حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171294
گزارش کامل فارس از نشست اعلام موجوديت «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي»
وضع موجود شايسته نظام اسلامي نيست/ جبهه مردمي نيروهاي انقلاب فرا اصولگرايي است/ حمايت ۲۱۰ فعال سياسي و فرهنگي از جبهه مردمي نيروهاي انقلاب
تاریخ انتشار : 1395/10/06
نمایش : 387
مراسم اعلام موجوديت «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» با حضور 10 نفر از چهره‌هاي انقلابي و حمايت ۲۱۰ فعال سياسي و فرهنگي کشور عصر امروز در مجموعه فرهنگي سرچشمه برگزار شد.

 

به گزارش هفت چشمه به نقل از فارس، «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» عصر امروز يکشنبه 5 دي‌ماه با حضور 10 نفر از چهره‌هاي انقلابي، در مجموعه فرهنگي سرچشمه اعلام موجوديت کرد.

حجت‌الاسلام حسن رحيميان، مرضيه وحيد دستجردي، مهدي چمران، يحيي آل‌اسحاق، حميدرضا حاجي‌بابايي، رضا روستاآزاد،‌ محمود خسروي‌وفا، مهدي محمدي، عليرضا مرندي و نادر طالب‌زاده 10 نفري هستند که با حضور آنها اين جبهه اعلام موجوديت کرد.

رحيميان: جبهه مردمي نيروهاي انقلاب فراتر از جناح اصولگرايي است/ دلسوزان انقلاب به اين حرکت مردمي بپيوندند

در ادامه اين نشست، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسين رحيميان رئيس هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي»، در مراسم اعلام موجوديت اين جبهه، ضمن اهداي سلام به امام راحل، شهداي انقلاب و دفاع مقدس و شهداي مدافع حرم اظهار داشت: بنده به‌عنوان خادم کوچک اين جمع قرار است نکاتي را مطرح و با ذکر توضيحات و مقدماتي، موجوديت اين تشکل را خدمت ملت عزيز ايران اعلام کنم. 

حجت‌الاسلام والمسلمين رحيميان بابيان اينکه ما در يک پيچ تاريخي و به تعبيري ديگر در ليله‌القدر تاريخ اسلام و تاريخ ايران قرار داريم، ادامه داد: طبيعي است که در اين دو موقعيت، انجام‌وظيفه و حتي گناه و تخلف مضاعف است. 

رئيس هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» تأکيد کرد: از يک‌سو، دشمنان اسلام ناب و دشمنان ملت ايران با همه وجود برآنند که اسلام ناب را نابود و نظام برخاسته از انقلاب اسلامي و اسلام ناب را از صحنه وجود براندازند.

وي ادامه داد: آنها بر حسب تجربه تاريخي و بر اثر آيات قرآن که مي‌فرمايد دشمن به چيزي کمتر از تسليم محض ما در مقابل خواسته‌هاي شيطاني رضايت نمي‌دهد، عمل مي‌کنند و امروز دشمن مجهزتر از هر زمان ديگري و با ابزارهايي همچون ماهواره و اينترنت و ابزار جنگ نرم که از کارايي بالايي برخوردار است، در عرصه حضور دارد. 

حجت‌الاسلام والمسلمين رحيميان با بيان اينکه در اوايل پيروزي انقلاب و در زمان امام، دشمن از اين همه ابزار برخوردار نبود، تأکيد کرد: آنها امروز با بهره‌برداري از همه اين ابزارها در تلاش هستند انقلاب و ما را از پاي درآورند و از سوي ديگر، در هيچ زماني در 14 قرن گذشته، اسلام ناب اينگونه از اقتدار و شکوفايي در تاريخ برخوردار نبوده است. 

عضو جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي يادآور شد: اگر در صحنه کربلا و عاشورا فقط 72 نفر آماده شدند که در راه ولايت کشته و شهيد شوند، اما امروز با عنايات حضرت ولي‌عصر (عج) و خون شهدا در سراسر جهان صدها هزار سرباز جان‌برکف آماده فداي جان براي اسلام و پيروي از ولايت و نايب امام زمان هستند. 

وي بر همين اساس افزود: آنچه در بحرين و يمن شاهد هستيم، نشانه آشکار از اقتدار انقلاب اسلامي در جهان است که در تاريخ نمونه‌اي نداشته است، اما باکمال تأسف از منظر ديگر بايد گفت که در سطح داخل، علي‌رغم دستاوردهاي اين نظام براي ما ازجمله امنيت که در همه جاي دنيا کم‌نظير و بي‌نظير است، اما بايد اذعان کنيم که بسياري از توصيه‌ها و وصاياي امام (ره) به منصه ظهور نرسيده است. 

حجت‌الاسلام والمسلمين رحيميان اظهار داشت: بايد اذعان کنيم که نظام اجرايي ما همواره از اينکه بتواند مشکلات جامعه را برطرف کند ناتوان بوده است و بايد با تلخي اذعان کنيم که بخشي از کارگزاران نظام، از مردم فاصله گرفته‌ و به سمت رفاه و ثروت‌اندوزي متمايل شده‌اند. 

رئيس هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» بابيان اينکه در اين شرايط رقت‌بار شاهد هستيم مردمي که امام درباره آن‌ها فرمود ملت ايران از مردم صدر اسلام و از مردم عراق در زمان امام علي (ع) و سيدالشهدا برتر هستند و در طول اين مدت، فداکاري خود را به اثبات رسانده و سختي‌هاي انقلاب و دفاع مقدس را به دوش کشيده‌اند، اما امروز دچار معضل اشتغال، معضل معيشت و اوليات زندگي خود هستند. 

وي تأکيد کرد: اين مسائل گاهي خواب را از چشم رهبر انقلاب ربوده و دل هر متعهدي را درد مي‌آورد، لذا در اين شرايط وظيفه ما اين است که اقدام مناسبي انجام دهيم. 

حجت‌الاسلام والمسلمين رحيميان ادامه داد: همه دلسوزان در نظام ما فراتر از احزاب و جناح‌ها و همه‌کساني که دغدغه مردم و احياي ارزش‌هاي اسلامي در جامعه رادارند و به لزوم به‌کارگيري و مشارکت همه مردم در اين عرصه و پديد آمدن جبهه‌اي متشکل از مردم و متکي به آن‌ها تأکيددارند، جبهه مردمي نيروهاي انقلاب، جبهه‌اي فراگير و فراتر از يک يا دو جناح است.

رئيس هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» تأکيد کرد: ما اصولگرايي را قبول داريم، اما بايد بدانيم حل مشکل جامعه ما با يک جناح و ائتلاف بين آنها حل‌شدني نيست، از اين رو مجموعه عناصري که در جامعه هستند و به اصول انقلاب، خط امام، قانون اساسي و تبعيت محض از ولايت حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي اعتقاد دارند و داراي اين ويژگي هستند، در اين عرصه فراخوانده مي‌شوند.

وي ادامه داد: همه معتقدان به گفتمان انقلاب اسلامي دست به وحدت و تعاون مي‌دهيم و جبهه مردمي خدمتگزاران به جامعه را شکل مي‌دهند و با اين ويژگي‌ها که براي خدمت به مردم کمربسته‌اند،‌اين راه را ادامه مي‌دهند، ازاين‌رو هدف از شکل‌گيري اين جبهه، پشتيباني و اقدام صادقانه است.

حجت‌الاسلام‌والمسلمين رحيميان بابيان اينکه رهبر انقلاب هرسال يک نام را براي آن سال تعيين مي‌کند، اما چون اقدامات مشخصي صورت نمي‌گيرد، امسال عنوان اقدام و عمل جزو نام سال آمد چراکه متأسفانه برخي حرف زياد مي‌زنند اما در مقام عمل، اثري از اقدام براي رفع مشکلات جامعه نيست.

رئيس هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» تأکيد کرد:‌ اقدام صادقانه براي تحقق گفتمان و مطالبات رهبري شامل حل مشکل اشتغال، معضلات، رکود و فساد اقتصادي و اداري و تلاش براي تحقق عدالت است و اميدواريم باصداقت اين حرکت ادامه يابد؛ لازم است که تأکيد کنيم ما چاره‌اي جز اقدام و عمل صالح براي خدمت به جامعه نداريم و صداقت و راست‌گويي را سرلوحه رفتار خود قرار دهيم.

وي با تأکيد بر اينکه اين جبهه فراتر از جريان اصولگرايي است، يادآور شد: اين جبهه مشتمل بر همه افرادي که معتقد به اصول خط امام، گفتمان انقلاب،‌آرمان امام،‌راه شهدا، پيروي از ولايت هستند و ما از همين‌جا از همه دلسوزان و دغدغه‌مندان انقلاب اسلامي خواستاريم که به اين حرکت بزرگ مردمي بپيوندند تا به خواست خدا، اقدام و عمل صالحانه و خدمت خاضعانه براي اين ملت عزيز محقق شود و نظام اسلامي آن‌گونه که شايسته نام آن است زير چتر عنايات حضرت ولي‌عصر (عچ) محقق شود.

دستجردي: جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي بنا دارد فرا اصولگرايي باشد/ اعلام گزينه جبهه براي انتخابات پس از تشکيل مجامع شهرستاني و ملي

همچنين مرضيه وحيد دستجردي عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» عصر امروز (يکشنبه) در مراسم اعلام موجوديت اين جبهه مردمي به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وحيد دستجردي در اين نشست در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبني بر اينکه اين سازوکار چه تفاوتي با سازوکارهاي قبلي دارد و مبناي اعتماد نيروهاي مردمي و انقلابي به اين جبهه بايد بر چه مبنا و اساسي باشد؟ اظهار داشت: اميدواريم اين حرکت بتواند باني خيروبرکت بزرگي در کشور باشد، اين نشست را امروز در مکان سرچشمه که محل شهادت شهيد آيت‌الله بهشتي است برگزار کرديم چراکه هر حرکتي که بخواهد موفق و در مسير اصلي باشد بايد الهام گرفته از خون شهدا بالأخص شهيد بهشتي، اصحاب و ياران وي و ارزش‌هايي که به خاطر آن اين خون‌ها ريخته شد باشد.

وي بابيان اينکه بنده سخنگوي جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي نيستم، گفت: سخنگوي رسمي در جلسات بعدي اعلام خواهد شد و بنده عجالتاً اين مسئوليت را پذيرفتم.

وحيد دستجردي با اشاره به تنوع اعضاي هيئت مؤسسه جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي گفت: با ترکيبي که امروز در جمع اعضاي 10 نفره هيئت مؤسس جبهه مردمي انقلاب اسلامي مشاهده مي‌کنيد مي‌بينيد که اين ترکيب صفوف‌ و صف‌بندي‌هاي رايج و سنتي سياسي کشور را پاره و از آن عبور کرده است. 

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» ادامه داد: در اين ترکيب تحليل‌گران سياسي، اهل نظر، اصحاب هنر، اساتيد دانشگاه، پزشکان، افراد اجرايي کشور و روحانيت حضور دارند ما بنا داريم يک جمع چندصدايي باشيم و مي‌خواهيم صداي همه اقشار مردم را بلند کنيم. 

وي با تأکيد بر اينکه همه ما از جبهه‌بندي‌هاي رايج و سنتي خسته شده‌ايم، گفت: مي‌خواهيم اين مرزها را درنورديم و مردم حاکم شوند، به عبارتي مي‌خواهيم امور به دست مردم رقم‌زده شود، سرنوشت آنان تعيين شود و مردم درصحنه حضورداشته باشند.

عضو هيئت مؤسسه جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي معتقد است: هرجا که مردم حضور داشتند و کارها به مردم سپرده شد کشور موفق شد و نظام توانست مراحل پيشرفت را با سرعت طي کند اما هرجا افرادي به نيابت از مردم حاضرشده‌اند مسير و کشور را به انحراف بردند.

وي بازگشت به ارزش‌ها را يکي از اهداف جبهه مردمي انقلاب اسلامي عنوان کرد و گفت: مي‌خواهيم به آن چيزهايي بازگشت کنيم که انقلاب اسلامي توقف آن مستقر و پايدار شد بنابراين اميدواريم اين تفاوت از هيئت مؤسس هم از بيانيه و حاميان اين جبهه درک و احساس کنيم.

 وي بازگشت به ارزش‌ها را يکي از اهداف جبهه مردمي انقلاب اسلامي عنوان کرد و گفت: مي‌خواهيم به آن چيزهايي بازگشت کنيم که انقلاب اسلامي توقف آن مستقر و پايدار شد بنابراين اميدواريم اين تفاوت از هيئت مؤسس هم از بيانيه و حاميان اين جبهه درک و احساس کنيم.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» در پاسخ به اين پرسش که منبع اعتماد نيروهاي مردمي و انقلابي به اين جبهه بايد بر چه مبنا و اساس باشد نيز گفت: بايد از عملکرد افراد در اين جبهه و فعاليت‌هاي بعدي حاصل شود که در آينده عرضه خواهد شد و در جلسات بعدي در خدمت شما قرار خواهد گرفت.

وحيد دستجردي در پاسخ به پرسش خبرنگار صداوسيما بر اين اساس که اين اعضا با چه سازوکاري انتخاب و برنامه اين جبهه براي مشکلات کلي کشور چيست، گفت: تعدادي از اعضاي مؤسس به‌صورت خودجوش با توجه به اوضاع و شرايط کشور حساسيت مسائل داخلي، نگراني از آينده کشور، نقد و وضعيت معيشت، بيکاري و رکود ناکارآمدي دولت در کاهش فقر، تبعيض و بيکاري، حضور يافتند.

وي افزود: حرکات دشمنان و شرايط حساس منطقه و جهان، حرکات دشمنان و دسيسه‌هاي آنان در منطقه و عالم باعث دامن زدن به نگراني‌ها در داخل کشور شد و مقام معظم رهبري نيز به‌کرات و تکرار هشدار مي‌دهند و توصيه مي‌کنند چراکه وضعيت حساس و موقعيت به‌گونه‌اي است که بايد درايت‌ها بيشتر شود چراکه ما مسئول وضع مردم هستيم.

وي بابيان اينکه با توجه به شرايط فعلي مشکلات و معضلات بايد يک حرکت جدي در کشور صورت بگيرد، گفت: ما تفرق نيروهاي انقلابي و ارزشي به‌هيچ‌وجه مقبول و پسنديده نيست.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» حضور افراد هيئت مؤسس را خودجوش عنوان و خاطرنشان کرد: برخي از افرادي که به‌عنوان هيئت مؤسس حضور دارند به‌صورت خودجوش دست‌به‌دست هم داده‌اند و به دنبال اين بوده‌اند که چه بايد کرد، به عبارتي به دنبال راه‌حل براي مشکلات مردم بودند و برخي از افراد نيز به دنبال تقاضاي دوستان نزديک به 300 نفر به‌عنوان حاميان جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي مشارکت کردند.

وحيد دستجردي ادامه داد: پيام‌هاي فراواني براي اعضاي هيئت مؤسس داشتيم که بايد حضور داشت و شرايط و مشکلات کشور را حل کرد و کساني بايد درصدد باشند که اين نابساماني‌ها را مرتفع کنند.

وي با تأکيد بر اينکه بيکاري دردآور و رکود همه‌جا را به معلوليت کشانده است، گفت: هيچ بويي از آن به مشام نمي‌رسد، مردم از ما انتظار دارند که پس از انقلاب ارزش‌ها، اخلاقيات و فرهنگ رشد و شکوفايي داشته باشد و مشکلات کشور يکي پس از ديگري حل شوند و ما اميدواريم که بتوانيم آن چيزي را که مردم لايق آن هستند فراهم کنيم.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي»  تصريح کرد: ما بر اساس تقاضاي کساني که در کشور حضور دارند و حساسيت مسائل کشور را احساس مي‌کنند و هم بر اساس جوشش دروني خود دورهم جمع شديم و هيئت مؤسس 10 نفره را تشکيل داديم، اميدواريم در مجامع عالي افراد ديگري نيز به اعضاي هيئت مؤسس اضافه شوند و اين‌ها به‌صورت مردمي بتوانند همه اميد را براي آينده به‌پيش ببرند.

وي در پاسخ به اين پرسش خبرنگار خبرگزاري مهر مبني بر اينکه اولين گام براي حل مشکلات مردم چيست و چگونه مي‌توان اعتماد عمومي را جلب کرد، اظهار داشت: بايد صداي ملت شنيده شود و آراي ملت جمع شود ان‌شاءالله در اولين گام ما مجمع نيروهاي مردمي را از استان‌ها و شهرستان‌ها خواهيم داشت و پس‌ازآن مجمع عالي ملي را برگزار خواهيم کرد و در آن نظرات مردم را جمع‌آوري و راه‌حل‌ها را ارائه خواهيم کرد. 

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» با اشاره به انتخابات رياست جمهوري سال 96 گفت: ما انتخابات رياست جمهوري و برنامه‌هاي آتي کشور را پس از انتخابات پيش روداريم، اميدواريم صداي مردم در همه مجامع جمع‌آوري شود و ما بتوانيم آنچه را که خواست مردم است برآورده کنيم و هيئت مؤسس فعلي بعلاوه اعضاي که از طرف مردم انتخاب مي‌شوند بتوانند کاري را به‌پيش ببرند.

دستجردي بابيان اينکه برنامه‌هاي جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي در جلسات بعدي به دنبال تشکيل مجمع عمومي ارائه خواهد شد، گفت: اين جمع سمت‌وسوي حزبي، سياسي و جناحي ندارد به‌وسيله عملکرد اين افراد قبل و بعد از انقلاب شناسايي مي‌شوند که مقدار زيادي از اين عملکرد براي کساني که درصحنه کشور حضور داشتند مشخص است.

وي ابراز اميدواري کرد ان‌شاءالله بتوانيم با حضور مردمي، اعتمادسازي را انجام دهيم و صداي ملت را در جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي باقوت داشته باشيم.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» در پاسخ به پرسش خبرنگار تسنيم بر اين اساس که نسبت اين جبهه با جريانات اصولگرايي چگونه است؟ گفت: اين جريان يک جريان فراجناحي و فرا اصولگرايي است چون بنا داشته تمام مرزهاي سنتي پيشين را درنوردد.

وحيد دستجردي درعين‌حال تصريح کرد: جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي هر دستي که براي ياري دراز شود را به گرمي خواهد فشرد و از هر گامي که براي کمک به اين جبهه برداشته شود حمايت مي‌کند.

وي ادامه داد: ما خوشحال هستيم که در ميان حمايتگران و اسامي آن‌ها خدمت شما عرضه خواهد شد ما خوشحال هستيم از اين بابت که بسياري از شاخص‌ها و دردمندان و آشنايان و کساني که درصحنه سياسي سوابق خوبي دارند در ميان حمايت‌کنندگان از اين جبهه حضور دارند.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» در پاسخ به پرسش رسانه امروز بر اين اساس که اين جبهه به معناي منسوخ دانستن دوگانه سياسي اصلاح‌طلبي يا اصولگرايي است و يا در قالب آن دوگانه بنا دارد فعاليت کند، گفت: اين آن جريان سنتي که شما با آن آشنايي داريد نيست بلکه اعضاي اين جبهه ارزش‌مدار و معتقد به اصول انقلاب اسلامي هستند به عبارتي برخاسته از خود مردم‌اند و به نيروهاي مردمي اعتقاد وافر دارند و مي‌خواهند تلاش کنند که آراي مردم حاکم شود.

وحيد دستجردي تأکيد کرد: اين فسادها، مسائل اقتصادي و حقوق نجومي که شايسته کشور ما نيست بايد رخت بربندد و کساني بايد که دايه‌داري امور را بر عهده بگيرند که از خود مردم باشند و ما اميدواريم با تشکيل اين جبهه حضور مردم را مرتفع و صداي رساي مردم باشيم و از طريق آن مجامع، خود مردم، کشور را در مسير صحيح و درست که پايداري آن ارزش‌ها است، اداره کنيم.

وي پيشرفت، آباداني کشور، نبودن تبعيض، حرکت در جهت شکوفايي و اشتغال، حرکت درون‌زا در خصوص مسائل اقتصادي و نداشتن نگاه به دست بيگانه، نگاه به درون و مردم در حقيقت را از اهداف جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي برشمرد.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» اسلامي با تأکيد بر اينکه ما هرچقدر ضربه خورديم به دليل اين‌گونه نگاه‌ها بوده است، اظهار اميدواري کرد: اميدواريم يک نگاه درون‌زا به مردم ايجاد شود و آنچه خود داشت ز بيگانه تمنا مي‌کرد را کنار بگذاريم چراکه اگر مردم را دريابيم خواسته آنان محقق شود مي‌توانيم جريانات سنتي را کنار بگذاريم و يک جريان اصيل ارزشي و مردمي در کشور بارأي و حضور خود مردم حاکم کنيم.

وي با تأکيد بر اينکه حرکت ما در آينده حرکتي سازنده و ارزشمندانه خواهد بود، گفت: خود اعضاي هيئت مؤسس براي جلب حمايت تشکل‌ها دست‌به‌کار مي‌شوند و کمک خواهند کرد که با کمک مردم مسائل را به‌پيش ببريم تا کشور را به اهداف و پله‌هاي بالاي رضايتمندي مردم برساند.

وحيد دستجردي در پاسخ به اين پرسش که سازوکار اين جبهه براي گزينه رياست جمهوري چيست، گفت: اين جبهه براي دستيابي به اهداف خود تشکيل‌شده و اين اهداف بسيار بلند و طولاني است و اميدواريم بتوانيم به آن اهداف دست‌يابيم.

وي ادامه داد: ما حتماً براي انتخابات بايد آراء و نظرات مردم را دريافت کنيم که يکي از بهترين راه‌ها نيز مجامع شهرستاني، استاني و ملي است و از ميان اين پيشنهاد‌ها افرادي را خواهيم داشت که به بالا خواهند آمد.

وحيد دستجردي درپايان با تأکيد بر اينکه در جريان مردمي روند از بالا به پايين نخواهد بود گفت: در جريان‌هاي مردمي روند از پايين به بالاست يعني بايد مردم نظر بدهند بنابراين ما اين مسئله را به تشکيل مجامع شهرستاني و ملي موکول مي‌کنيم و منتظر خواهيم ماند که از داخل آنچه به بيرون خواهد آمد.

به گزارش فارس، عضو هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» در حاشيه اعلام موجوديت اين جبهه و در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس اظهار داشت: تمام تشکل‌هاي معتقد به ارزش‌هاي انقلاب بايد به وحدت برسند. 

دستجردي با بيان اينکه بنده فقط امروز سخنگو بودم، يادآور شد: در جلسه بعد براي تعيين سخنگو رأي‌گيري خواهد شد. 

عضو هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» بر برگزاري مجمع برگزاري اين جبهه در چند هفته آينده خبر داد و گفت: ابتدا يک مجمع شهرستاني استاني در دو هفته آينده خواهيم داشت و سپس حدود پنج هفته ديگر، مجمع عمومي کلي و مردمي برگزار مي‌شود. 

وي افزود: از داخل آن مجمع مردمي، تعدادي بايد رأي بياورند و به اعضاي فعلي اضافه شوند که از اين رو، 10 نفر ديگر به 10 نفر فعلي هيأت مؤسس اضافه خواهد شد. 

دستجردي با بيان اينکه تمام امور و انتخابات در همان جلسه عمومي رأي‌گيري مي‌شود، خاطرنشان کرد: اين هيئت مؤسس در واقع اعضاي مرکزي جبهه مردمي انقلاب اسلامي هستند. 

هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» با بيان اينکه دايره اصلي اين جبهه بسيار گسترده است و در حال حاضر حدود 300 نفر حاميان آن هستند، يادآور شد: ما ليست مربوط به حاميان را باز مي‌گذاريم تا هر کس که مي‌خواهد بيايد و حمايت کند. 

210 فعال سياسي و فرهنگي کشور از «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» حمايت کردند

 

210 فعال سياسي و فرهنگي کشور اعم از نمايندگان مجلس شوراي اسلامي، فرهنگيان و چهره‌هاي شاخص مذهبي و اقشار مردم اعلاميه اعلام موجوديت «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» را امضا و از تشکيل اين جبهه حمايت کردند.

اعضاي مؤسس اين جبهه مردمي عصر امروز با حضور در مجموعه سرچشمه تهران و در جمع خبرنگاران با قرائت بيانيه‌اي رسماً اعلام موجوديت کردند.

هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» به‌رياست حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسين رحيميان تشکيل شده و اعضاي آن آقايان يحيي آل‌اسحاق، مهدي چمران، حميدرضا حاجي‌بابايي، رضا روستاآزاد، محمود خسروي وفا، مهدي محمدي، عليرضا مرندي، نادر طالب‌زاده و خانم مرضيه وحيد دستجردي هستند.

اسامي اين 210 چهره سياسي، فرهنگي و اجتماعي در اينجا قابل ملاحظه است.

طالب‌زاده: فضاي جبهه نيروهاي انقلاب اسلامي گفتمان توأم با عمل خواهد بود/ طراحي سازوکارهاي انتخاباتي در مجامع عمومي

 

نادر طالب‌زاده عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» در حاشيه مراسم رونمايي از اين جبهه و در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاري فارس، بابيان اينکه بسياري از مسائلي که در فضاهايي چون برنامه «راز» مطرح مي‌شود اين جبهه محلي براي عملياتي کردن آنان است اظهار داشت: اميدواريم در عمل آن چيزي رخ دهد که بايد باشد.

وي با بيان اينکه جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي فضايي براي گفتمان توأم با عمل خواهد بود خاطرنشان کرد: بسياري از ايده‌هاي انقلابي هستند که در اين قالب در حال طرح و اجرا هستند.

طالب‌زاده پيرامون هدف‌گذاري براي انتخابات 96 توسط جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي تصريح کرد: اين جبهه هدف‌گذاري‌هاي گسترده‌اي دارد و يکي از آن‌ها انتخابات است که در مجامع عمومي و جلساتي آتي تمام سازوکارها براي فعاليت اين جبهه طراحي و برنامه‌ريزي خواهد شد.

چمران:‌چهره‌هاي شاخص حمايت خود را از جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اعلام خواهند کرد/ حضور متخصصين در جبهه مردمي

 

مهدي چمران عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» در حاشيه مراسم اعلام موجوديت اين جبهه و در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ما از همه اقشار و به‌ويژه متخصصين در اين جمع استفاده کرده‌ايم و اميدواريم اين مدل موفقيت‌آميز باشد.

چمران بابيان اينکه اميدواريم ساير تشکل‌هاي انقلابي نيز در اين جبهه قرار بگيرند، تصريح کرد: ما با جامع‌نگري و با جذب همه نيروهايي که به انقلاب و نظام علاقه‌مند هستند، فعاليت خود را ادامه مي‌دهيم.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» يادآور شد: ما تاکنون سعي نکرده‌ايم از چهره‌هاي شاخص يا از احزاب ديگر دعوت کنيم اما قطعاً اين کار عملي مي‌شود.

وي تأکيد کرد: چهره‌هاي شاخص حمايت خود را از جبهه مردمي نيروهاي انقلاب علني و اعلام خواهند کرد.

مرندي:‌ برخي‌ها از انقلابي‌گري خسته شده‌اند/ تلاش جبهه انقلاب براي عمل انقلابي و صادقانه بود

 

عليرضا مرندي عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» در حاشيه مراسم اعلام موجوديت اين جبهه در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاري فارس، اظهار داشت: ما اگر فکر کنيم موفق نمي‌شويم نمي‌توانيم کاري انجام دهيم و حضرت امام (ره) بااينکه هيچ‌کس را نداشتند تمام تلاش خود را کردند هرچند که ما ادعاي امامي نداريم و خداوند حامي کساني است که تلاش بيشتر و به‌صورت صادقانه فکر و عمل مي‌کنند.

مرندي با تأکيد بر اينکه جاي اميدواري بسياري براي موفقيت وجود دارد، تأکيد کرد: همه ما بايد براي رضايت خداوند تلاش کنيم و براي خود به دنبال هيچ‌چيز نباشيم و در اين صورت ترديد ندارم که مي‌توانيم موفق شويم.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» با اشاره به شعار اين جبهه تصريح کرد: مردمي بودن، انقلابي بودن، ولايتمدار بودن و هر آنچه امام (ره) براي آن تلاش کرد و به ثمر رساند موردتوجه ما قرار دارد.

مرندي با بيان اينکه اگر وضع موجود رضايت‌بخش بود ديگر نياز به اصلاح آن وجود نداشت، خاطرنشان کرد: هرچه ما از انقلاب گذشته‌ايم تلاش‌هاي انقلابي‌گري کم‌رنگ و برخي خسته شده‌اند و برخي فکر کردند ديگران اين وضعيت را درست مي‌کنند.

وي ادامه داد: بنابراين بايد تلاش بيشتري شود که آلاينده‌ها پالايش و کنار روند و اين فسادها ناشي از همين سخت نگرفتن‌هاست که ما مي‌بينيم پس از موضوع حقوق نجومي برخي افراد مؤثر در اين قضيه را ذخيره نظام مي‌نامند، ازاين‌رو اين‌گونه مسائل مردم را نااميد مي‌کند و بايد تلاش شود تا اهداف پاک انقلاب مطرح شود.

عضو هيئت مؤسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» اظهار داشت: بايد شرايط طوري باشد که وقتي مقام معظم رهبري مسئله‌اي را مي‌فرمايند، مدام آن را تکرار نکنند و هر کس نخواهد به‌گونه‌اي آن را توجيه کند، لذا ما بايد ولايتمداري را سرلوحه کار خود قرار دهيم، ما هرچه داريم از مردم است و نبايد خودمان را ببينيم.

جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي، عصر امروز با حضور در مجموعه سرچشمه تهران و در جمع خبرنگاران با قرائت بيانيه‌اي رسماً اعلام موجوديت کردند. هيئت موسس «جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» به رياست حجت‌الاسلام والمسلمين محمدحسين رحيميان تشکيل شده و اعضاي آن آقايان يحيي آل‌اسحاق، مهدي چمران، حميدرضا حاجي‌بابايي، رضا روستاآزاد، محمود خسروي وفا، مهدي محمدي، عليرضا مرندي، نادر طالب‌زاده و خانم مرضيه وحيد دستجردي هستند.

وضعيت موجود شايسته نظام اسلامي نيست/ نيروهاي انقلاب براي مبارزه با فساد و تحول در اقتصاد متحد شوند

 

متن کامل بيانيه اعلام موجوديت اين جبهه که توسط مرضيه وحيد دستجردي سخنگوي جبهه قرائت شد، به شرح ذيل است:

يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ يَنصُرکُم وَيُثَبِّت أَقدامَکُم»(سوره محمد«ص» آيه 7)

مردم شريف ايران

انقلاب اسلامي ايران که به رهبري امام خميني(ره) و حضور يکپارچه و مجاهدت مومنانه مردم ايران به پيروزي رسيد، زمينه را براي بازگشت به جهان‌بيني اسلامي و حاکميت ارزش‌ها و روش‌هاي ديني فراهم آورد. ملت ايران با انتخاب هوشمندانه نظام حکومتي مبتني بر «ولايت فقيه» راه را براي نيل به آرمان ولاي «استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي» هموار کرد.

انقلاب اسلامي، طي قريب چهار دهه حيات پربرکت و دوران‌ساز خويش، با ايستادگي در مقابل نظام سلطه و قدرت‌هاي زياده‌خواه جهاني و هماوردي با دشمنان و رقيبان تمدني و تاريخي خود، با گسترش آزادي‌ها و تأمين استقلال و استقرار امنيت و ثبات در کشور و پيشرفت‌هاي شگرف آموزشي، علمي و فناوري، افزايش سطح رفاه عمومي و ...، ايران را به يک قدرت بلامعارض منطقه‌اي و قدرت مطرح جهاني بدل کرد و الگوي انقلاب اسلامي، امروز الهام‌بخش همه ملت‌هاي تحت ستم و آزادي‌خواه قرار گرفته است.

و اين همه، به سبب ايستادگي و پايمردي ملت ايران بر آرمان‌ها و اهداف انقلاب خويش و رهبري پيامبرگونه امام راحل(ره) و مقام معظم رهبري (مدظله) و به مدد فداکاري ايثارگران و خون پاک شهيدان بزرگوارمان حاصل شده است.

اما حقيقت آن است که با وجود اين دستاوردهاي عظيم و به‌رغم تلاش‌هاي فراوان صورت گرفته در دوران پس از انقلاب، هنوز آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامي و انتظارات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبري(مدظله) به تمامي محقق نشده‌اند و چشم‌انداز زيبا و شوق‌انگيز جمهوري اسلامي به منصه ظهور نرسيده است و مردم به همه آرزوهاي خود در ايجاد يک نظام مردم‌سالار ديني نائل نشده‌اند.

مشکلات اقتصادي که بيکاري جوانان، رکود اقتصادي و گراني و کاهش قدرت خريد مردم در رأس آن است، همچنان مهمترين مسئله کشور است با وجود ارتقاي سطح رفاه عمومي و تلاش‌هاي صورت گرفته براي گشايش در معيشت مردم، هنوز بسياري از مردم زير خط فقر قرار دارند و از تأمين معاش روزانه خود عاجزند. فساد اداري و فساد اقتصادي با ارقام نجومي و دريافت‌هاي نامتعارف و ناعادلانه ميدران و صاحب‌منصبان از آستانه تحمل مردم فراتر رفته است.

ما آشکارا اعلام مي‌کنيم اين وضعيت و وجود اين مشکلات، شايسته نظام جمهوري اسلامي نبوده و در شأن مردم انقلابي و فداکار اين سرزمين نيست. پذيرفته نيست کشوري برخوردار از منابع سرشار و ثروت‌هاي فراوان مادي و سرمايه عظيم و لايزال انساني که آن انقلاب شکوهمند را به پيروزي رساند و در دفاع مقدس 8 ساله خود، بر اراده جهاني براي تصرف سرزمين و شکستن عزت و کرامتش فائق آمد و امنيت کشور را در اين جهان ناآرام و پرآشوب و منطقه‌اي که از زمين و آسمانش شراره‌هاي جنگ و فتنه و قتل و غارت مي‌بارد، به اوج رساند و آن پيشرفت‌هاي شگرف را در عرصه علم و فناوري آفريد، دست‌به گريبان چنين مشکلاتي باشد.

ما اطمينان داريم اين ملت بزرگ به‌رغم تهديدهاي دشمنان، ظرفيت‌ها و فرصت‌هاي بي‌بديلي براي غلبه بر مشکلات و موانع، سدکننده راه پيشرفت خويش در اختيار دارد و همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها بر آن تأکيد کرده‌اند، هرگاه به مباني و ويژگي‌هاي انقلاب خود تمسک کرده‌ايم و نيروي زلال و لايزال مردم به صحنه آمده است، بر مشکلات غلبه کرده‌ايم و هرگاه به جاي اعتماد به نيروي ملت و توانايي‌هاي داخلي به بيگانه چشم دوختيم، ناکام مانده و زيان کرديم. توفيق و دستاوردهاي انقلاب، حاصل انقلابي عمل کردن و تکيه و اعتماد به مردم است و آسيب‌ها و انحراف‌ها محصول غفلت دولت‌ها و مسئولان از اين حقيقت روشن!

با کمال تأسف بايد اذعان کرد بسياري از مسئولان و مديران اجرايي کشور از هر يک از جناح‌ها و سليقه‌هاي سياسي که عهده‌دار مسئوليت بوده‌اند، به تدريج از روحيه و منش انقلابي و از مردم و مستضعفان که ولي‌نعمتان آنها بوده و هستند، فاصله گرفته و برخي از آنان به اشرافي‌گري و رفاه‌طلبي و ثروت‌اندوزي روي آورده‌اند و از سوي ديگر، مردم، حضور موثري در اداره کشور نداشته و نتوانسته‌اند به وظيفه انقلابي خود در نظارت و مراقبت بر عملکرد مسئولان و دستگاه‌هاي اجرايي و نقد آنان و مطالبه‌گري از آنان عمل کنند.

پيشنهاد ما اين است که براي عبور از تنگناهاي اقتصادي و نجات کشور از مشکلات و معضلاتي که آن را از حرکت در مسير پيشرفت و اعتلاء بازداشته است به اصول و ارزش‌هاي اسلام و انقلاب بازگرديم و با هم‌فکري و هم‌دلي، راه را براي حضور موثر و مستمر مردم در اداره کشور هموار کنيم و موانع حرکت رو به جلو و عوامل سدکننده پيشرفت را از سر راه برداريم.

ما، جمعي از دردمندان و دغدغه‌داران، با توکل بر خداي متعال و اميدوار به نصرت الهي و با آگاهي از قدرت و توانمندي‌هاي کشور و ظرفيت‌هاي بي‌بديل نظام جمهوري اسلامي و با علم به فرصت‌هاي فراوان منطقه‌اي و بين‌المللي و با اعتماد به ظرفيت عظيم ملت ايران، پيش قدم شده و با اعلام افراد زير به عنوان پايه‌گذاران اين حرکت از تمامي نيروهاي انقلاب، دردمندان و دلسوزان، صاحبان انديشه و اراده، از اقشار مختلف مردم در پهنه جغرافياي کشور عزيزمان ايران، دعوت مي‌کنيم در اين جهاد مقدس شرکت کنند و در يک جبهه فراگير و مردمي براي کارآمدسازي نظام اجرايي کشور، تحول در وضعيت اقتصادي مردم، مبارزه با فساد و هموار کردن مسير پيشرفت و عدالت متحد شوند.

«جبهه مردمي نيروهاي انقلاب اسلامي» که عنوان اين حرکت مردمي و خيزش عمومي است، در نخستين گام به تشکيل «مجمع مردمي نيروهاي انقلاب» همت خواهد گماشت. اين مجمع که برخاسته از متن نيروهاي مومن و انقلابي سراسر کشور است، با توجه به انتخابات پيش‌رو که با عنايت به شرايط کشور، بسيار مهم و سرنوشت‌ساز خواهد بود، در فرآيندي مشارکتي و مبتني بر مردم‌سالاري، خط مشي سياسي و اهداف و برنامه‌هاي جبهه را معين و اعلام خواهد نمود.

من الله التوفيق و عليه التکلان

محمدحسين رحيميان

يحيي آل اسحاق

مهدي چمران

حميدرضا حاجي بابايي

رضا روستاآزاد

محمود خسروي وفا

مهدي محمدي

عليرضا مرندي

نادر طالب زاده

مرضيه وحيددستجردي

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg