حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171301
مدير عامل بانک سرمايه در گفت‌وگو با دانا:
بدهکاران کلان به بانک سرمايه 31 نفر هستند/ عمده مبالغ در دست 11 نفر است/ وثيقه‌هاي گرفته شده بي‌ارزش هستند/ حدود 7 هزار و 800 ميليارد تومان بدهي معوق داريم
تاریخ انتشار : 1395/10/07 13:31:03
نمایش : 358
خاني در خصوص تعداد بدهکاران و ميزان بدهي آن ها به بانک گفت: بدهکاران کلان ما 31 نفر هستند و ميزان بدهي آن‌ها بدون جريمه تاخير حدود يک هزار و 400 ميليارد تومان است و با جريمه تاخير همانطور که اعلام شده نزديک به 7 هزار و 800 ميليارد تومان است.

 

به گزارش هفت چشمه، محمدرضا خاني مدير عامل بانک سرمايه در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص شکايتش از بدهکاران بانکي اظهار داشت: رويه نظام بانکي اين است که با بدهکاران مذاکره و مدارا کند تا پول بانک را پس دهند و دليل اينکه ما شکايت نکرديم همين موضوع بوده است.

 

وي افزود: ما به بدهکاران بارها اعلام کرديم که تا الان هر نفعي قرار بوده شما از اين وام‌ها ببريد برده‌ايد، پول فرهنگيان و بيت المال را بازگردانيد، اما آن‌ها هيچ عکس‌العملي نشان ندادند و ما هم به علت مسئوليت حرفه‌اي و اخلاقي خودمان از بدهکاران شکايت کرديم.

 

مدير عامل بانک سرمايه در خصوص تعداد بدهکاران و ميزان بدهي‌ها گفت: بدهکاران کلان ما 31 نفر هستند و ميزان بدهي آن‌ها بدون جريمه تاخير حدود يک هزار و 400 ميليارد تومان است و با جريمه تاخير همانطور که اعلام شده نزديک به 7 هزار و 800 ميليارد تومان است.

 

وي ادامه داد: عمده اين مبلغ در دست 11 نفر است که بدهکاران کلان بانک محسوب مي‌شوند.

 

مدير عامل بانک سرمايه در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه "مگر پيش از پرداخت وام وثيقه لازم از بدهکاران گرفته نشده است؟" عنوان کرد: متاسفانه مديران قبلي عالمانه يا جاهلانه بي‌دقتي در اين موضوع داشته‌اند و وثيقه‌ها امروز تکاپوي بدهي را نمي‌کند، بعضا وثيقه‌هاي گرفته شده بي‌ارزش هستند يا به صورت چک، سفته و قرارداد است.

 

خاني اظهار داشت: تعدادي از اين بدهکاران با توجه به شکوايه که انجام شد ملک معرفي کردند که ما هم شرط گذاشتيم و گفتيم که بايد املاک توسط کارشناس رسمي دادگستري که توسط دادستاني معرفي مي‌شود، کارشناسي شوند.

 

وي تصريح کرد: بانک سرمايه در سال‌هاي گذشته بيشترين آسيب را از املاک بي‌ارزشي خورده که با قيمت‌هاي گزاف و غيرواقعي به عنوان بدهي به بانک داده شده‌اند و متاسفانه کارشناسي‌هاي اين املاک هم هدايت شده بود.

 

مدير عامل بانک سرمايه در خصوص افرادي که بعد از شکايت براي بازپرداخت بدهي خود به بانک مراجعه کرده‌اند گفت: تا کنون 5 نفر براي بازپرداخت بدهي خود مراجعه کرده‌اند که مبلغ آن چيزي حدود سه هزار ميليارد تومان است.

 

خاني با اشاره به اينکه انتشار اسامي بدهکاران منع قانوني دارد عنوان کرد: اگر بدهکاران براي پرداخت مطالبات خود به بانک تا پايان ماه جاري مراجعه نکنند اسامي آن‌ها را اعلام مي‌کنم.

 

وي همچنين در خصوص تاخير در پرداخت حقوق معلمان گفت: معلمان سهامداران مظلومي هستند که به دليل نجابت و مظلوميتي که دارند تا کنون هيچ بهره‌اي از بانک نبرده‌اند، ما از ابتداي سال جاري 450 ميليارد تومان بابت حقوق بازنشستگان به حساب آموزش و پرورش وايز کرديم که هنوز هم به طور کامل تسويه نشده است.

 

مدير عامل بانک سرمايه اظهار داشت: هفته گذشته هم صندوق ذخيره فرهنگيان به ما اعلام کرد که حقوق معلمان با کسري مواجه شده و بنده با مسئوليت شخصي 50 ميليارد تومان براي پرداخت حقوق معلمان واريز کرديم و از همينجا وعده مي‌کنيم که هر کجا حقوقشان با مشکل مواجه شود، تمام امکانات بانک سرمايه در اختيار آ‌ن‌ها است تا ديگري حقي از آن‌ها پايمال نشود.

 

انتهاي پيام/نج

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg