حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171317
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه اي:
آقاي هاشمي پيش از انتخابات اولين کسي در داخل کشور بود که اعلام کرد بايد مراقب بود تقلب نشود/ آمريکايي ها مدت ها پيش از انتخابات، براي جنگ نرم و کودتاي مخملي در ايران تدارک ديده بودند
تاریخ انتشار : 1395/10/09
نمایش : 366
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه اي گفت: آقاي هاشمي رفسنجاني، بعد از انتخابات 88 به نقل از آقاي ري شهري، مطلبي را درباب تقلب در انتخابات مطرح کرد که وقتي بنده آن را از آقاي ري شهري جويا شدم، ايشان منکر بيان آن شد.
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي، معاون اول قوه قضائيه، امشب (8 دي) با حضور در جمع طلاب مدرسه معصوميه قم، طي سخناني به تبيين وقايع فتنه 88 پرداخت.

 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي در ابتداي سخنانش اظهار کرد: از جمله مسائل و اموري که خداوند در قرآن بسيار زياد انسان را به آن توجه داده، خداباوري است؛ اينکه انسان به اين نتيجه برسد مسبب اصلي در همه امور خداوند است و قدرت لايزال الهي بر همه قوا سيطره دارد.
 
وي ادامه داد: اگر ما قدرت خداوند و وعده الهي را باور کرديم و پس از ايمان، حدود الهي را رعايت کرديم و تقوا پيشه ساختيم، نصرت خداوند شامل حامل ما مي شود.
 
معاون اول قوه قضائيه با بيان اينکه يکي از جلوه هاي قدرت الهي و نمايان شدن وعده خداوند يوم الله 9 دي است، گفت: نهم دي ماه روزي نيست که قابل انکار باشد و در اين روز هر فردي که در صحنه حاضر بود و يا از طريق رسانه ها اين صحنه باشکوه را ديد، متوجه شد که قدرت خداوند در اين روز تجلي پيدا کرده و به همين سبب ما اين روز را يوم الله مي دانيم و خداوند را شاکريم که فتنه بزرگي را از سر مردم دفع کرد.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي در ادامه با اشاره به اخبار موثق و بدون واسطه، به بازگويي برخي اتفاقات رخ داده در جريان فتنه 88 پرداخت و گفت: اگر بخواهيم به صورت ساده قضيه را مطرح کنيم بايد بگوييم که انتخاباتي در کشور برگزار شد که از لحاظ مشارکت و شور مردمي بسيار کم نظير بود. در اين انتخابات يک نامزد پيروز شد و برخي نامزدها راي لازم را کسب نکردند؛ اما در مراحل بعد شاهد بوديم که برخي از کانديدهايي که در اين انتخابات آراي لازم را کسب نکرده بودند، اعلام کردند در اين انتخابات تقلب صورت گرفته و خواستار ابطال آن بودند.
 
وي با بيان اينکه طبق يک قاعده عقلي هر مدعي بايد براي ادعاي خود سند و دليلي متقن ارائه دهد، گفت: ما به افرادي که بحث تقلب را مطرح مي کردند، اعلام کرديم که دليل شما براي تقلب چيست؟ آنها دلايل مختلفي را ارائه دادند. براي نمونه اعلام کردند ما راي نياورديم؛ پس تقلب صورت گرفته است و ما آنها را خطاب قرار داديم که اين مورد مطرح شده از جانب شما آيا دليل قانع کننده اي است؟
 
معاون اول قوه قضائيه افزود: يکي از کانديداهاي ديگر گفت که من در دوره قبلِ کانديداتوريم، راي بيشتري آوردم و چون در اين انتخابات کمتر راي آوردم، پس تقلب صورت گرفته است و اين استدلال فردي بود که خود را کانديداي انتخابات رياست جمهوري کرده بود.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي بيان داشت: يک مورد هم از جانب آقاي هاشمي رفسنجاني به نقل از آقاي ري شهري بعنوان دليلي بر تقلب مطرح شد که بنده آن را در جلسه اي که با حضور عده اي از مسئولان عالي نظام در آن مقطع زماني تشکيل شد، مطرح کردم و به آقاي ري شهري گفتم شما وزير اطلاعات اين کشور بوديد. چطور شد وقتي موضوعي را شنيديد، آن را به آقاي هاشمي منتقل کرديد؟ مطلب را از افراد و نهادهاي ذيربط پيگيري مي کرديد و حتي آن افراد را براي ارائه توضيحات احضار مي کرديد. در آن جلسه آقاي ري شهري گفت که من چنين چيزي را نگفته ام.
 
وي تصريح کرد: آقاي ديگري ادعا کرده بود که در يکي از شهرهاي استان کرمان در روز راي گيري در قبل از ظهر صندوق راي را دزديده اند و به يک خانه منتقل کرده اند و آراي مورد نظر خود را در آن ريخته اند و دوباره آن را بازگردانده اند. در واقع مطالبي که آنها به عنوان دليل و سند مطرح مي کردند، از اين دست ادعاهاي بي پايه و اساس بود.
 

حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي تصريح کرد: من در آن مقطع به عنوان وزير اطلاعات در آن جلسه حضور داشتم و اگر چه استدلالات آقايان بسيار بي پايه و اساس بود، اما آنها را پيگيري کردم.
 

معاون اول قوه قضائيه در ادامه بيان داشت: اين آقايي که مي گويد در روز روشن صندوق راي را دزديده اند، خب ما همه در ايران زندگي مي کنيم؛ آيا چنين چيزي ممکن است که در روز راي گيري، در روز روشن، صندوق راي را بدزدند و سپس برگردانند؟ در جايي که آنها ادعا مي کردند صندوق راي دزديده شده، هم نيروي انتظامي حضور داشت وهم اعضاي هيات هاي اجرايي و نظارتي انتخابات حضور داشتند و بطور حداقلي در هر زمان از راي گيري 10 فرد در محل اخذ راي حضور داشتند.

حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي ادامه داد: آنهايي که ادعاي فوق الذکر را مطرح کرده بودند، اعلام کردند که دادستاني هم از اين موضوع مطلع است. ما خوشحال شديم که در اين مورد پرونده اي در دادستاني تشکيل شده بود و بعد از آنکه تحقيق کرديم و از نيروي انتظامي و وزارت اطلاعات درخواست کرديم که از همه حوزه ها بررسي انجام شود، مشخص گرديد که چنين اتفاقي يعني دزديدن صندوق راي صورت نگرفته است.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي اظهار کرد: همان آقايي که آن دروغ هاي بزرگ را منتشر کرد و اکنون در حصر است، خودم با او صحبت کردم؛ او مدعي بود که صندوق هاي دو طبقه اي تدارک ديده شده که در طبقه زيرن آنها آرايي خاص وجود دارد و در طبقه بالايي آنها آراي مردم قرار دارد. من به آن آقايي که اين ادعا را مطرح کرده بود، گفتم آيا شما معتقديد که تمام صندوق هاي اخذ راي دو طبقه بودند؟ سپس به آن فرد گفتم: شما جزو مسئولان نظام بوديد و با همين سيستمِ راي گيري به پست ها و مناصب حکومتي رسيديد؛ چگونه اين ادعاهاي بي اساس را مطرح مي کنيد؟!
 
معاون اول قوه قضائيه ادامه داد: در دوم خرداد سال 76 که دولت و وزارت کشور به اصطلاح در دست نيروهاي  جناح راست بود، نامزد جناح مقابل پيروز انتخابات شد و در انتخابات سال 84 که دولت و وزارت کشور در دست جناح مقابل بود، شاهد پيروزي احمدي نژاد بوديم.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي گفت: در آن جمع و در آن جلسه من به آنها گفتم که شما چون شبهه داريد، ما پيگيري مي کنيم وگرنه ادعاهايي که شما مطرح مي کنيد، بسيار بي پايه و اساس است و قابليت پيگيري را ندارد.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي در ادامه با اشاره به برنامه ها و نقشه هايي که در موسسات آمريکايي در راستاي جنگ نرم براي ايجاد کودتاي مخملي در ايران تدارک ديده شده بود، گفت: يکسال و نيم قبل از انتخابات سال 88 طراحان پروژه براندازي به اين نتيجه رسيدند که جنگ سخت و تحريم هاي اقتصادي در مورد ايران جواب نمي دهد؛ بنابراين از راه انتخابات وارد شدند و پروژه انقلاب مخملي خود را کليد زدند و حتي چنانچه نامزد اصلاح طلبان در اين انتخابات هم راي مي آورد، آنها باز هم پروژه خود را ادامه مي دادند و گفته بودند اين پروژه نبايد متوقف شود.
 
معاون اول قوه قضائيه گفت: 8 ماه قبل از انتخابات بصورت رسمي ابتدا از خارج کشور و سپس برخي از افراد در داخل اعلام کردند که احتمال مي دهيم که در انتخابات ايران تقلب صورت گيرد و اعلام کردند که انتخابات در ايران آزاد نيست. برخي از آنها مي گفتند که بايد در انتخابات ايران ناظران بين المللي حضور داشته باشند. دقت کنيد که اين موارد در 8 ماه قبل از انتخابات مطرح مي شد؛ حال آنکه آن آقاي روحاني که در آن انتخابات کانديدا شد، کانديداتوري خود را در آذرماه اعلام کرد و يا آن آقاي ديگري که کانديدا شد، در جناح و طيف خود هنوز در کشاکش بودند و کانديداتوريش مشخص نبود.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي تصريح کرد: آقاي هاشمي رفسنجاني  اولين کسي بود که اعلام کرد بايد مراقب بود که تقلب نشود؛ بر چه اساس و قرينه اي وي اين موضوع را مطرح کرد؟
 
معاون اول قوه قضائيه در ادامه با اشاره به اقدامات وزارت اطلاعات از مدت ها قبل از برگزاري انتخابات براي رصد اتفاقات و تحولات پيراموني انتخابات گفت: وزارت اطلاعات براي همه انتخابات يک سري ستادها را تشکيل مي دهد؛ اما ما براي آن انتخابات به سبب اينکه احتمالاتي داده مي شد، ستادها را زودتر از موعد تشکيل داديم و در تمام حوزه ها که احتمال  مي داديم بعدها موضوعاتي پيرامون آنها مطرح شود، چتر اطلاعاتي خود را گسترانيديم.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي در ادامه با اشاره به موارد ديگري که در جلسه مزبور مطرح شد، گفت: من در آن جلسه گفتم هر فردي که مدعي تقلب است، حاضرم بر مبناي استدلالاتِ او با او بحث کنم؛ چرا که با توجه به اقدامات اطلاعاتي که از مدت ها پيش صورت گرفته بود، مطمئن بودم تقلبي در انتخابات صورت نگرفته است.
 
معاون اول قوه قضائيه تصريح کرد: بعدها که مشخص شد در انتخابات تقلب صورت نگرفته است، آقايان اعلام کردند که ما نمي گوييم در اخذ و شمارش آراء تقلب صورت گرفته، بلکه مي گوييم دولتي که روي کار بوده، با امکاناتي که داشته باعث شده مردم به يک نامزد خاص گرايش پيدا کنند؛ خب اين امر نفي نشدني است و در همين دولت هم ممکن است يک نفر بگويد چرا منشور حقوق شهروندي را در مقطع فعلي منتشر کرده ايد.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي تصريح کرد: البته بعيد هم نيست هر دولتي به اين امور فکر کند؛ اما اين امور بيانگر تقلب در انتخابات نيست.
 
وي در ادامه به نقل يکي از جلساتي که با مدعيان تقلب در انتخابات داشت، پرداخت و گفت: در يک شبي که ساعت از حدود 10 هم گذشته بود، شخصا به نزد يکي از اين آقايان رفتم. او ابتدا من را نمي پذيرفت و مي گفت مي خواهم استراحت کنم؛ اما من به هر طريق ممکن موفق شدم با او در آن شب جلسه برگزار کنم. در آن جلسه مسائلي بين ما مطرح شد. من به آن فرد گفتم اگر 10 درصد از صندوق هاي اخذ راي بازبيني شود و مشخص گردد که شما راي نياورده ايد، آيا اين امر را قبول مي کنيد؟ آن فرد گفت: نه؛  سپس به او گفتم: اگر همه صندوق هاي اخذ راي را بازبيني کنيم و مشخص گردد شما راي نياورده ايد، آيا قبول مي کنيد؟ آن فرد مجددا گفت: نه. سپس من به او گفتم: اين حرف و نظر شما بي قانوني و بدعت است.
 
معاون اول قوه قضائيه ادامه داد: سپس به آن فرد گفتم: اگر انتخابات باطل شود و دوباره انتخابات برگزار گردد و شما راي نياوريد، آيا انتخابات را قبول داريد؟ آن فرد مجدد پاسخ داد: نه؛ خب نظام بايد در اين شرايط چه مي کرد؟ ما گاهي مسائل را فراموش مي کنيم؛ مي خواهند ظالم را مظلوم نشان دهند.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي بيان داشت: مقام معظم رهبري شخصا با يکي از اين نامزدها صحبت کردند و به او گفتند: شما منتخب امام بوديد؛ شما قانون اساسي را قبول داريد؛ سپس فرمودند: ممکن است شما شروع کننده اين ماجرا باشيد، اما قطعا امور به دست کساني ديگري مي افتد. البته اين فرمايشات رهبري را نقل به مضمون عرض مي کنم.
 

حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي افزود: سپس در مرحله بعد نمايندگانِ اين آقايان دعوت شدند و عده اي از آنها اکنون در دولت، وزير هستند؛ برخي از آنها با صراحت گفتند که ما نمي گوييم در انتخابات تقلب صورت گرفته، بلکه مي گوييم  انتخابات مهندسي شده است.
 

معاون اول قوه قضائيه تصريح کرد: بسياري از دلسوزان نظام نزد اين آقايان رفتند و به آنها گفتند که قرائن و شواهد نشان مي دهد که قضيه جور ديگري است. در آن مقطعِ زماني هنوز بحث اوج نگرفته بود و هنوز سردمداران آمريکا و اروپا وارد ماجرا نشده بودند.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي گفت: در آن مقطع زماني شاهد بوديم که برخي از ايرانيان خارج کشور و همچنين برخي خارجي ها تحت عناوين مختلف از جمله توريست وارد کشور مي شوند و متوجه شديم که برخي از اين سفرها هدايت شده است.
 
وي اظهار کرد: با وجود اينکه اين قرائن و شواهد به آن آقايان توضيح داده مي شد و با وجود آنکه مقامات آمريکايي و اروپايي مستقيما وارد ماجرا شده بودند اما آن آقايان حاضر نبودند خط خود را جدا کنند.
 
معاون اول قوه قضائيه با اشاره به دستوري که در آن ايام از سوي آمريکايي ها به مديران برخي شبکه هاي اجتماعي براي جلوگيري از قطع اين شبکه ها در ايران داده شده بود، گفت: برخي از افرادي که در آن ايام از انگليس بازگشته بودند و در ميان آنها برخي آقازاده ها هم وجود داشتند، هسته هاي چند نفري درست کرده بودند و در آنها برخي اراذل و اوباش را هم قرار داده بودند و به آنها آموزش مي دادند که چگونه با نيروي انتظامي و احيانا نيروهاي بسيجي مقابله کنند؛ همچنين برخي ستادهاي انتخاباتي قبل از انتخابات به کانون هايي براي آموزشِ استفاده از سلاح سرد و شورش خياباني تبديل شده بود. 
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي گفت: وقتي ماجرا در آن ايام جلو رفت، مقامات آمريکايي و اروپايي به قدري اميدوار شدند که به صورت آشکارا به موضع گيري پرداختند و منافقين هم با تابلوي خود به ميدان آمدند و جريان هاي معارضِ ابتداي انقلاب هم سردرآوردند و به هتک حرمت مقدسات و ماه هاي رمضان و محرم پرداختند.
 
وي ادامه داد: در آن ايام شعارهايي بي ربط با موضوعات و مسائل انتخاباتي مطرح کردند و بر ضد اسلام و اصل ولايت فقيه هم شعار دادند و حتي شعار سر دادند که نه غزه، نه لبنان؛ خب چه کسي اين حرف ها را مي زد؛ با تمام اين تفاسير و با وجود تمام اين قرائن و شواهد آنها حاضر نبودند که مرز خود را جدا کنند و از اين قضايا برائت جويند.
 
معاون اول قوه قضائيه در ادامه تصريح کرد: من نمي توانم قضاوت کنم که آيا سران فتنه از ابتدا با آمريکا همدست بودند يا نه؛ اما آنچه که مسلم است، اين است که پس از آنکه تمام اين مسائل روشن شد و مشخص گرديد که اصل انقلاب و اسلام زير سوال رفته است و به اموال مردم تجاوز شده است و عده اي بي گناه کشته شده اند، باز سران فتنه کماکان موضوع را ادامه دادند و اين امر خيانت و جنايت بود.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي در ادامه با اشاره به دروغ ها و تهمت هايي که سران فتنه مطرح مي کردند، اظهار داشت: يکي از سران فتنه مدعي شد که به 7 نفر تجاوز شده است؛ متاسفانه به گونه اي فضا سازي کرده بودند که برخي مردم اين دروغ آشکار را باور کرده بودند.
 
وي ادامه داد: يکي از موارد مورد ادعاي اين فرد دختري بود که مدعي بودند تنها فرزند خانواده اي است که پدر خانواده، شهيد شده است و عموها و دايي هاي او هم جزء شهدا هستند. مدعي بودند که اين فرد پس از آنکه در پشت بام منزلش الله اکبر سر داده است، توسط نيروهاي بسيجي دزديده شده و به او تجاوز صورت گرفته. همچنين مدعي بودند براي اينکه آثار جرم از بين برود، در بخشي از بدن او اسيد ريخته اند و سپس او را کشته اند و بدون اطلاع خانواده اش در يک قطعه از بهشت زهرا دفن کرده اند.
 
معاون اول قوه قضائيه تصريح کرد: سپس آمدند براي اين دختر در مسجد قلهکِ تهران مجلس ختم برگزار کردند و در آگهي تحريم او هم عکس پدر و عموها و دايي هايش که ادعا مي کردند شهيد شده اند را به چاپ رساندند و همين آقاياني که الان در حصر هستند، در آن مجلس ختم شرکت کردند.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي ادامه داد: در آن کميته سه نفره اي که تشکيل شده بود، به آن آقا اعلام کردم که بياييد درباره اين ادعاها بررسي کنيد. سپس به آنها گفتم اگر تحقيقات صورت گرفت و مشخص گرديد که موارد ادعايي شما درست نبوده، آيا حاضريد اشتباه خود را به هر طريقي که صلاح مي دانيد، اعلام کنيد؟ آنها هم گفتند: بله؛ حاضريم اين کار را انجام دهيم.
 
معاون اول قوه قضائيه تصريح کرد: سپس بعد از تحقيقات صورت گرفته، ثابت شدکه آن دختري که آقايان برايش مجلس ختم گرفته بودند، اولا زنده است؛ ثانيا اصلا دستگير نشده؛ ثالثا پدر اين دختر اصلا شهيد نشده بود؛ بلکه سالها قبل در اثر سکته قلبي جان خود را از دست داده بود. همچنين مشخص گرديد که اين فرد تنها فرزند خانواده خود هم نيست.
 
حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه‌اي بيان داشت: آن دختر پيدا شد و پرونده پزشکي او هم آورده شد و همه چيز مشخص گرديد. سپس ما به آن آقايان گفتيم که آيا اکنون حاضريد به اشتباه خود اعتراف کنيد؟ اما آنها حاضر نشدند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg