حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171309
تازه‌ترين تغييرات در کشتي اعلام شد/ انتخاب داوران توسط فناوري جديد و حذف سرپرست تشک
تاریخ انتشار : 1395/10/08 09:04:03
نمایش : 517
اتحاديه جهاني کشتي جديدترين تغييرات در اين رشته ورزشي که مربوط به داوري مي‌شود را اعلام کرد.

 

به گزارش  هفت چشمه به نقل از خبرگزاري تسنيم، اعضاي هيئت رئيسه اتحاديه جهاني کشتي اوايل ماه جاري ميلادي (دسامبر) در شهر بوداپست مجارستان با يکديگر ملاقات کردند تا پيشرفت چند موضوع از جمله تغييرات فرآيند داوري و انتصاب اعضاي جديد کميسيون را مورد تأييد قرار دهد.

سايت رسمي اتحاديه جهاني کشتي (UWW)  تغييرات به وجود آمده در بخش داوري و بخش‌هاي ديگر را به شرح زير اعلام کرد:

* براي افزايش اثربخشي روش انتصاب داور، اعضاي هيئت رئيسه اتحاديه جهاني کشتي استفاده از سيستم فناوري اطلاعات جديدي که به طور تصادفي داوران را در جريان مسابقات انتخاب مي‌کند، تأييد کردند. اين سيستم، پيش از انتخاب داور به چند فاکتور توجه دارد از جمله مليت کنوني، اصالت يا مليت اصلي و رتبه داور در بين داوران ديگر. يک نسخه آزمايشي از اين فناوري و سيستم جديد در انتصاب داوران در مسابقات قهرماني جهان 2016 مورد استفاده قرار گرفت که با بازخورد مثبتي از سوي مربيان، ورزشکاران و داوران همراه بود.

* هيئت رئيسه اتحاديه جهاني کشتي همچنين برگزاري يک دوره آموزشي براي داوران که توسط بخش توسعه اتحاديه جهاني کشتي نظارت مي‌شود را تأييد کرد. رئيس داوران و کميسيون داوري نيز از اين پس بايد گزارش‌هاي خود را به دپارتمان ورزشي اتحاديه جهاني کشتي ارائه دهند.

* پست «سرپرست» تشک نيز حذف شد و از اين پس هيئت ژوري را نماينده داوري و رئيس تشک به منظور بررسي چالش‌ها شکل مي‌دهند.

* در خصوص سيستمي جدي براي رده‌بندي و مسابقات بحث شد، اما تصميمي در اين باره گرفته نشد و موارد مورد بحث براي بررسي و پيشنهادات تکميلي به  کميسيون فني سپرده شد.

* کميسيون فني همچنين قرار است اوايل ماه آينده در نشست اعضاي خود، يکسان سازي اوزان مختلف در رده‌هاي جوانان و بزرگسالان به بحث بگذارد.

* اعضاي هيئت رئيسه اتحاديه جهاني کشتي همچنين قانون جديدي را مورد پذيرش قرار دادند که طبق آن در کشتي رده‌هاي سني مختلف، درمان خونزيزي در طول يک مسابقه را به چهار دقيقه محدود مي‌کند که اين زمان در تابلوي امتيازات لحاظ مي‌شود.

* به منظور بهبود کيفيت و رقابت در بخش کشتي پيشکسوتان اعضاي هيئت مديره اتحاديه جهاني کشتي پيشنهاد سن را مورد تأييد قرار داد و از اين پس در مسابقات کشتي پيشکسوتان تنها کساني مي‌توانند کشتي بگيرند که 60 سال يا کمتر سن داشته باشند و همچنين پيش از شروع مسابقات بايد تست‌هاي پزشکي را بگذرانند.
انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg