حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171287
برنامه هاي فرهنگي را با موضوع نماز مدنظر قرار دهيد
تاریخ انتشار : 1395/10/05 10:27:54
نمایش : 413
مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري گفت: نوآوري و برنامه هاي فرهنگي و هنري با موضوع نماز بايد مدنظر قرار گيرد.

 

به گزارش هفت چشمه به نقل از  بام ايران خبر؛ جواد کارگران دهکردي مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهارمحال و بختياري به پرداختن به نماز در ادارات واقامه آن در اول وقت را امري ضروري دانست و اظهار داشت: خوشبختانه اين اداره کل سعي نموده تا همراهي امام جماعت و تجهيز نمازخانه هاي ادارات زمينه را براي اقامه نماز اول وقت فراهم نمايد.

وي بر مستندسازي فعاليت هاي فرهنگي و هنري با موضوع نماز تاکيد کرد و گفت: اقامه نماز جماعت مستمر و منظم در وقت فضيلت نماز ظهر و عصر و حضور منظم و حداکثري کارکنان و مديران در نماز اول وقت در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و ادارات تابعه سراسر اين استان لحاظ شده است.

کارگران  اهتمام به نماز اول وقت را از مهمترين وظايف اعضاي شورا اقامه نماز اداره کل دانست و خاطرنشان کرد: نوآوري و برنامه هاي فرهنگي و هنري با موضوع نماز بايد مدنظر قرار گيرد و برجلسات برنامه ريزي با حضور هنرمندان جهت ارائه ايده هاي نو تاکيد کرد.

حجت الاسلام مراد يوسفي دبير شوراي اقامه نماز اداره کل نيز با اشاره برگزاري دومين اجلاس استاني نماز در ١٥ آذر ماه سالجاري در تالار غدير شهرکرد اظهار داشت: توجه به شاخص هاي ارزيابي فعاليت هاي نماز ادارات و فعاليت هاي صورت گرفته نظير فعاليت هاي فرهنگي هنري نماز در کانونها و برنامه هاي اداره کل، دور هاي آموزشي نماز، تجليل از خادمين نماز فراخوان ها تشکيل شوراي اقامه نماز و... از جمله مواردي بود باعث کسب افتخار برتر شدن اين اداره کل در حوزه نماز در دومين اجلاس استاني شد.

جواد کارگران رئيس شوراي اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در ادامه گفت: تشکيل شوراي اقامه نماز در مرکز استان و شهرستان‌هاي تابعه و برگزاري جلسات منظم، تهيه نيازمندي‌هاي نمازخانه‌ها، تجهيز، تعمير، بازسازي،فضا سازي محيطي، کتيبه نويسي و ...، نصب ايات و احاديث پيرامون نماز در نمازخانه ها، تشويق و ترغيب همکاران به نماز از جمله فعاليت‌هاي شوراي اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي چهار محال و بختياري است.

حجت‌الاسلام مراد يوسفي دبير اين شورا نيز اقامه نماز اول وقت در ادارات، پخش اذان، تجليل و تقدير از فعالان نماز و ائمه جمعه و جماعت در کانون ها و مساجد، برگزاري دوره آموزشي کارکنان، برپايي نمايشگاه نقاشي کودکان پيرامون نماز، انعکاس اخبار حوزه نماز از طريق سايت اداره کل و خبرگزاري شبستان، برگزاري مسابقه نماز در بين اعضاي کانون‌هاي مساجد و تجليل از فرزندان همکاران به سن تکليف رسيده اداره کل از ديگر اين فعاليت‌هاي اين شورا برشمرد.

مدير کل فرهنگ وارشاد اسلامي استان در پايان در جمع بندي جلسه که با اظهار نظر کارشناسان اين اداره کل و تصويب چند مصوبه همراه بود، اظهار داشت: حضور معاونين، مديران و روساي ادارات تابعه در نماز جماعت اول وقت موجب پويايي و حضور گسترده کارکنان در صفوف نماز جماعت مي شود.

تشکيل شوراي اقامه نماز و برگزاري منظم جلسات و پيگيري مصوبات آن، تجليل و تقدير از فعالان و خادمان اقامه نماز، شناسايي و تامين نيازهاي توسعه و تجهيز و نگهداري نمازخانه ها با توجه به ظرفيت زماني و مکاني، برگزاري دوره هاي آموزشي جهت فعالان اجرايي اقامه نماز، برگزاري مسابقات فرهنگي وهنري با موضوع نماز، برگزاري مسابقات قرآن و صحت قرائت نماز و... از جمله برنامه هاي اجرا شده شوراي اقامه نماز اين اداره کل در سال گذشته بوده است.

انتهاي پيام1026ج /۵۳۰ب
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg