حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171282
مقابله با حقوق‌هاي نجومي در بند 9 از اصل سوم قانون اساسي آمده/صدور بخشنامه‌ از سوي معاون رئيس جمهور و اضافه کردن 34 درصد به حقوق مديران برخلاف حقوق شهروندي نيست؟
تاریخ انتشار : 1395/10/04 12:15:15
نمایش : 368
حاجي‌دليگاني با بيان اينکه موضوع حقوق‌هاي نجومي هم مربوط به بند 9 از اصل سوم قانون اساسي است که رعايت نشده و تبعيض در جامعه زياد شده است تصريح کرد: آيا بخشنامه‌اي که معاون رئيس جمهور صادر کرد و 34 درصد به حقوق مديران اضافه کرد برخلاف حقوق شهروندي نيست؟
 

به گزارش هفت چشمه به نقل از راه دانا، حسينعلي حاجي دليگاني نماينده مردم شاهين شهر در مجلس شوراي اسلامي در خصوص رونمايي دولت از منشور حقوق شهروندي اظهار داشت: سوالي که در اين خصوص بايد از دولتمردان پرسيد اين است که نوشتن 120 عنوان که عموما از قانون اساسي و ساير قوانين نشات گرفته چقدر زمان مي‌برد که آقايان پس از سه سال و نيم به فکر انجام آن افتاده‌اند، چنين کاري مي‌توانست سه و سال نيم پيش انجام شود.

 

وي افزود: در نوشتن متن منشور حقوق شهروندي هم دولتي‌ها گزينشي عمل کرده‌اند براي مثال به حقوق آزادي‌هاي اجتماعي و سياسي زنان پرداخته‌اند ولي وقتي صحبت از نيازهاي مادي جامعه مخصوصا زنان مطرح مي‌شود مي بينيم که هيچ اشاره‌اي به اين موضوع نشده است، اين چه نوع حقوق شهروندي است؟

 

نماينده مردم شاهين‌شهر گفت: روحاني که مسئول اجراي قانون اساسي است بايد به مردم پاسخ بدهد که در کجاي منشور حقوق شهروندي به اصل 2 قانون اساسي که موضوع قسط و عدل است عمل کرده است، چرا دولت براي رفع تبعيض در جامعه که در بند 9 اصل سوم قانون اساسي به آن اشاره شده، هيچ کاري انجام نداده و با بخشنامه‌هايي که زير مجموعه آقاي رئيس جمهور صادر کرده‌اند بر اين تبعيض افزوده شده است.

 

حاجي‌دليگاني با بيان اينکه موضوع حقوق‌هاي نجومي هم مربوط به بند 9 از اصل سوم قانون اساسي است که رعايت نشده و تبعيض در جامعه زياد شده است تصريح کرد: آيا بخشنامه‌اي که معاون  رئيس جمهور صادر کرد و 34 درصد به حقوق مديران اضافه کرد برخلاف حقوق شهروندي نيست؟

 

وي ادامه داد: شما برويد و ببينيد، حقوق‌هاي نجومي در دوسال اخير مطرح شده است و اين يک و بام دو هوا است، نمي‌شود ما از طرفي براي مردم انشا بخوانيم و از طرف ديگر از پاسخگويي به مردم شانه خالي کنيم.

 

نماينده مردم شاهين‌شهر گفت: من سوالم از رئيس جمهور اين است که چه اقدامي براي پي‌ريزي اقتصاد صحيح و عادلانه انجام داده‌اند، چقدر مشکل مسکن و اشتغال مردم به خصوص جوانان را حل کرده‌اند، به چه دليل بيش از 600 متقاضي نشريه بيش از شش ماه است که پرونده‌شان در وزارت فرهنگ و ارشاد خاک مي‌خورد درحالي که دولت موظف است ظرف سه ماه پاسخ دهد.

 

حاجي‌دليگاني افزود: بحث تامين اجتماعي، حقوق بازنشستگان، بيمه قاليبافان، بيمه بيکاري، مرخصي زايمان بانوان، حمايت از کودکان بي‌سرپرست، افرادي که شب‌ها سر گرسنه بر زمين مي‌گذارند و هزاران مشکل ديگر روي زمين مانده، کجاي اين رعايت حقوق شهروندي است؟

 

وي اظهار داشت: جالب است دستوري صادر شده که طي شش ماه براي اين منشور دستورالعمل تهيه شود در حالي که کمتر از شش ماه از عمر دولت يازدهم باقي‌ مانده است.

 

نماينده مردم شاهين‌شهر در خصوص رسيدگي قوه قضاييه به اقدامات فريدون گفت: ما از قوه قضاييه اين انتظار را داريم که همانطور که رئيس جمهور گفتند با کسي رودربايستي ندارد و به هيچ فردي امتياز خاصي نمي‌دهد، به همه موارد و گزارش‌هايي که ارسال مي‌شود همچنان با قوت رسيدگي کنند.

 

حاجي‌دليگاني اظهار داشت: بايد به پرونده کساني که نسبت به بيت‌المال قصور کرده‌اند، پرونده بانک ملت را با آن‌ همه مسائل به وجود آورده‌اند به طور شفاف رسيدگي شود حتي اگر برادر يکي از روساي قوا باشند، تا خاطيان از دستگاه قضا طلبکار نشوند.

 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg