حدیث موضوعی
آخرین اخبار
چندرسانه ای
کد مطلب: 171271
صديقي در خطبه‌هاي نماز جمعه تهران:
خطر فتنه 88 از همه خطرات قبل از انقلاب عميق‌تر است/ نقض برجام قابل پيش‌بيني بود/ دستور رئيس‌جمهور در مقابل نقض برجام چيزي نبود که براي آمريکايي‌ها مشکلي ايجاد کند
تاریخ انتشار : 1395/10/03 14:53:10
نمایش : 239
خطيب موقت نماز جمعه تهران با بيان اينکه دستور رئيس‌جمهوري به سازمان انرژي اتمي ايران چيزي نبود که براي آمريکا مشکلي ايجاد کند از مجريان کشور خواست که گامي عزت‌ساز و جدي در اين مسئله بردارند.

به گزارش هفت چشمه به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ حجت‌الاسلام والمسلمين کاظم صديقي خطيب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌هاي خود با اشاره به يوم‌الله 9 دي اظهار داشت: 9 دي ايام‌الله قطعي و يکي از کرامت‌هاي انقلاب است.

وي افزود: خداوند با حضور مردم در 22 بهمن سال 57 نابودي سلطنتي‌ها را قطعي کرد و با حضور خداجوش مردم در 9 دي نيز بقاي انقلاب و پيروزي خط ولايت را تضمين کرد. 

خطيب نماز جمعه تهران با بيان اينکه 9 دي به سران فتنه و حاميان خارجي آن ثابت کرد که اين آتش خانمان‌سوز است، گفت: قدرت‌طلب‌هاي داخل مغرور شده بودند و فکر مي‌کردند با اين آتش ناني به دست مي‌آورند. اگر اين آتش خاموش نمي‌شد همه مردم را مي‌سوزاند بنابراين حضور مردم در سال 88 بعد از 8 ماه خون جگر خوردن 9 دي انروز ماموريت الهي بود که مردم به موقع بيرون آمدند.

صديقي با بيان اينکه بصيرت يعني تشخيص، حضور، تصميم و اقدام به موقع، گفت: مردم در 9 دي با حضور به موقع خود حضور يافتند و اگر مدتي اين حضور به تاخير مي‌افتاد معلوم نبود چه مي‌شد اما در 9 دي مردم با همه سلايق به صحنه آمدند و برخي از افرادي که با فريب سران فتنه فکر مي‌کردند تقلبي صورت گرفته پس از حمايت بيگانگان از فتنه‌گران و اعلام مواضع صريح رئيس‌جمهور آمريکا و مسئول وزارت‌خانه‌هاي صهيونيست‌ها و انگليس‌ها فهميدند که خطر جدي در کار است. 

وي افزود: بنده در يوم‌الله 9 دي مثل ديگر مردم حضور يافتنم. برخي از مردم نزد من مي‌آمدن و مي‌گفتند مردم به صحنه آمدند بنابراين منتظر چه هستيد و تقاضاي مجازات سران فتنه را داشتند. 

خطيب نماز جمعه تهران با تاکيد براينکه انقلاب ما يک پديده الهي است، گفت: انقلاب ما خطرات زيادي را خنثي کرده. شما شاهد بوديد که 8 سال جنگ تحميلي را عليه ايران به راه انداختند و مردم با همه توان خود در جبهه‌ها حضور يافتند. 

صديقي با تاکيد براينکه خطر فتنه 88 از همه خطرات بعد از انقلاب عميق‌تر و ريشه‌دارتر بود، گفت: در جنگ تحميلي دشمن ما بيروني بود اما در فتنه کساني ضمام فتنه را سوار شده بودند که در خانه و کنار امام قرار داشتند و سوابقي در کارنامه خود درج کرده بودند بنابراين اين مسئله با جريانات ديگر فرق داشت. 

وي ادامه داد: در مسئله فتنه عده‌اي به شبهه افتادند و خام شدند چراکه فضا غبارآلود بود و دشمن هم با تبليغات همه جانبه ماهواره‌اي خود فضاي تاريکي به وجود آورده بود و همين سبب شد برخي از جبهه رفته‌ها و مردم ما به ترديد بيفتند که ما با چه کسي مقابله مي‌کنيم بنابراين فتنه 88 سنگين و فتنه براندازي بود اما اين دست خدا بود که همه ما را در لبه آتش قرار گرفته بوديم نجات داد. 

خطيب نماز جمعه تهران حضور قدرت‌هاي استکباري بي‌اعتباري به قانون،حذف شوراي نگهبان، مقابله با مقدسات، اهانت به امام، هتک حرمت عاشورا و سيدالشهدا، بي‌اعتبار کردن ستون تاسيس، بقاي نظام، انقلاب و ولايت فقيه را از اهداف فتنه‌ گران برشمرد و اظهار داشت: فتنه‌گران هم با اصل ولايت مقابله کردند هم با ولي.

صديقي اضافه کرد: فتنه‌گران در ماه مبارک رمضان در ملاءعام روزه‌خواري کردند و از خود گردن‌کلفتي و مباهات نشان دادند اما سران فتنه نه در مقابل اين عمل نه هتک حرمت به سيدالشهدا و امام راحل هيچ حرف و اعتراضي نکردند بلکه کشته‌سازي نيز کردند که همه اينها قابل احصا است.

وي به ادعاي برخي از افراد مبني بر دادگاه سران فتنه اشاره و خاطرنشان کرد: اگر روزي قرار باشد دادگاهي برگزار شود جرم‌هاي سنگين تعرض به بانوان چادري، از بين بردن اعتبار بين‌المللي، آتش کشيدن مساجد، هموار کردن راه تحريم و از بين بردن اعتقادات ريشه‌دار مردم جزو اين جرايم است. 

خطيب نماز جمعه تهران گفت: برخي ها حرف‌هاي بي‌ربط مي‌زنند و نان‌شان در اين است و مي‌گويند که مسئله حصر بايد از بين برود. آيا ما مي‌دانم چه مي‌گويند. اين مسائل از کجا آب مي‌خورد و با چه انگيزه اي است. 

صديقي تاکيد کرد: مردم تا حضور امام زمان اين انقلاب را زير پرچم ولايت حفاظت خواهند کرد. 

وي در مورد نقض برجام توسط آمريکايي‌ها نيز گفت: نقض برجام قابل پيش‌بيني بود و مقام معظم رهبري نيز از روز نخست با صداي رسا اعلام فرمودند ما به طرف مقابل بدبين هستيم و آمريکا عهدشکن است. 

خطيب نماز جمعه تهران خطاب به تيم مذاکره‌کننده ايراني گفت: مسئولان ما که دنبال اين توافق بودند بايد با استحکام بيشتري وارد و به زودي تسليم نمي‌شدند. حال که روشن شده طرف مقابل نقض عهد کرده بايد مقابله‌اي که در تراز يک کشور انقلابي و قدرتمند منطقه‌اي است صورت دهيد. 

صديقي تاکيد کرد: در مقابل نقض عهد برجام نبايد به چيزهاي دم دستي اکتفا شود. امروز نظام اسلامي در منطقه حرف اول را مي‌زند و شاخ آمريکا را در منطقه شکسته است. 

وي ادامه داد: دستوري که رئيس‌جمهور به سازمان انرژي اتمي داد چيزي نبود که براي آمريکايي‌ها مشکلي ايجاد کند. بايد اقدامي صورت دهيم که به دنيا نشان دهد که ما انقلابي و قدرتمند هستيم. بنابراين توقع ما از مجريان اين است که در مقابل اين بدعهدي قدمي عزت‌ساز و جدي بردارند.

خطيب نماز جمعه تهران با بيان اينکه مشکلات جامعه بشري را تحت فشار قرار داده کمر بشريت در حال خردشدن است، گفت: گره روي گره اضافه مي‌شود و در حالي که پس از ديگري مسدود و همه آرزوي در سعادت و بهبودي را دارند. 

آيت‌الله صديقي با بيان اينکه خداوند تقوا را کليد فتوحات و موجب سهولت و رفع مشکلات قرار داده از مسئولان کشور خواست که در سمت‌هاي خود خدا را در نظر بگيرند چراکه اين ميزها تاکنون به کسي وفا نکرده و به ما نيز وفا نخواهد کرد. 

وي حرام‌خواري، رانت‌خواري، حقوق حساب‌نشده و بي‌توجهي به بيکاري جوانان و مردم را از خطرات جدي براي مملکت عنوان و تصريح کرد: وقت حاشيه‌سازي و سياسي‌بازي نيست. بايد تقوا داشته باشيم و به همديگر نيش زبان نزنيم و بهانه‌جويي نکنيم. 

خطيب نماز جمعه تهران به آزادي حلب اشاره و خاطرنشان کرد: قدرت‌هاي بزرگ همچون آمريکايي‌ها، صهيونيست‌ها و تکفيري‌ها با دلار‌هاي خود نتوانستند مقابل خداوند بايستند و خداوند پوزشان را به خاک ماليد.

آيت‌الله صديقي اضافه کرد: حلب امروز به همت خون شهداي مدافع حرم آزاد شد و اين تنها يک پيروزي نظامي نيست بلکه پيروزي فرهنگي، اسلامي و  انقلابي است و در اين قضيه حاميان تروريست‌ها منزوي و سرکنده شدند.

وي به سالروز تأسيس نهضت سوادآموزي اشاره و تصريح کرد: نهضت سوادآموزي به دستور امام صادر شد و در آن زمان ما بيش از 50 درصد بي‌سواد داشتيم اما امروز بيش از 80 درصد باسواد در کشورمان وجود دارد.

خطيب نماز جمعه تهران ضمن تقدير از استاد قرآني حجت‌الاسلام قرائتي وي را فردي دلسوز، با اخلاص، زبان گوياي انقلاب و اسلام و تئورسين مقبول انقلاب و ولايت معرفي کرد و از خداوند منان سلامتي وي را خواستار شد.

آيت‌الله صديقي در مورد بحرين و حوادث آن نيز اظهار داشت: مردم بحرين چند سال است که به جرم اعتبار آراي خود مظلوميتي مضاعف را تحمل مي‌کنند و ما شاهد سکوت جوامع بين‌المللي هستيم در حالي که مردم خستگي‌ناپذير بحرين براي دفاع از آزادي مقدسات انقلاب کردند. 

وي افزود: آيت‌الله شيخ عيسي قاسم متولد و بزرگ‌شده بحرين است اما ما امروز شاهد اين هستيم که يک رژيم غيربحريني از ايشان سلب تابعيت کردند. 

خطيب نماز جمعه تهران با اشاره به جنايات آل‌سعود در يمن نيز، گفت: ما امروز شاهد قتل‌عام و نسل‌کشي در يمن هستيم و عربستان سعودي بنا دارد با پول مسلمانان اسلام را نابود کند. 

آيت‌الله‌ صديقي خاطرنشان کرد: انتظاري از سازمان‌هاي بين‌المللي وجود ندارد و ان‌شاءالله استقامت خود مردم باعث نابودي اين رژيم‌ها خواهد شد. 

وي با اشاره به لايحه بودجه کشور در مجلس تصريح کرد: مجلس در زمينه برنامه بودجه و ارائه آن از سوي دولت با تمهيدات و مقدماتي ورود کرد. ما توقع داريم حالا که مجلس به اين قضيه ورود کرده اولويت‌ها اشتغال جوانان، توجه به قشر آسيب‌پذير و تعطيلي کارگاه‌هاي توليدي را مدنظر قرار دهد. 

خطيب نماز جمعه تهران ادامه داد: با بيکاري کارگاه‌هاي توليدي هزاران کارگر بيکار شده‌اند. برخي از اين کارگران رده سني‌شان به گونه‌اي است که به دليل بالا بودن سن نمي‌توانند در شرکت ديگري فعاليت داشته باشد. 

آيت‌الله صديقي از مجلس شوراي اسلامي خواست که در بودجه سال آينده مسئله فرهنگ و پيشرفت علم را جدي بگيرند. 

انتهاي پيام/

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
بخش های سایت
 
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif
http://s5.picofile.com/file/8136790076/shohada.gif

fff
پیوندها
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/emam3.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/leader.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/president.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/jahanbin.jpg
http://haftcheshme.com/aFiles/gallery/dana.jpg