن مردم را به ريختن به خيابان‌ها تشويق مي‌کند! 

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: معمولا در فتنه‌ها حق و باطل ممزوج مي‌شود و فتنه‌گران نمودي از حق ارائه مي‌دهد تا مردم را به خود جذب کنند اما در اين فتنه هيچ حقي ديده نمي‌شود و هر چه بود باطل بود. به همين دليل به سرعت رسوا شدند و به هدف نرسيدند.

وي خاطرنشان کرد: در اين فتنه به اسلام، احکام اسلام، به روزه و ماه رمضان، به امام و رهبري و از همه بالاتر به امام حسين (ع) جسارت شد. کاري که در ايران سابقه ندارد. يهود و نصارا و آتش‌پرست هم اين کار را نکردند. به مردم خوبم مي‌گويم در اينجا به امر بصيرت که مورد تاکيد رهبري است، اهميت دهيد. کما اينکه در 9 دي داديد. 

آيت‌الله موحدي‌کرماني اضافه کرد: نبود بصيرت بني‌اسرائيل را پس از عمري توحيد و خداشناسي، گوساله‌پرست کرد و به دست سامري گمراه نمود. فتنه جنگ جمل و نهروان را به وجود آورد. بايد اين فتنه‌ها، اين جنگ جمل و نهروان و اين گوساله‌پرستي‌ها بايد پيوسته در جلوي چشم ما باشد. 

امام جمعه موقت تهران پيرامون نقض برجام از سوي طرف مقابل گفت: مقام معظم رهبري از همان روز اول مي‌فهميدند که من خوشبين نيستم. چرا مسئولين اين سخن را جدي نگرفتند. رهبري فرمودند آمريکا دشمن است و به دشمن نبايد اعتماد کرد. او فريب مي‌دهد، تعهد مي‌کند اما در وقت عمل عهدشکني مي‌کند. اين امر براي مسئولين ما درس باشد. 

وي ادامه داد: بحمدالله بعضي مسئولين رسما عذرخواهي کردند و گفتند که فريب وزير امور خارجه را خورديم. انشاالله ديگر مسئولي در نظام ما نباشد که فريب آمريکا را بخورد و مسئولي نباشد که به آمريکا اميد داشته باشد.

آيت‌الله موحدي‌کرماني در ادامه خاطرنشان کرد:‌ مسئولي نباشد که به آمريکا هنوز دل بسته باشد. 

وي پيرامون حل مشکلات داخلي کشور گفت: بايد به درون توجه کرد. امکانات فراواني در کشور است چرا بايد جوانان ما بيکار بمانند؟ چرا جوانان به کار گرفته نمي‌شوند؟ ما با بهره‌گيري از امکانات فراوان مي‌توانيم مشکلات اقتصادي را خودمان حل کنيم. 

آيت‌الله موحدي‌کرماني تعطيلي کارخانه‌هاي توليدي را فاجعه خواند و گفت: اين حکومت امانتي در دست شماست. آقايان مسئله بيکاري و اشتغال جوانان را جدي بگيريد. توجه به قشرهاي آسيب‌پذير را سرلوحه اقدامات‌تان قرار دهيد. 

امام جمعه موقت تهران تصريح کرد: رژيم آل‌خليفه و آل‌سعود شرمشان باد. تا چه زماني اين همه ظلم، بستن آب بر روي شيعيان، حمله ددمنشانه و کشتن کودکان و زنان؟ 

آيت‌الله موحدي‌کرماني افزود: اي غافلين و اي از خدا بي‌خبران حکومت ممکن است با کفر بماند اما با ظلم نمي‌ماند. اين حکومت رو به زوال است و همين حالا خود را نابود شده ببينيد و به خود آييد که البته به خود نخواهيد آمد. 

وي با تبريک پيروزي جبهه مقاومت در حلب سوريه گفت: اين فقط يک پيروزي نظامي نيست. بلکه پيروزي اسلام بر کفر و حق بر باطل است. حاميان تروريسم به ويژه آل‌سعود اين پيروزي را ببينند و از غصه بميرند.

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg